» »

NERO in hitrost pečenja

NERO in hitrost pečenja

YZY ::

Nero mi je s starimi CDji dovoljeval 4kratno hitrost. Z novejšimi CDji pa ne. Najnižja hitrost pečenja je 8X ali več. Zakaj to?

bluefish ::

na splošno lahko nove "pečice" ustvarijo CD-je pri večji hitrosti in kljub temu z enako kvaliteto.

YZY ::

Žeže ampak ali se da novejše CDje s 4kratno hitrostjo pečt?

bluefish ::

če možnosti ni, NE.
Poskusi s kakšnim drugim programom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

opeter ::

Kako pa je pri starejših avdio napravah? Ali bodo te CD-je prepoznali/prebrali?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

YZY ::

Ali obstaja kakšen program ki dovoljuje nižje hitrosti zapizovanja?

sleeperman ::

Ni nujno da program omejuje najnižjo hitrost, lahko to dela tudi kurilna enota.
Drugače je pa tako ali tako res kot pravi BlueFish...novi CDR-ji niso narejeni tako, da bi uspešno prestali tako nizko hitrost pečenja...v bistvu z večjo hitrostjo dobiš celo boljšo kwaliteto, seveda pa ne gre pretiravati. Tisto ko nekateri recimo pečejo CDR za musko z 1x ali 2x hitrostjo je čista neumnost, enako kot eni DVD filme kurijo z 1x hitrostjo. Res da te stvari ni dobro kuriti hitro, ampak pretiravanje v minus je pa spet brez veze. Recimo 12-24x CD avdio ali 4-6x DVD film je čisto v redu.

YZY ::

Torej praviš da je za avdio CD enako ali bolje peči z 12 ali 24 kratno hitrostjo. Bom stestiral. Enega s 4kratno hitrostjo , enega pa s 24kratno pa da vidimo kvaliteto zvoka enega in drugega in se oglasim.

aco111 ::

Okrog 8x je tisto najbolje za avdio CD, lahko z večjo hitrostjo, posledica pa je lahko, da nekateri predvajalniki ne bodo prebrali CD-ja (ponavadi starejši), v nekih bo hraščalo/prasketalo v zvoku.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Quikee ::

Ni nujno da program omejuje najnižjo hitrost, lahko to dela tudi kurilna enota.

V bistvu le "kurilna" enota določa s kakšno hitrostjo ti smeš ali ne smeš pisat (za vsak medij ali skupino medijev ima v firmware-u zapisano kakšne hitrosti lahko ponudi), saj le ona kaj takšnega ve. Razen če je program slabo napisan in ti kakšne hitrosti ne ponudi (kar pa po navadi ni problem). ;)

sleeperman ::

NE vem, zakaj ne vidim mojega odgovora...no, upam da ne bo dvojni...

mislil sem samo reči da sem v bistvu to mislil...namreč firmware...samo drugače povedano. S tem da so nekateri firmware-i malce bolj prazni, in določenih CDR-jev nimajo v bazi, takrat potem lahko ponudijo vse možne hitrosti ali pa samo določene..spet odvisno kakšen je zapisan postopek v takih primerih...
(kompliciram ;(( )

gruntfürmich ::

itak da je od pekačev odvisna hitrost pečenja, razen če imaš prastari program za peko, pa ti on bremza.
moj primer: stari pekač, isti nero: 8× ----- novi pekač, isti nero: 12 × (čeprav na dvd-ju piše 8×) COOL
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

sleeperman ::

po eni strani res cool, ampak jaz bi vseeno raje ostal na 8x v takih primerih...že bolj zaupam proizvajalcu DVD-ja kot enoti... :O

dzinks63 ::

:)) Naloži si nero 6.3 Tam lahko vse štelaš. V 7 pa on avtomatsko vzame najvišjo možno hitrost.

LP jani

gruntfürmich ::

--------Naloži si nero 6.3 Tam lahko vse štelaš. V 7 pa on avtomatsko vzame najvišjo možno hitrost.
TO NE DRŽI!!! ADMIN BRIŠI ZGORNJI POST
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Liteon DVD-R kaj prida? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35220234 (11750) svejk
»

NEC 2500 visje hitrosti pisanja in bitsetting (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
12610277 (6516) delfinus
»

Katere medije za Liteona 851S?

Oddelek: Kaj kupiti
191107 (856) Dr_M
»

best buy pekac (kakovost/cena) po vasem (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
513868 (3248) krucymucy
»

nakup cdr-jev v trdi škatli

Oddelek: Kaj kupiti
131001 (746) Arthur

Več podobnih tem