» »

Pravni nasvet - zasebnost?

Pravni nasvet - zasebnost?

Poldy ::

Oseba A me je prosila za pomoč, ker pa nisem pravnik, bom vprašal tukaj, pravzaprav pa stvar tudi mene moti...

Oseba B se je odločila, da bo napisala knjigo, nekakšen življenjepis, v kateri pa razkriva podrobnosti življenja osebe A (kaj počne, intima...), omenja pa celo mene (npr. podroben opis mojega stanovanja, da kradem, čeprav v življenju še nisem vzel ničesar).

Ali ima oseba A, pravzaprav tudi jaz, kakšno možnost, da prepreči osebi B, da to knjigo spravi v javnost?

Hvala

BigWhale ::

Pravno, pojma nimam. Najbrz je kaka finta. Drugace pa, zivljenjepisov nekih XY ljudi nihce ne bere. So nezanimivi vecini. ;>

aljazh ::

Roadkill ::

>> Drugace pa, zivljenjepisov nekih XY ljudi nihce ne bere. So nezanimivi vecini.

Sem lih mislu napisat... kdo za hudiča bi šel brat nek življenjepis XY osebka, ki piše o tem, kako je neka druga XY oseba nekaj ukradla, in si kupila nove zavese in kavč.

RAZEN... če je Poldy kaka državna eminenca... to bi potem znalo zanimati razne upokojence...

Sorry za blazno koristen komentar. :)
Ü

muzičar ::

Lahko pa pustiš da napiše in jo pol tožiš. Poznam neko osebo A, ki je vedela da oseba B piše knjigo na podlagi svojih doživetij z osebo A, a oseba A ni preprečila ampak počakala da se je knjiga osebe B objavila in nato tožila osebo B.

Sicer je to hinavsko ampak kaj češ tudi tako so na svet.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nestrinjanje vrednosti premoženja oz. nepremičnine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7510288 (7804) solatko
»

Trojanec - kdo je odgovoren

Oddelek: Pomoč in nasveti
121744 (1092) Seljak
»

Pravni nasvet

Oddelek: Loža
285302 (4332) St235
»

Kolikšna kazen grozi

Oddelek: Loža
317562 (5784) St235
»

Deterministično vesolje in svobodna volja - miselni poskus (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15420248 (18520) Saladin

Več podobnih tem