» »

Problemi z novo konfiguracijo!!!

Problemi z novo konfiguracijo!!!

mrcartoon ::

Pred dnevi sem kupil sledečo konfiguracijo:
- ABIT KG7 AMD 761 ULTRA100
- AMD ATHLON XP 1600+
- DIMM 512MB DDR 266
- IBM 40GB ULTRA ATA100 7200 obr
- WinFast GeForce 3 TI200 64 MB DDR
- Soundblaster Live! Player

Problem pa je sledeč; prvi operacijski sistem, ki sem ga naložil so bili Windows XP Professional in ko sem pognal katerikoli igro sem v uvodne menije prišel brez problema, ko pa sem prišel v igralni del je za sekundo ali dve pokazalo sliko potem pa se je računalnik resetiral ali pa zamrznil. Menil sem da so krivi gonilniki, tako da sem menjal gonilnike vendar brez uspeha. Naslednja akcija je bila menjava OS in ko sem naložil Windowse 98 so se pojavili spet isti problemi. Nato sem hotel ponovno namestiti Windows XP, ki pa se sedaj nočejo več namestiti saj med instalacijo obvezno zmrznejo med 22. in 14. minuto namestitve. Sedaj ne vem več kje bi iskal napake, tako da bi vas prosil če mi lahko pomagate. Ali je možna okvara grafične, da mi igre niso delovale???

lep pozdrav, Primož

jetam ::

Najprej daj ven Soundblasterja pa probaj še enkrat.

OS G ::

Ja najbrz bo, ker js mam pa nasledno konfiguracijo in sem mel podobne probleme:
- abit Kt7a
- Duron 700
- geforce 2 MX 400
- soundblaster live 5.1
8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OS G ()

3LeR. ::

si kaj gledal temperaturo? ker to zmrzovanje pa resetiranje mal spominja na ogrevanje proca
tud live je zlo možn de kj jebe

AthlonLover ::

Najverjetneje je res krivo pregrevanje procesorja!
Zaženi računalnik in pojdi v BIOS! Nekaj časa spremljaj temperaturo. Če prehitro narašča in se ti že v biosu segfreje na nenormalno temperaturo (nad 60* C), je sigurno nekaj narobe s stikom procesorskega jedra in hladilnika. Snemi hladilnik, lepo spucaj jedro in središče hladilnika, na jedro obvezno nanesi pasto za procesorje in pazljivo sestavi nazaj. Imel sem enak problem (AMD TB 1.4 Gh, 390 MB SD RAM, Geforce 256...) !
Sedaj je sistem stabilen kot Skala!
LP

[t502] ::

Jaz sem dobil Shuttle AK31v3 (KT266A chipset) in mi je tudi se izklapljal pri obremenitvah (tudi pri namestitvi XP-jev...14 minuta in se nekje) zdaj sem menjal napajalnik pa je se vse ok.

[t502]

Pendexter ::

mrcartoon preberi si knjigico od plate, mas lepo napisano da si dva pci slota sharata prekinitveni faktor ...
mal prestavi kartice ..
Mogoče pa se motim ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122458081 (26813) LittleDevil
»

navijanje procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
563422 (2770) rossi_46
»

Abit AN7, AMD Barton 2600+, RAM INFINEON DDR400 CL3 problem pri navitju..

Oddelek: Navijanje
292093 (1665) boštjan
»

ABIT KT7a in AMD Thunderbird 1GH

Oddelek: Kaj kupiti
141134 (941) R0K
»

Težave z računalom, pomagajte!

Oddelek: Pomoč in nasveti
8860 (658) mrcartoon

Več podobnih tem