» »

Ekran se ne prižge

Ekran se ne prižge

pyxis ::

Ko resetiram računalnik, se ta normalno zažene (lučke se prižgejo normalno, disk dela,..),
vendar je na ekranu tema - najprej zelena, nato oranžna lučka. Sprva sem sumil grafično,
ampak bi mi v tem primeru moralo začet piskat, pa se beeper sploh ne oglasi.

Sumim torej matično, rame ali pa napajalnik. Kateri del je torej po vašem mnenju najverjetneje
popušil oz. ali obstaja še katera druga možnost, ki bi se lahko nanašala na ta problem?

LP

RC14 ::

Pri meni je bila kriva grafična in je enako delalo, torej najprej zelena, nato oranžna lučka, slike nikjer. Najlažje ti bo, da rečeš kakšnemu kolegu, pa da probaš v svojem računalniku drugo grafično oz še mogoče kaj drugega.



Lp

pyxis ::

Finta je v tem, da sem sam najprej posumil grafično, vendar sem jo zamenjal z delujočo
in se ni nič spremenilo. Razmišljam tudi, da je mogoče do tega prišlo zaradi pregretja
procesorja. Ali pa je fuč samo AGP vodilo na plati?
Bi probaval in menjaval komponente ter tako poskušal rešit problem, vendar žal to ni možno,
ker dodatnih komponent namreč nimam. Če še ma kdo mogoče kakšno idejo, prosim, na plano
z njo.;)

elasto_mania ::

možno je šlo agp vodilo na plati pa vprašaj koga da ti posodi plato in probaj če potem dela

KillerSLO ::

Meni je isto delalo po tem , ko sem nekaj časa imel navit komp. Ko sem ga resetiral po tem, ko je bil prižgan 3 dni, se mi je vse lepo odvilo, le slike ni bilo nikjer in ekran se je ugasnil, kot da bil komp ugasnjen. Nato sem resetiral biose (fuknil ven baterijo od BIOS) in zdaj mi vse dela, vendar ko ga spet navijem na prejšnjo frekvenco se mi vse skupaj ponovi.:)) :))

Klemzz ::

jst sm meu isti problem s sliko, sam men se je nardil to ko sm ohišje zamenju, komponente vn iz prejšng, not u nouga, pržgem slike nikjer, pol sm pa CMOS reseteru, na originalnih setingih je ql delal, če sm hotu pa OCjat pa ni več delal, pol ms pa BIOSe obnovu pa spet dela:D :D

pharaon ::

pyxis: pri meni so bli krivi RAMI!! ko mi je to delalo
ena ploščica je crknila....tak da probaj rame

muzičar ::

Ko se ti to zgodi je dobro postopat takole:

1. Reset BIOS-a na vse možne načine
2. Pregled matične plošče in ostalih komponent (razen optičnih pogonov)
3. Spiješ kavo premisliš in nato čez dan dva spet probaš.
4. Lahko tudi spucaš malo slot-e in ventilatorje (probat ni greh)

Tako nekako gre. Vedno si zapomnite da se v takih primerih najprej resetria BIOS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik HP ProBook 4710s tezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
261646 (1138) T-Mac
»

PC se prižge, ekran pa ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11113998 (12560) Berni_01
»

Ob zamenjavi "cpu fan", se pc ne priŽge

Oddelek: Pomoč in nasveti
91644 (1514) nejcek74
»

"flashanje" BIOS-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
371905 (1480) cultko
»

racunalnik se noce vzgat!

Oddelek: Pomoč in nasveti
351801 (1451) rang3rus

Več podobnih tem