» »

Težave z računalom, pomagajte!

Težave z računalom, pomagajte!

pero55 ::

Približno en teden nazaj sem kupil računalnik:
-AMD 1700+
-ABIT KG7
-256MB DDR RAM
-Quantum fireball 60GB
-Sound Blaster Live! Player 5.1
-ATI Radeon 8500 Retail
-300W napajalnik

Pa mi ko igram kakšno 3D igro(Alien vs. Predator 2, Serious Sam SE Demo, NHL 2002,...) mi računalnik zamrzne sredi igre, slika je čisto pri miru, zvok pa se skoz ponavlja. Pa to ne more biti zaradi 3D kartice ker prej sem imel GeForce2 MX400 64MB DDR pa mi je isto delalo. BIOS imam najnovejši, driverji za čipset in za AGP port so tudi najnovejši. Pa sem že ta dugič dal gor na novo Windowse 98 SE pa še zmeraj isto. A je to mogoče v zvezi z AGP portom, s prepustnostjo?

Prosim pomagajte.

Pa če mogoče kdo ve kako bi se dalo nastavit BIOS kar se da optimalno ali vsaj kako povezavo do kakšne strani, da bi bil v tem problem.

Hvala za vse nasvete!

Pero.

ABX ::

Poišči na netu Abit KG7 fakju page. Lepo počasi preberi vse in nastavi bios kot treba.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

LojzePek ::

Pa probi kartice eno po eno ven dat, pa nažigat špile. Mogoče ti ena kartica zaj..

OldSkul ::

Raj bi kupu plato od MSI-ja kot pa od ABITA!
Abit plate preveč zajebavajo!

pero55 ::

Na Jokerju mi je nekdo svetoval naj povišam voltažo na procu za eno viši in mi od takrat še ni zamrznu med igrami(potrkam na les). Sam se mi pa procesor zelo greje, če ga pustim pri miru imam okoli 50°C, če pa parkrat zaženem 3DMark 2001 mam pa 56°C. Men se zdi to velik?
Povejte kaj mislte na to.

Pero

kuglvinkl ::

Zdej imaš voltažo cora na:
Your focus determines your reallity

mrcartoon ::

Menjaj plato, jaz sem imel podobno konfiguracijo AMD 1600+, Abit Kg7, Geforce 3, Soundblaster live!, in sem imel identične probleme. Problem je v plati in sicer v čipu 686B!!! To sem ugotovil po dvotedenskem mučenju in skakanju do serviserja,ki mi je omenil da je dobil že več plat kg7 v reklamacijo, zdaj imam Abit Kr7a in stvar dela odlično. Še zanimivost: prej sem imel v 3D Marku 4900 točk z novo plato pa imam 6500, kar je kar občutna razlika.

lep pozdrav, Primož

kuglvinkl ::

Če je tako, si morda lahko pomagaš še z BIOS fleshom.
Your focus determines your reallity

mrcartoon ::

Ne pomaga ni flash-anje biosa, verjemi probal sem čisto vse možno od menjavanja slotov, driverjev, service packov, etc. Edina stvar ki pomaga je menjava plate, imel sem dve kg7 plati in z obema hude probleme, po tem sem zamenjal plato in glej ga zlomka stvar je končno delovala kot je treba... če mi ne verjameš sedaj boš pa kasneje :))) ko boš izčrpal vse možnosti...

lep pozdrav, Primož


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi z novo konfiguracijo!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
6782 (621) Pendexter
»

računalnik mi zmrzuje

Oddelek: Pomoč in nasveti
111043 (893) Modri dirkač
»

DDR Plata

Oddelek: Kaj kupiti
271521 (1042) Milko
»

Novi PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
141267 (1123) R0K
»

ABIT DDR - platka

Oddelek: Kaj kupiti
491590 (1132) asPeteR

Več podobnih tem