» »

Pc ne starta

Pc ne starta

SodVina ::

Pozdravljeni.

Imam masino, ki ne starta. Ko pritisnem PWR, se le malo(za sekundo) zavrtijo venti potem pa vse crkne. Poskusil sem odklopiti vse kartice, diske, celo grafo in ram sem menjal, pa tudi napajalnik seveda. Reset biosa in odklop baterije je bil tudi narejen.

Ali obstaja se kaksna finta ali je sla definitivno plata v pokoj?

thx
SodVina

Azrael ::

Kabel za elektriko je OK?

Če priklopiš samo matično s CPU, brez diskov, kartic in ostalega (odklopljeni IDE kabli) je isto? Prepričaj se, da je res vse drugo odklopljeno, morebiten kratek stik na kateri od komponent pokaže enake simptome.

Če se zadeva še vedno takoj ugasne, vzemi ven še CPU. Če bo spet takoj mrk, potem je skoraj zagotovo matična, vendar to ni 100%, res majhna možnost je da gre vseeno za defekten CPU ali kakšen kovinski tujek med matično in pladnjem.
Nekoč je bil Slo-tech.

stromar ::

Elektroliti so celi?

SodVina ::

Elektroliti so celi. Napajanje je v redu. Plata deluje (oz. vent se vrti) le ce ni procesorja noter. Proc je duron 1200, odklenjen. Jumperji na plati so nastavljeni pravilno (fsb - 100, cpu voltage - default)

A je mozno, da je problem, ker je proc odklenjen, glede na to, da se multiplier nastavlja v biosu? Ali pa je moznost, da je default voltaza napacna. Za voltazo so sicer jumperji na plati ampak v nobenem manualu(kakor tudi na plati) ni besede o njih.

lp,
SodVina

LordTado ::

si priklopil 12V napajanje matične?
4 pinski konektor dva rumane dva črna kabliča.

lčao

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

SodVina ::

Soc 462(vsaj moja) plata nima P4 konektorja. Sem pa za vsak slucaj se pobrisal L1 mosticek na procu in ga s tem zaklenil v prvotno stanje. No-go :'(

balocom ::

Maš prov vtaknejen jumper za bios brisat:| ?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Azrael ::

Verjetno ne boš ziher ali je procesor ali plata, dokler ne dobiš nekaj od tega in boš lahko stestiral. Čeprav je po mojem mnenju prej odpovedala plata, kot CPU.
Nekoč je bil Slo-tech.

SodVina ::

Ocitno je procesor. :\
Sem privlekel se eno plato in se en procesor. thx za sodelovanje.

lp,
SodVina


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obujanje starejšega računalnika

Oddelek: Strojna oprema
151271 (939) R33D3M33R
»

Ocenite sistem

Oddelek: Kaj kupiti
271359 (875) Fizikalko
»

pc 486mhz intel procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
111073 (950) paljer
»

PC se resetira po nadgradnji

Oddelek: Strojna oprema
51013 (849) blackStorm
»

xp2800 ali xp2500 mobile?

Oddelek: Kaj kupiti
181126 (837) Black Adder

Več podobnih tem