» »

hitrost pečenja cd-jev ali dvd-jev

hitrost pečenja cd-jev ali dvd-jev

DK6607 ::

kratko in jedernato, je hitrost pečenja odločilna za kakovost zapisa medija ???

LP!

RC14 ::

Kratko in jedrnato: JE



Lp

DK6607 ::

Kaj pa mogoče kratka razlaga?

pivmik ::

Če ti pišeš počasi je tvoja pisava dosti bolj berljiva kot če pišeš zelo hitro.
LP, Gregor GRE^

cbelica ::

Ne bo ravno drzalo, PicNiK.
Vsaj kar se DVD-jev tice, je najbolje, da se jih pise pri deklarirani hitrosti (sicer odvisno tudi od pekaca) - vsekakor ne pri npr. 1X hitrosti, ker bo rezultat slab.

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

RC14 ::

Ni dobro pečti pri najnižjih hitrostih (1x, 2x) in niti pri najvišjih hitrostih (recimo 40x, 52x). Predvsem cdje ni dobro pečti pri max hitrosti. Torej recimo kakšen avdio cd je najbolje pečti pri 4 oz 8x hitrosti. Pri večjih hitrostih je večja možnost napak in s tem berljivost cdja. Pri najmanjših hitrostih pa do "žganja" cdja. Tako nekako, sicer pa bo še kdo kaj dodal oz me popravil če sem kaj narobe napisal.


Lp

boštjan ::

RC14,mislim,a si kar zadel.Audi CD,tam MAX do 12X,data CD,lahko do 52X,za DVD pa res najbolje od 8X do 12X
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

mtosev ::

Vi kar pečte pri teh hitrostih. Nekateri nebomo pekli pri 8x namesto 16x in 2x več čakali. Za 0.5-1% razlike.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

GrimReaper ::

Jaz sem tudi malokrat pekel pri nižjih hitrostih.
Moja glasbena zbirka je posneta brez kakih opaznih napak pri 48x hitrosti.
Data CD pa seveda da lahko pečeš z max. hitrostjo.

mavec ::

Avdio CD-je je najbolje peči pri najnižji možni hitrosti. Vsaj tako mi je svetovala večina, katere sem vprašal za nasvet.
Kar se pa tiče zapisovanja. Verjetno je logično, da se vse zapisuje pri najnižji hitrosti, saj so podatki bolj berljivi. Lahko pa da se motim, a je lepo, ko bi obstajal kak test glede zapisovanja z različnimi hitrostmi in branjem podatkov.

DK6607 ::

Dobra ideja tinkec, če bi obstajali kaki testi glede hitrosti pečenja.

RC14 to bi bila ideja za vas na slo-techu, da bi naredeli kaki pravi test za pečenje cd-jev in dvd-jev pri različnih hitrostih in različnih tipih zapisov (podatki, avdio, itd), pri določenem število poskosuv, pa da se potem vidi kaka je verjetnost napake pri zapisu pri veliki hitrosti.

PS Da nena samo govorimo o teoriji, naj testi povejo svoje. :)

LP!

Quikee ::

Hm... mogoce bi slo. Testni multisession CD in vsako sejo zapises pri razlicni hitrosti v obratnem vrstnem redu.. Potem pa C1/C2 (PIE/PIF scan) in mogoce se jitter pa bi videl, kako hitrost vpliva na stevilo napak (na trenutni kombinaciji medija in pekaca).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

Poldy ::

Predvsem je odvisno od kvalitete zapisovalca medijev. Dolgo nazaj sem kar precej plačal za teac40x, pa sem lahko na vse medije snemal z max hitrostjo in so berljivi še danes. Ko pa sem kupil NEC, je bilo drugače - cdji, posneti z 40x so po enem letu neberljivi, tudi z dvdji je problem.

Po svoje je logično, od pekača za 9k sit ne moreš pričakovati ne vem česa. Čisto možno, da snema tudi z 52x na NEC medije, na ostale pa na žalost ne.

DK6607 ::

Veš za kaki link kjer so testirali pekače?

Quikee ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omejitev hitrosti pri peki CD

Oddelek: Pomoč in nasveti
282960 (2960) Dr_M
»

NERO in hitrost pečenja

Oddelek: Programska oprema
141404 (1179) gruntfürmich
»

Ali z naraščanjem hitrosti pri peki cd-jev pada kvaliteta?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81200 (1011) TheJack
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776261 (4172) pingo76
»

hitrost in peka cd-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
323863 (3421) frenk

Več podobnih tem