» »

Ljubitelji pikantne hrane

Ljubitelji pikantne hrane

««
19 / 29
»»

FireSnake ::

znupy: na lepem koncu si ti doma ;)

koyotee je izjavil:



Uf, imaš pa veliko tega :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

user4683 ::

pisco je izjavil:

tale z vijoličnim cvetom je Bolivian rainbow?

Tako je. Namenoma nekoliko bolj pristrižen, da bo ostal manjši in bolj grmičkast :)

dottor ::

Jaz sem moje šele v soboto presadil. Imam pa letos 3 sadike hibrida Yellow Hungarian Wax, le da so oranžni in večji. Jih pa sam kasneje delam, ker bodo šli hitro na njivo in se tam razširli, pa ker imam njivo v dolini kjer ostane slana še dolgo v koledarju.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

koyotee ::

FireSnake je izjavil:

znupy: na lepem koncu si ti doma ;)

koyotee je izjavil:



Uf, imaš pa veliko tega :)


Mogoče sem malo pretiraval :D
To je moje prvo leto sajenja čilijev, tu so predvsem big bomb, yellow/red cherry, jalapeno, taki, ki se jih lahko je in ne samo gleda :) plan je narediti zalogo za čez celo leto,(tisti manjši polnjeni s tuno in vloženi v olju) jalapenote pa spucati in zmrzniti namesto paprik za polnjenje).
Nekaj je tudi grillerjev in sport peperjev.
Mogoče skuham tudi žganje iz jalapenotov, če se mi bo dalo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

user4683 ::

koyotee je izjavil:


Mogoče sem malo pretiraval :D
To je moje prvo leto sajenja čilijev, tu so predvsem big bomb, yellow/red cherry, jalapeno, taki, ki se jih lahko je in ne samo gleda :) plan je narediti zalogo za čez celo leto,(tisti manjši polnjeni s tuno in vloženi v olju) jalapenote pa spucati in zmrzniti namesto paprik za polnjenje).
Nekaj je tudi grillerjev in sport peperjev.
Mogoče skuham tudi žganje iz jalapenotov, če se mi bo dalo.

Imaš kakšen Red Cherry viška? Menjam eno sadiko Carolina Reaperja za Red Cherry :)

koyotee ::

user4683 je izjavil:

koyotee je izjavil:


Mogoče sem malo pretiraval :D
To je moje prvo leto sajenja čilijev, tu so predvsem big bomb, yellow/red cherry, jalapeno, taki, ki se jih lahko je in ne samo gleda :) plan je narediti zalogo za čez celo leto,(tisti manjši polnjeni s tuno in vloženi v olju) jalapenote pa spucati in zmrzniti namesto paprik za polnjenje).
Nekaj je tudi grillerjev in sport peperjev.
Mogoče skuham tudi žganje iz jalapenotov, če se mi bo dalo.

Imaš kakšen Red Cherry viška? Menjam eno sadiko Carolina Reaperja za Red Cherry :)


Problem je, da po presajanju v večje lončke, nisem več označeval kateri so kateri :) drugače, če se pripelješ naokoli(cerkno) ti komot dam kakšno, vendar ne morem garantirat katera je.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

FireSnake ::

koyotee je izjavil:


To je moje prvo leto sajenja čilijev


Pri meni je tudi tako, da sem dejasnko cimil tudi samo (moja je bila glavna)

koyotee je izjavil:


tu so predvsem big bomb, yellow/red cherry, jalapeno, taki, ki se jih lahko je in ne samo gleda :)

Zanimivo, moram malo pogledat skalo. Jaz sem sadil habanerote in ne vem, če ni tole malo preveč močno za "širšo" rabo. Da jih na koncu ne bom jedel sam :(
Si bom moral uredit tudi kaj bolj blagega ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Tac20 ::

Evo še stanje mojih, semena posejana 5.2.2017





Kakšna ideja zakaj mi bhut jolokie pridejo tako svetle? Malo sem googla in pravijo da pomaga MgSO4 (epsom salt/magnezije sulfat). Niti ne vem če je kaj narobe, samo verjetno je to neko nakazovanje na pomanjkanje/presežek nečesa.

Rok Woot ::

Velike so. Jaz pa nisem našel semen od lanskega leta, vse posortirano ... No imam pa 4 prezimljene, pa naredil sem par klonov :)

Tarzan ::

Bhut jolokia so tudi pri meni vedno rabili nekaj ekstra. ko pridejo na prosto ponavadi zacnejo rasti normalno, v loncu so pa malo bolj pedantni od vseh ostalih. Moji so pokazali tudi vecjo obcutljivost na vse mogoce. Vecino mi je pobralo, ko so ze nastavljali cvetove. So malo bolj obcutljivi.

Onlyx ::

Še moja malenkost. Čiliji zaenkrat rastejo super in že komaj čakajo, da jih presadim in prestavim na prosto. Glede na vremensko napoved, se to žal še ne bo zgodilo prav hitro. Večino rastlinic sem že vrščičkal, zato pričakujem, da se v naslednjih tednih bolj razbohotijo. Jalapenoti že hitijo z nastavki za cvetove, vendar jih zaenkrat še pridno odstranjujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Onlyx ()

pisco ::

Onlyx je izjavil:

Večino rastlinic sem že vrščičkal, zato pričakujem, da se v naslednjih tednih bolj razbohotijo.



Že vršičkal pri taki velikosti? A ni to malo prezgodaj?

Kdaj si tole sadil, nekje v začetku feb? Moji so približno enaki in si me s tem vršičkanjem presenetil.

koyotee ::

pisco je izjavil:

Onlyx je izjavil:

Večino rastlinic sem že vrščičkal, zato pričakujem, da se v naslednjih tednih bolj razbohotijo.



Že vršičkal pri taki velikosti? A ni to malo prezgodaj?

Kdaj si tole sadil, nekje v začetku feb? Moji so približno enaki in si me s tem vršičkanjem presenetil.


Tretji štuk komot že cepiš.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Onlyx ::

Tako je, vršičkal sem nad tretjim štukom. Eni cepijo prej, nekateri kasneje, sploh pri kajenskem čiliju in jalapenu za moje mojme ni nič prekmalu, ker se itak hitro raztegneta v višino. Pri nekaterih lemon dropsih in habaneru pa bom še malo počakal in jih bom potem proti koncu sezone primerjal s tistimi, ki so bili vršičkani že prej. Delam pa to prvo sezono, tako da nekaj izkušenj žal še nimam.

P.s. Prav si ugotovil ja - sadil sem tam nekje 5. - 10. februarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Onlyx ()

pisco ::

koyotee je izjavil:


Tretji štuk komot že cepiš.


Če prav razumem se vršička nad 3. štukom?

Meni so se lani precej raztegnili Red Cherry, Scotch bonnet in Bishops Crown. Pa Jalapeno tudi kot si že sam omenil.
Habbanero orange je pa ostal grmiček.

pisco ::

Še moj paket letošnjih mladičev.



Red Cherry
Cayenne
Naga Jolokia
Habbanero orange
As
Bishops Crown
Scotch bonnet
Jalapeno
Big Jim
Anaheim
Pasilla Bajio
Bolivian rainbow

...in še nekaj drugih no-name vrst, ker ne vem kake vrste so.

koyotee ::

pisco je izjavil:

koyotee je izjavil:


Tretji štuk komot že cepiš.


Če prav razumem se vršička nad 3. štukom?

Meni so se lani precej raztegnili Red Cherry, Scotch bonnet in Bishops Crown. Pa Jalapeno tudi kot si že sam omenil.
Habbanero orange je pa ostal grmiček.


Tut tretjega že komot.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Onlyx ::

Pisco,
tele čilije, ki jih imaš bolj zadaj bi jaz že cepil, če jih seveda nameravaš.

Excavator ::

Zdravo!

Dobil sem čisto majhne sadike neznane sorte čilijev in jih napikiral v posode.
Sem že prepozen da jih presadim vsako v svoj lonček?
Posadil sem jih okoli mesec nazaj, zrasle so že za okoli 3-5cm..
Ko se zunaj otopli jih imam namen prestaviti na balkon, lahko pa tudi na njivo..kaj predlagate?
Za zdaj so bili postavljeni na okensko polico, imeli so dovolj svetlobe ter vode.

Slike: http://imgur.com/a/hCEoi

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Kamot presadiš v lončke(pač prevdno jih ločiš saj so že kikje korenine prepledene).. Ko še zrastejo daš na njivo ali pa če jih hočeš na balkonu jih daj v vsaj 10L posodo...

Excavator ::

Kaj pa pravite na gnojenje? Ko še malo zrastejo lahko v zemljo zmešam malo hlevskega gnoja ali pa gnojila v teh granulah..)
Kako pa je z zalivanjem? Do zdaj so lepo preživeli z zalivanjem 1x na dva dni, ter jih malo poškropim

mihec87 ::

Pač pri gnojenju z granulami ipd..je bolje dat čisto malo da ne požge rastline(sploh kaki npk)-bioguano,pregnit hlevski gnoj,kompost so moja št1 gnojila..Sploh pri teh malih(če nisi siguren probaš na eni in počakaš da vidiš kako se obnaša..)...Zalivam ko je zemlja suha...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

pisco ::

Onlyx je izjavil:

Pisco,
tele čilije, ki jih imaš bolj zadaj bi jaz že cepil, če jih seveda nameravaš.



Hvala. Sem jih ravno danes po slikanju :)

Tarzan ::

Glede vršičkanja. Fenomenalen rezultat sem imel pri habaneru, ki sem ga postil zunaj v lončku spomladi ko ga je povozilo še nekaj zmrzali. Izgubil je praktično vse obstoječe listke, vse vejice so postale temno rjave in hudič se ni dal pokončati in ni crknil. Ko se je segrelo in sem šel flancat čilije, ki sem jih imel v bajti, sem opazil da ta testni revček odganja praktično od vsepovsod, tako da sem ga čisto za hec posadil zraven ostalih, kar vmes med druge čilije, ker sem pričakoval da ne bo dolgo.
Pa sem se motil...

Odgnal je najmanj 6 glavnih stebel iz nivoja zemlje. Gor je imel tudi enkrat večje plodove, kot običajno, čeprav je revež cel čas ždel v senci ostalih čilijev, ki sem jih pustil rasti v višino in so imeli že na startu boljšo predispozicijo. Zrasel je v širino in v višino (v višino bolj kot ne zaradi iskanja svetlobe) in imel kup plodov. Imam pa občutek da je tudi jeseni zadnji zmrznil. Je bil še kar en čas hudič olisten, ko so ostali že začeli zbolevat. Sem tudi letos razmišljal da bi jih nekaj na podobne način poskusil dat prej ven, da vidim če ista metoda uspe lahko tudi letos. No, tega potem letos vseeno nisem naredil, mogoče naslednje leto.

Sam sem močnejše sadike letos prvič obrezal že pri tretjem glidu, take malo bolj švohcane sem pa pustil in jih pošniclal ko so se mi zdeli dovolj krepki. Letos sem jih prepikiral v lončke zunaj, kar je bila napaka. Ker je bilo pod deset stopinj so mi zastali v rasti za vsaj dva tedna. No, zdaj spet norijo in anuumi že nastavljajo cvetove. To bom še vse površičkal, ven jih bom posadil pa verjetno šele nekje v sredini maja. Lani sem bil prezgoden in sem izgubil skoraj mesec zaradi hladnih juter.

Onlyx ::



Saj tole je sončev ožig in ne kakšna (siva) plesen, kajne?
Sem imel v zadnjem času sadike ob sončnem vremenu kar cel dan zunaj in so se mi na kakšnih treh rastlinah predvsem po žilah listov pojavili taki sivi fleki...

pisco ::

Še jaz dodam svojo sliko kot kak paranoičen starš :D

Zaradi česa je prišlo do razbarvanja na paradižniku? Na čilijih tega še ni.

http://shrani.si/?46/11/35r8alph/img320...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pisco ()

koyotee ::

Preveč zalivaš?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

pisco ::

koyotee: to je letelo name? se trudim, da ne zalivam preveč, pazim. Mislim, da zalivam na nekje 4 dni.

FireSnake ::

Onlyx je izjavil:

Tako je, vršičkal sem nad tretjim štukom. Eni cepijo prej, nekateri kasneje, sploh pri kajenskem čiliju in jalapenu za moje mojme ni nič prekmalu, ker se itak hitro raztegneta v višino. Pri nekaterih lemon dropsih in habaneru pa bom še malo počakal in jih bom potem proti koncu sezone primerjal s tistimi, ki so bili vršičkani že prej. Delam pa to prvo sezono, tako da nekaj izkušenj žal še nimam.

P.s. Prav si ugotovil ja - sadil sem tam nekje 5. - 10. februarja.


Mi lahko kdo da link do kakega videa, kako se vršička?
Jaz imam Red Habanero in Choko Habanero. Red habanero že rodi. Raste zelo na široko. kalit sem dal lani novembra in ima že tri zdeče habanerote gor (opazil pa sem, da so plodovi zelo mali - trije rdeči plofovi imajo premera kaka slaba 2cm, kar se mi zdiu zelo malo.).

Choko habanero je pa ravno pognal vrhove (vrha sta velika kakih 7cm).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tarzan ::

Vršičkanje ni pa res nobena umetnost. Imej v mislih samo par zadev - ko odrežeš en vrh, bo naredlo cel kup novih. Z več vrhovi bo rastlina načeloma bolj gosta in bo šla v širino, namesto v višino (tudi v višino, če bo dovolj svetlobe in poletja), zato jim daj malo več prostora med posameznimi rastlinami.
Druga stvar na katero moraš biti precej pozoren pa je, da ob obrezovanju izgubiš kaka dva tedna razvoja rastline. Če jo obrezuješ konstantno tudi v rastni sezoni, bi to znal pri nas severnjakih biti problem, če pa jo posadiš pozno pozimi, nekje februarja, marca, pa lahko dobiš za konec pomladi že lepo drevesce.

Skoraj ne moreš zafrknit, če imaš občutek, da čili preveč nori v višino, mu odbij vrh. Če ne, pusti da narava opravi svoje. Če boš prezimil svoje čilije pa jih lepo obreži, preden jih neseš notri. Dvakrat boš obrezal in boš strokovnjak. ;)

koyotee ::

Tarzan je izjavil:

Vršičkanje ni pa res nobena umetnost. Imej v mislih samo par zadev - ko odrežeš en vrh, bo naredlo cel kup novih. Z več vrhovi bo rastlina načeloma bolj gosta in bo šla v širino, namesto v višino (tudi v višino, če bo dovolj svetlobe in poletja), zato jim daj malo več prostora med posameznimi rastlinami.
Druga stvar na katero moraš biti precej pozoren pa je, da ob obrezovanju izgubiš kaka dva tedna razvoja rastline. Če jo obrezuješ konstantno tudi v rastni sezoni, bi to znal pri nas severnjakih biti problem, če pa jo posadiš pozno pozimi, nekje februarja, marca, pa lahko dobiš za konec pomladi že lepo drevesce.

Skoraj ne moreš zafrknit, če imaš občutek, da čili preveč nori v višino, mu odbij vrh. Če ne, pusti da narava opravi svoje. Če boš prezimil svoje čilije pa jih lepo obreži, preden jih neseš notri. Dvakrat boš obrezal in boš strokovnjak. ;)


Praviloma, ko odrežeš en vrh, iz njega nastaneta 2 in ne cel kup :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

FireSnake ::

Super!
Hvala za video in nasvete.

Ali to pomeni, da lahko jaz svojemu choko habanerotu odbijem oba vrhova, čeprav sta že velika kakih 7cm? Cel pa je velik kakih 25 do 30cm (pravi čas za vršičkanje sem že malo zamudil).
To, če bom malo zamudil glede razvoja, se ne sekiram :) Treba se je naučiti, da bomo vedeli za prihodnje.

Imel jih bom v loncih in nikoli ne bodo na mrzlem. Pozimi bodo prezimovali pri 23 stopinjah.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

Prilagam še slike. Rdeči habaneroti se že barvajo. Plodovi so mali - premer kaka 2cm.

Menim, da je res prepozno za vršičkanje (tamanjši je čoko habanero).

 Coko habanero

Coko habanero




 Red Habanero

Red Habanero

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Tac20 ::

Meni čiliji uspevajo zelo različno, od super zdravih temno zelenih košatih rastlin, do bogih obledelo listnih rastlin, ki se ne premaknejo nikamor.

Vse rastline imajo enake pogoje (zemlja, voda, itd.) Ali lahko to zavisi od kvalitete semen? Naročal sem iz ebaya, lahko da so bila stara itd., čeprav ne vem če to lahko vpliva. Npr bhut jolokie mi bledijo, sedaj jih zalivam ko listih rahlo ovenejo (opazujem vsak dan), skratka iščem zakaj so slabe (mogoče overwatering), pa tudi zelo majhne so, medtem ko so moruge 5x večje in temno zelene in super zdrave rastline. Bom popoldne poslikal par primerov.

Na cca 5 čilijih pa so se mi pojavili neki črni madeži, sem googlal in naj bi bila lahko plesen? sem jih ločil pa opazujem kaj se bo zgodilo z njimi.

mihec87 ::

Zemlje za sejanje so bolj švoh z hranili, rastline pa so že nekaj časa v tej zemlji in sedaj rabijo je že bolj siromašna...Poskusi potrosit malo bioguana in zalij, če bo kaj bolje....

pisco ::

Tac20: zadnje 3 leta sem se ukvarjal z gojenjem čilijev in vedno sem imel take rezultate kot jih imaš ti.

Letos pa se držim navodil iz tega bloga in so vse sadike z oceno 9/10. Vključno s paradižniki.
Dejansko je važna zemlja, za začetek je važna zemlja -Neuhaus n8. Potem pa ostali napotki.

http://www.easy-recepti.com/2016/02/goj...

Tac20 ::

Tudi sam do pike natančno povzemam navodila iz tega bloga:) Je res dobro opisano kako pa kaj s čiliji. Edino kar sem zafrknil je mogoče to, da ko sem jih iz setvenega stiropora dajala v lončke, nisem že perlita mešal z zemljo (1:4), no sicer pa itak kmalu gredo v končne lonce in bo tam tako kot mora biti.

pisco ::

jaz tudi nisem mešal perlita v lončke, to bom delal sredi maja, ko jih bom dal v zadnje večje lonce.

Morda kdo ve kako je z dodajanjem kremenčevega peska vmes poleg perlita, za rahljanje? Kakšna granulacija?

Tarzan ::

koyotee je izjavil:



Praviloma, ko odrežeš en vrh, iz njega nastaneta 2 in ne cel kup :)


Ne bo držalo. Še vsakič, ko sem odrezal vrh pri četrtem paru listov, recimo, mi je takoj odgnal dve veji na vsakem od predhodnjih brstov (ob listih). Že res, na koncu drži, da požene dva nekako enakovredna vrha, ne velja pa to pri vršičkanju v startu. Vsaj meni ni delalo nikoli na ta način, to bolj velja za drevje in morda starejše rastline čilija. Dejansko z obrezovanjem od začetka dobiš grmičke, ki so gosti kot kak pušpan in visoki tam kak meter in pol. Lani sem vse površičkal zgodaj in sem imel nenormalno dobro letino. Me pa je reševalo toplo in dolgo poletje, ker sem s sajenjem malo zamudil.

Tac20 ::

Malo updejta:

Res lep chocho hab

 Chocho Hab

Chocho Hab



Se mi zdi da so Bhut Jolokie začele malo zelenet (dodal epsomsalt in zalivam šele ko listi postanejo mehki - ampak mislim da bi jih moral tudi presaditi, ker so nekak stunane na tej velikosti)

 Bhut Jolokia

Bhut Jolokia



Moruga red, so zdaj vršičkani ker so začeli bluziti v višino (se mi zdi je vmes tudi fatali)

 Moruga red + Fatali

Moruga red + Fatali



Del čilijev ki ne uspeva najbolje in ne vem točno kaj se dogaja z njimi - preveč zalivanja ni, mogoče preveč natlačena zemlja, gnojenje? skratka: Lemon drop, Black hungarian, peter pepper, aji cristal,...

 Rumenenje listov

Rumenenje listov

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

CoreySteel ::

Pismo sem vam fouš :(
Letos nisem mogel sam nič posadit, bom očitno moral kupit sadike :/
Twitter: @CoreySteel_

Tac20 ::

koyotee je izjavil:

http://www.haifa-group.com/knowledge_ce...


Tnx jih bom probal zaliti z magenzijevim sulfatom, do zdaj sem samo malo foliarno izvajal enkrat gnojenje ampak ni neke razlike. Kar bo pa bo.

koyotee ::

Še par dni pol pa akcija. Ste jih že kj prestavili ven?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tarzan ::

Jaz jih občasno dajem na teraso, ampak ponoči spet notri... Mi jih je pa letos malce speklo sonce, ponavadi mi jih ne - verjetno tudi zaradi kar hladnega vremena.

koyotee ::

Ja sej, ko je blo sonce in 10+°c, sm jih tud js dau vn . Zdej, ko se bo zemlja mal posušila pa u vrt.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

dottor ::

Moji so že 2 tedna na balkonu.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

shotalick ::

dottor je izjavil:

Moji so že 2 tedna na balkonu.


Jaz jih imam tudi že 2 tedna na balkonu. Notri sem jih prestavil le, ko je "-" pritisnil. Zaenkrat kaže, da jim je super. Sem že 2x reku, da bom prilepil slike, pa še kar nič. Naredim to danes :).

Tac20 ::

Jaz sem jih včeraj postavil ven. Bom tudi jaz pofotkal ob priliki.
««
19 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pekoča paprika -Chili

Oddelek: Loža
383426 (229) Roadkill
»

Hrana, ki je res pekoča

Oddelek: Loža
253264 (2516) dmok
»

Pekoče omake - začimbe

Oddelek: Loža
246288 (4714) satyr
»

Škodljivost pekoče hrane (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5822001 (19908) ales85
»

Pekoče omake

Oddelek: Loža
2710389 (8119) JoeHunter

Več podobnih tem