» »

Ljubitelji pikantne hrane

Ljubitelji pikantne hrane

««
11 / 29
»»

lampa ::

Zdravo, evo moje letošnje tretje nabirke:habanero red,trinidad scorpion in bhut jolokia. Vse te chilije na sliki sem skuhal v omako ,za večino preveč pekočo,še meni je močna pa sem navajen. Dve kapljici na krožnik,pa peče kar v redu. Dvakrat prej sem kuhal bolj blagi omakici in ti sta večini všeč ,ta zadnja pač ne.

Še slikici
 nabirka

nabirka



 Omakice

Omakice


Lp
lampa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lampa ()

lampa ::

Sorry, sem se zmotil pri drugi sliki,evo taprave

 Omakice

Omakice


Lp
lampa

hunter01 ::

Sam z etiketah si se pa full potrudu :D

seba993 ::

Bol kot jst. Jst ponavad nč gor ne napišem če pa že pa bela nalepka in pa napis. :D

mihec87 ::

Drugače v kmetijskih zadrugah se da dobit 100ml flaške z pokrovčki(podobne oblike ko za tabasco) če bo gdo iskal..

Keyser Soze ::

Te flaške so prav za en drek. To se vse poceja, zamaški so po par uporabah takšni da jih ni za pogleda, če ne pereš redno zadeve, skratka... A ni še noben videl kakšne boljše opcije?

IMO, bi bil boljši kozarček od marmelade. Pa pač zajemaš z žlico. Itak po kapljicah predolgo traja. =)
OM, F, G!

Tarzan ::

Hehe, tudi sam sem pucal čilije en čas nazaj in ni šans, da bi dal gor rokavice, kje pa. Na začetku ni bilo nič, potem čez kako uro sem pa začel čutit vročino, kako se nabira, ne samo po dlaneh, ampak po celih podlahteh, kamor je kapsaicin prišel, ko sem si pral roke. Ne vem, kako dolgo me je držalo, sem bil pa tudi jaz zjutraj OK. Nisem toliko občutljiv, tako da trpel nisem, sem pa pošteno čutil vročino. Je pa zanimivo, da je eno uro trajalo, da je prodrlo skozi kožo, potem pa občutek, da ne veš ali je hladen ali vroč. :D

mihec87 ::

Pokrovcki so kovinski tako da bomo videli...fajn je res da se flaška obrise ce je omaka po navojih..
Sem delal omako iz red habanero pa semen sploh nisem ven dajal, habanere sem vrgel v posodo, dal ostale stvari malo vode in na rahlem vretju zaprl da so se zmehčali in zmlel z paličnim mešalnikom dodal tekocino in začinil pa zavrel.ni sledu o semenih..

radmannsdorf ::

letina pri meni ful slaba, večina je še zelena, nekaj šele začenja cveteti. vse kar je zrelo je 6 kajencev. sploh ne vem kaj naj naredim z njimi. plan je bil omaka, ampak tole je ful malo. kaj bi vi naredili?
ali lahko vmes za omako dam tudi zelene kajence?

Okapi ::

Poskusi, kakšni so, in se potem odloči. Mnogi čiliji dobijo ves ali vsaj večino okusa in pekočine, še preden dobijo končno barvo.

Drugače pa, moja letina je odlična. Imam sicer samo neko sorto bolj pritlikavih grmičkov z majhnimi in ne ravno grozno pekočimi plodovi, ampak bolj polni pa menda grmički sploh ne bi mogli biti, ker je čili pri čiliju. Na 19 grmičkih je zraslo, oziroma še rase, več kot tisoč čilijev.

O.

SkIDiver ::

Zadnjič sem zasledil kako so cele čilije nadevali s sirom in jih popekli na žaru. Je kdo poskušal ali pa ima priporočilo katero sorto bi lahko posadil naslednje leto za takšne kulinarične podvige? Zaželjeno je, da je plod večji od jalapena in v rangu do 10k skovilov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Dr_M ::

Cherry bomb so baje dobri, sicer se mi zdi, da so malo bolj pekoci. Bom sprobal sam, samo cakam, da se dozorijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dottor ::

Jaz če dobim semena za naslednje leto bom poskusu s hungarian yellow wax :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

m0LN4r ::

Gre kdo na 1. čili fest v Šmarje pri jelšah?

 jaz grem pa še mogoč bom probal tekmovat za štos

jaz grem pa še mogoč bom probal tekmovat za štos



dottor je izjavil:

Jaz če dobim semena za naslednje leto bom poskusu s hungarian yellow wax :)

sploh nisem vedel da se temu tako reče, naš domač vrt je poln tega, pa mu rečemo močna paprika :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

dottor ::

Se da kej semen dobit? :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

m0LN4r ::

vsekakor, samo čista semena nevem če mamo, ker to babica nekaj po svoje zamuti vsako leto pa da sušit
ti pa preglagam, da spomladi greš na kak sejem/tržnico/lokalno štacunko en kratek izlet pa tam dobiš za drobiž vse te zadeve, samo nimajo teh fensi imen
cene so pod evro oz. par centov ponavadi ble

... niti nevem kak se reče, mogoče "šarga mačka"



mja prek interneta so evro pa pol: http://chilimag.hu/webshop/?product_cat...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dottor ::

Pač če se da dobit 5-10 semen v vrečkivi in poslano v koverti imaš pivo v dobrem ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

m0LN4r ::

Ko bo posušeno, ti nekaj že pošljem hehe
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Tarzan ::

 Tole je še na koncu zrastlo...

Tole je še na koncu zrastlo...

seba993 ::

Moj DCFSHUR (kot sem ga poimenoval jaz) oz brbotalnik....upam da mi uspe

Pa še en šminker za povrh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: seba993 ()

Okapi ::

Tarzanove slikice se ne vidi.

Drugače pa je tudi jesenski pogled na moje kar lep.

hunter01 ::

seba993 je izjavil:

Moj DCFSHUR (kot sem ga poimenoval jaz) oz brbotalnik....upam da mi uspe



Kaj je pa namen tega? Oziroma na kaj upaš, da uspe?

seba993 ::

Tole je moj dvojni reaktor oo fermentator za delanje fermentirane omake. Ja upam da mi jo bo rata nardit ka jo letos delam prvič.


@Okapi kaj pa je to zaena sorta? Je zelo lep.

echo ::

Fermentacija, baby!

Bravo Seba, aplavz iz moje strani 8-)
Jst ponavad na koščke narežem in fermentiram, mam pa tut zdej eno rundo fino zmleto (s hrenom, za probat).

To maš sam čili?
Lepo brbota?
Jst ponavad zmešam s kako drugo zelenjavo, začimbami in delam bolj fermentirane solate (v slogu kislega zelja).

EDIT: Okapi ima zelo verjetno Bolivian Rainbow, lahko ti pošljem seme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echo ()

Okapi ::

Ne vem, katera sorta je. Lani sem ga dobil za darilo (v alu-vrečki z zemljo, tako da niti lončka ne potrebuješ, samo zaliješ in raste). Zraven je pisalo, katera sorta je, ampak sem pozabil, listek pa potem izgubil. Tile letošnji so zrasli iz semen, ki sem jih shranil od lanske (precej skromnejše) letina. Letos imam 19 grmičkov, vsega skupaj je zraslo precej več kot 1000 čilijev.

Po slikah z neta sodeč so res bolivijska mavrica, ali pa vsaj nekaj temu zelo podobnega. V glavnem precej okrasna sorta, čeprav so tudi čiliji prav okusni in ne preveč pekoči.

O.

user4683 ::

Letos sem tudi sam naredil kar nekaj omakic (večinoma s fermentacijo). Vsega skupaj 5 različic. Ena izmed njih je iz samih Carolina Reaper plodov. Spicy as f*ck! :)

cebelar123 ::

V stanovanju so mi začeli odpadati listi iz Carolina Reaperja :( pa čeprav imam lepo toplo v stanovanju.

Okapi ::

Na pamet bi rekel, da je bila preveč nenadna sprememba, ko si začel ogrevati. Mogoče v povezavi s presuhim zrakom. Lahko je pa tudi kaj čisto drugega.

O.

cebelar123 ::

Vlage imamo v stanovanju nekje 65% zato še razvlažujem. Sicer imam rastline še na dveh lokacijah tam za 1x še ne kaže tak slabo. Tukaj pri meni sem preventivno pobral dol vse plode upam, da se bo umirilo odmiranje listov.

seba993 ::

Ja samo čili je ja. Prvič delam pa sem si reku da bom probal kako je sam z čilijem pol bom pa nasledne leto malo raširo sestavine. Zaenkrat še nič ne brbota ker sem šele učeraj vse skupaj nafilal. Sem danes zjutri dodal nekaj sirotke ki je anstala na navadnem jogurtu. Sem pa dans dobil 5l domače friške sirotke in sem dal deci v hladilnik da se bakterije malo čez noč namnožijo potem pa v kozarc. Nevem pa kje se bojo prej namnožile v hladilniku ali na kuhinskem pultu?
Jst sem vse zmlel dodal 3% soli pa nekaj sladkorja pa vodo.
Jst mam Bolivian Rainbow sam moj ma bolj vijola liste.

Dr_M ::

Meni pa zdele habanero red zorijo kot norci. 3 grmicki so se ful polni in 2x na teden poberem za eno bogato pest.
Imam pa se ene habanero like cilije, velike kot jabolka.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

seba993 ::

Sem zdj bil malo u kuhni na leptopi pa je vsakih 30 sec neki počl. Pa sem mal gledu tamal kozarček pa videm da že brbota. Je moj DCFSHUR že aktivn.
Pr men zdj Moruga zori. Mam sam 6 plodov gor drugo sadiko mi je pa toča stovkla pa letos nebo nič. Jih mam pa še zaenkrat vni sam jih bom kmal preselil not.

Tarzan ::

Da listki odpadejo je normalno, tudi meni se je isto zgodilo vsakič, ko sem jih prinesel notri. Problem je po mojem v manjši količini svetlobe. Postavi ga ob najsvetlejše možno južno okno ali pa pod čim močnejšo luč, po možnosti hladne bele barve.

A zdej bo slika, dijomijo!
 Zadnja runda letos, z malo dodatnega zorenja...

Zadnja runda letos, z malo dodatnega zorenja...

MrGTO ::

Načeloma jeseni odpadejo listi, to je normalno, saj se je sezona zaključila.
Če ga želiš prezimiti, je dobro da ga porežeš zgoraj in spodaj(korenine) in presadiš v manjši lonček. Poleg tega, mora biti na nekje 10-15 stopinjah in pobrati moraš vse plode z njega.
Pa ne jih preveč zalivat, rastlina mora pozimi mirovati.

seba993 ::

Na zalivanje je treba bit fejst pozorn. Če preveč zalivaš lahko korenine splesnijo. Pa ni faj če jih daš zraven izvora toplote (radijator, peč).

več info: http://www.chili-pepper.info/sl/article...

m0LN4r ::

Dečki samo tile carolina riperji, mugnekaj pa to. To ma okus, kot pikantna plastika oz. vosek, nevem no xD
Pol ko pa že nekaj časa stoji je pa že suho kot karton.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

seba993 ::

Ja vidi se da so sorte umetno narjene. Pa ker pri nas nimamo čistih sort imaš pol lahk 5 rastlin in na vseh 5tih so različni plodovi.

Po mojem so te nove nenaravne sorte dobre samo za u olje in da potem plod zavržeš in pa kot dopolnilo k pekočim omakam.

Jst sem pred kratkim probal omako Robinhot pa mi ni ušeč glih zaradi teka ker je noter Moruga. Mi ni ušeč ne okus ne vonj.

Jst sem zdj za probo dal 4 polovice suhe Moruge v oljčno olje pa upam da bo sam pikantnost šlo v olje.

m0LN4r ::

Ja se strinjam, za omake še gre za sendvič pa ne glih.

Nam se je enkrat doma oprašila zelena babura z neko pekočo papriko. Je blo zanimivo, hrustljavo, sočno, pekoče in količinsko veliko.
Lahko bi rekel, da boljše od debelih čilijev.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

user4683 ::

Evo še nekaj letošnjih omakic. Vse živo čiliji in posledično okusi ter jakost... Manjkajo še kakšne sexy etikete :)

 Omake

Omake

m0LN4r ::

Imho bi jaz dal hecne klicaje gor !, !!, !!!, !!!!, !!!!! xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

suhi ::

Res lepe omakce za pogledat.

seba993 ::

No zdaj nam pa še zaupaj kaj vse si dal v vsako. :)

videc ::

Pa po katerem receptu si jih naredil. :)

user4683 ::

Po tem:


Ampak sem delal povsem po občutku, tako da količin nimam zapisanih. Notri je pa vse živo... Odvisno od barve so notri habanero, jalapeno, monkey face, orange lantern, carolina reaper ter ekaj rumene/rdece/zelene paprike. Razlicne kombinacije in razlicna kolicina kisa in sladkorja... pač precej eksperimentiranja :)

Poleg omak na sliki sem naredil tudi tole:

Točno po tem receptu (samo z drugimi čiliji)... kdor ima še sveže čilije, močno priporočam. Odlična sladko pekoča omaka za k različnim mesnim jedem, rižu ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

hunter01 ::

user4683 je izjavil:

Evo še nekaj letošnjih omakic. Vse živo čiliji in posledično okusi ter jakost... Manjkajo še kakšne sexy etikete :)

 Omake

Omake



Jaz sem si za Pinđur in Čežano takšne etikete pripravu. :) Sicer čežana ni pekoča in ne paše v to temo, pa za prikaz vseeno dajem sliko :)

 Etiketa 1

Etiketa 1



 Etiketa 2

Etiketa 2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hunter01 ()

Tarzan ::

450g čilijev
150 ml soka limete
100 ml kisa
1 žlička soli
2 žlički cukra
---------------------
3 zvrhani kozarčki upam da užitne brozge. Aja, notri so pa večinoma oranžni in rumeni čiliji (oranž habanero, rdeči habanero, rumeni bhut jolokia, in (verjetno, pojma nimam kaj ta vrag je, rodi pa 100 na uro) oranžni hibrid med bhut jolokia in oranžnim habanerotom). Nisem jih imel zadost, da bi delal raznobarvne zadeve, to me upam čaka naslednjo sezono. Vonj je bil obetaven. Bom videl čez kaka 2 meseca, ko se okusi malo skombinirajo in bom prvo dozo ofnal. Sem hotel biti spet optimist in sem samo iz vrečke z roko ven vlekel zmrznjene čilije. Potem sem si roke opral in nataknil rokavice. Prepozno. Desnica je v čilialnem deliriju. :D


 zmrznjena roba

zmrznjena roba

ali3n ::

Jaz načeloma konzerviram samo s soljo (+ pasterizacija polnih kozarcev), ker mi tale kis ne sede...
Enivej, 100 ljudi, 100 okusov in 200 jošk :)

 Letošnja zaloga

Letošnja zaloga

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

hunter01 ::

Tarzan, slikice ni :)

Pred objavo jo shrani npr tukaj: http://shrani.najdi.si/

seba993 ::

Jst mam najraj če mam vsaj 2 konzervansa od 3 (kis,sol,sladkor) + pasterizacija. Ziher je ziher.

Meni pa kis zelo paše. Vsak ma svoj okus in usak dela prav da dela po svojem receptu in okusu.

Sem pa zadnjič probal omako Robin Hot (na pici v piceriji) ki mi nikakor ni ušeč zaradi vonja in okusa po Morugi. Imam raje Tabasco ki ga pa nekateri spet nemarajo zaradi kislosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: seba993 ()

seba993 ::

seba993 je izjavil:

Moj DCFSHUR (kot sem ga poimenoval jaz) oz brbotalnik....upam da mi uspe


Evo fantje. Omaka mi je na vrhu začela plesnit in sem jo vrgel na kompost. Preveč sem bil neučakan in sem jo prevečkrat odpru.

Letos bom verjetno še 1x probal ko bom pobral plodove pri stari mami.Upam da mi takrat rata.
««
11 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pekoča paprika -Chili

Oddelek: Loža
383424 (227) Roadkill
»

Hrana, ki je res pekoča

Oddelek: Loža
253259 (2511) dmok
»

Pekoče omake - začimbe

Oddelek: Loža
246280 (4706) satyr
»

Škodljivost pekoče hrane (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5821975 (19882) ales85
»

Pekoče omake

Oddelek: Loža
2710384 (8114) JoeHunter

Več podobnih tem