» »

Silent Hill - The movie

Silent Hill - The movie

Saladin ::

Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

jamiroq ::

jap, v petek ga grem gledat :D :D .
(no, ce le dobim karto :P)

neres ::

Ok, prvi odzivi so večinoma dobri. Če je le malo podoben igri ne more bit slab film. Pa še zato, ker je Akira Yamaoka prispeval glasbo tudi pri filmu.

Sam še nisem pogledal, ker še iščem eno "kinodvorano v ZDA, kjer je res lepa slika in zvok">:D , ker si ne bi rad pokvaril užitka. Če kdo pozna kako naj mi pošlje ZS. Sicer pa bom bržkone šel pogledat tudi v Slo, ko bo.


Če kdo ne ve je igra Silent Hill pobrala dosti elementov iz filma Jacob's Ladder (Jakobova lestev groze), ki se ga dobi prav sedaj v Mladini. Za fane Silent Hilla nujen ogled, ampak tudi sicer dober film.

jamiroq ::

sem ga pogledal in moram reč, da mi je bil kar všeč (toliko pravzaprav, da bom šel še enkrat v kino :)). na trenutke je sicer malo razvlečen, pa Christopher (Sean Bean) mi nekako ne paše notri...
pyramid head pa itak raztura :D.

Saladin ::

Kot predelava je film odličen, ampak kot fan Silent Hill serije sem malo razočaran.
Film je na vizualnem nivoju absolutno avtentičen, vzdušje je pristno, zaplete pa se pri dialogu in zgodbi.
Po eni strani so zgodbo spremenili, da bi bila lažje razumljiva, ampak ta se ne sklada najbolje z originalnim ozadjem. Tako da tisti brez predznanja ne morejo v celoti izkoristiti materiala, tisti, ki ga pa poznamo, se težje identificiramo z prenovljeno zgodbo.
AMpak, kar se horrorjev tiče, je sigurno eden boljših - kar pa se predelav iger tiče, pa je med najboljšimi.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

mtosev ::

Mah glupe grozljivke. :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

@mtosev,
kaj češ, ta zvrst filmov je trenutno in (kot so bili zombie- in ninja-filmi v 80., dinozaverski filmi v prvi polovici 90.-ih itn.)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

Kje ti vidiš da so zdaj IN?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OmegaBlue ::

Mislim da tole povzame film:
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovala slike: vrtnyka ()

mtosev ::

Verjetno je to kot Van Helsing.

Tako trpinčenje je blo da sn skoraj ponorel od "interesantnosti" filma. :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Saladin ::

Dej dej.
Če nisi skapiral zgodbe in ne moreš uživat v dobrem ambientu, to pove več o tebi kot o filmu.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

gkovac ::

Kaj pol je to neka grozljivka v stilu Hellraiser? Sekanje rok, nog in glav in tako naprej al varijanta psiho grozljivke? V vsakem primeru če bom šel gledat bom mogu it sam... če peljem mojo to gledat ne bo spala še 3 mesce
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Saladin ::

To je bolj WTF tip grozljivke.
Imaš tako grafičen horror (hellraiser je dobra primerjava) kot tudi psihološki (ambient je fantastičen).
Ampak zgodba je pretirano zavozlena, tako da ga bodo morali nepoznavalci serije iger gledati vsaj 2x, da bo vse "kliknilo".
Pa tudi dolgčas ti lahko postane (WTF in tekanje naokoli)
AMpak glede na zadnje zmazke hollywoodskih "horrorjev" je zadeva med boljšimi, absolutno.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

neres ::

Saladin: Jaz sem igral samo prva dva dela, pri tretjem sem končal nekje na začetku. A za razumet bi mogu poznat tudi 3., 4. del?

Saladin ::

Nene, pol ti bo jasno - ne, ker so zgodbe enake, ampak ker boš razumel ozadje, ki je preveč dvoumno nakazano v filmu.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

nevone ::

Včasih so me grozljivke privlačile. Danes se mi vse po vrsti zdijo bljak.

Dej Saladin povej zgodbo, da bomo videli, če je res vredna vse tiste groze.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Saladin ::

Lahko ti povem moj vidik zgodbe - realnih varijant je možnih več, ampak le z predznanjem iz iger. Brez predznanja ti bo le še en malo boljši zombie flick (hec pa je, da zombijev verjetno sploh ni v filmu)
AMpak to bo totalen spoiler, pa tudi zgodba se bo zdela boljša, kot pa izpade v filmu.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

nevone ::

>V vsakem primeru če bom šel gledat bom mogu it sam... če peljem mojo to gledat ne bo spala še 3 mesce

Grozljivke so za tough ljudi. Za nežne duše to ni. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Saladin ::

TOTALNI SPOILER !!!!!!!
Vsebina filma











///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Silent hill je mesto, v katerem že dolgo vladajo določen sile in katerega so indijanci smatrali za svetega. Prvi krščanski kolonisti so se zavedali te sile in jo seveda smatrali za zlo, ki ga treba kontrolirati. Počasi je nastal fanatičen kult, ki je požigal ljudi, ki so bili navidezno povezani z to silo, kot čarovnike in heretike.
Hec pa je, da ta sila deluje podobno kot Sfera iz ene druge zgodbe - lahko ti uresniči tvoje najglobje želje, dober in slabe.
Kultisti si niso upali, niti želeli imeti ničesar od te "zle" sile. 30 let nazaj pa se pojavi mati, Dahlia, ki noče povedati imena očeta svojega otroka, Alesse. Razlog ni podan, torej sklepam, da si je tako želela otroka in so ji to sile omogočile - neke vrste brezmadežno začetje povsem normalnega otroka.
Chrisabella, vodja kulta, katerega članica je tudi Dahlia, pa vidi v otroku hudičevo seme in ga zapove "očistiti". Dahlia prepozno uvidi svojo zmoto.
Ob sežiganju se zbere krema glavnih kultistov, ki otroka scvrejo nad ognjem, ko se zgodi nesreča in se ogenj iz grmade razširi na stavbo in zaneti velik požar (ki vžge tudi rudnik premoga pod mestom)
Do nespoznavnosti opečeno deklico odpeljejo v bolnišnico, kjer jo nekaj ohranja pri življenju. Bodisi zaradi svojega nadnaravnega "očeta" ali neznosne želje po maščevanju zaradi zadejane bolečine, sile omogočijo, da se ob njej pojavi deklica - manifestacija njenega maščevanja in zla. Pojavi pa se še druga fizična manifestacija - dojenček, ki uteleša vse dobro, tisto preostalo nedolžnost v otroku. Alessina temna stran odpelje dobro polovico izven mesta, potem pa skupaj z opečeno Alesso spremenita mesto v pekel.
Ustvarita se dimenziji, ki so outsajderjem skriti. Mesto je hitro postalo na prvi pogled zapuiščeno, z ognjem, ki že desetletja gori pod tlemi, v rensici pa je v mestu skrito bojišče med Allesinim peklom in Chrissabelinim purgatorijem - slepa vera kultistov preprečuje, da bi do njih prišlo zasluženo maščevanje.
Medtem Aleesina dobra polovica, dojenček z imenom Sharon, zraste v deklco povsem istega videza kot Alessa in trpi za napadi, ki jo vlečejo v Silent hill.
Njena surrogatna mati Rose se sčasoma odloči, da bosta šli pogledat v zapuščeno mesto in najti odgovor za napade. Med potjo jima sledi zelo vestna in vztrajna policajka Cybill, ki materi ne zaupa preveč, glede na to, kam odhajajo. Med vožnjo v Silent hill Rose in Sharon opazita temno stran Alesse na cesti in med izogibanjem zletita z ceste. Rose se zbudi v avtu sama, na začetku mesta, v drugi dimenziji, meglenem Silent hillu, Chrisabellinem purgatoriju. Cybill prav tako pristane v tej dimenziji. Sharon je poznala in se želela vrniti nazaj v to dimenzijo. Rose, kot vestna mati, ji brezpogojno sledi, kamorkoli, tudi v pekel. Cybil pa podzavestno, kot vestna policajka, sledi obema. In ko si enkrat v teh dimenzijah not, ni več izhoda...
Rose navidezno sledi Sharon v osrčje mesta, ko prvič zatuli sirena in mesto preplavi tema. Silent hill se iz meglenega mesta duhov spremeni v črno alternativno realnost polnega krvi, rje in razkroja - Alessin pekel.
Vse njene more se tukaj manifestirajo in uresničijo ter vsi, ki so ji kdaj škodovali in jih je zajela tema, so tukaj transformirani v živo trpljenje ali smrt.
Rose in Cybill se nekako izvlečete in sčasoma prispeta do cerkve in najdeta zavetišče v njej - tema ne pride notri. Tukaj vlada Chrisabella z njenimi kultisti. Njihova neomajna vera ne pusti pekla not. Tudi Dahlio - Alessino mati najdejo - kot mati "zla" je izobčena in preživlja zunaj v temi
Da omenim še stransko vlogo Rosinega moža, ki jo medtem neuspešno išče v zapuščenem mestu in išče podatke.
Ko tema izgine, se Chrisabella (ne vedoč, da Rose pravzaprav išče inkarnacijo Alesse, njen "izvor vsega zla"), jo napoti na točno določeno sobo v bolnišnici, na point of origin, od koder se je razlezel pekel - postelja močno opečene originalne Alesse.
Medtem, ko se Rose prebija skozi temo v bolnišnici, Cybil ujamejo ter jo kot čarovnico živo sežgejo. Ujamejo tudi SHaron, ki se je skrivala v mestu in tudi njo planirajo sežgati.
Rose pa medtem prispe do sobe in do Alesse ter njene temne polovice. Rose se je izkazala kot primerna nadomestna mati (trdno odločena zavarovati svojega otroka) zato ji razložijo celotno zgodbo. Kultisti morajo umreti, da bo lahko opečena Alessa našla mira. Temna polovica preide v Rose in ta pride v cerkev tik preden mislijo žrtvovati Sharon. Tako dolgo izziva Chrisabello, dokler jo ta ne zabode in tako osvobodi temno stran Alesse znotraj cerkve - Kultisti se zavejo svoje grozne zmote in njihova slepa ignoranca jih ne ščiti več.
Pekel pride v cerkev in z njo opečena Alessa v svoji postelji. Zelo grafično masakrira vse kultiste razen svoje biološke matere Dahlie ter Rose.
Tako preostanejo Sharon - Alessina dobra polovica ter Alessina temna polovica. Verjetno se tukaj spet združita, kar pomeni, da prej se povsem nedolžna Sharon združi z utelešenjem sil SIlent Hilla - temno stran Alesse.
Postane spet cela, ampak omadeževana - v sebi sedaj nosi sile Silent Hilla - temne sile.
Ko sedaj Sharon z Rose zapuščata mesto, jim megla sledi povsod - vse je megleno, prazno. Prideta v svoj dom, kjer oče sedi v normalnem svetu, onidve pa sedita nasproti v drugi dimenziji. Tako blizu, ampak tako daleč.
SHaron si sedaj želi le bližino matere in lahko kontrolira svet okoli sebe, ali pa jih temna stran v njej ne pusti oditi.
Pripravljeno za nadaljevanje.
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

nevone ::

Pogledi na grozljivke so različni. Obstajajo(te/mo) ljudje, ki znajo(te/mo) najti/videti dobro stvar tudi v kupu smeti. Če seveda niso zares same smeti. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Saladin ::

Same smeti sigurno niso.
kaj več pa ne morem obljubiti ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

neres ::

Js sm pravkar naročil DVD.;)

Bom povedal potem kako se mi zdi.

jamiroq ::

je sh sploh bil v sloveniji v kinu?

neres ::

mislim da ne. v koloseju bo 31.8.

neres ::

Pogledal film.

Film je bolj zanimiv v drugem delu, (razen na trenutke tudi v prvem), ampak nekaj scen je tudi dolgočasnih... malo sem pogrešal bolj grozljive/adrenalinske dele. Tega je bilo v igri več (SH1), ampak najbrž je težko prenest točno tako vzdušje na film.
Je pa nekaj tistega dramatičnega/misterijoznega vzdušja, bolj v stilu SH2.

Na koncu v redu film, čeprav ga ne bi štel med boljše. Že to da jim je uspelo ujeti vsaj nekaj vzdušja iz igre je odlično, ker igra je bila fenomenalna.

Tr0n ::

Verjetno ena izmed zelo redkih game-to-film predelav, ki je kolko tolko dobro narejena.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grozljivke (tiste ta najhujše) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6532128 (26708) AlienRR
»

Igra, ob kateri vas je bilo najbolj strah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13913017 (6555) griza5
»

Psiholohija Iger (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1148304 (6065) janko5213
»

Najbolj grozlivi (novejši) filmi

Oddelek: Sedem umetnosti
268891 (7459) imagodei
»

Silent Hill - Centralia

Oddelek: Sedem umetnosti
51111 (1047) jamiroq

Več podobnih tem