» »

Izdelava vezja: PIC in Nokia LCD

Izdelava vezja: PIC in Nokia LCD

StricGeZza ::

Kdo bi mi naredil vezje za termometer
ter sprogramiral pic

P.S.
Sem malo popravil naslov posta, da se vsaj približno ve o čem se gre.

neoto ::

WTF is going on here?

Zdaj admini že linke popravljejo, da ljudem niti pomagati ne moremo?

tonic ::

pomoje je mislil kak "vozit" nokijin LCD



pa še veliko več info na http://sandiding.tripod.com/lcd.html al pa še bolj splošen info na http://sandiding.tripod.com/Bertys.html


al pa je mogoče mislo tole


oz bolj podrobno na http://free-vz.t-com.hr/Ivica-Novakovic/Nokia%20Lcd%20Termometar.htm


lp,
Toni

ql000 ::

PIC-a ti lahko jaz sprogramiram. Samo mi moraš pica poslat po pošti, ali se pa dobiva kje v Ljubljani. Vezje si pa lahko narediš kar na protobordu, ni nujno, da se matraš z izdelavo TIV.a.

StricGeZza ::

a veste kje dobit temperat. senzor DS18B20

neoto ::

Vprašaj v IC elektroniki, imajo od Maxima stvari v ponudbi.
Če pa potrebuješ manjše količine za kakšen projekt, pa obišči proizvajalčevo stran in poglej, če dobiš vzorce (sample).

StricGeZza ::

sm že klical na IC in imajo samo DS18S20

neoto ::

Glede na to, da 18B20 podpira samo parazitno napajanje, 18S20 pa parazitno in normalno, ter da oba senzorja delujeta po 1-wire protokolu brez razlik, ne vem zakaj to ne bi delalo tudi z 18S20!?

snow ::

Z isto kodo ne. Z malo spremejeno pa. Trik je v tem, da je 18B20 bolj natančen kot 18S20. Sam zajem podatkov mislim da je enak, pri izpisu pa se pojavi razlika.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

BluPhenix ::

Ja DS18B20 ima 12 bit temperaturo 19S20 pa 9 bit. Ampak ni tak problem, vsega skupaj je v programu za spremenit verjetno 5 vrstic ASM kode.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

neoto ::

Saj S verzijo lahko tudi prepričaš, da ti na 12 bitov izmeri...
Bolj težko bo tole, če nima izvorne kode, ki bi jo spremenil. V skrajni sili se lahko uporabi disassebmler in se dopiše pač potrebna koda, ampak je to res grd način.
Pozabil sem na to razliko zato, ker mi moj program avtomatsko prebere kodo družine in prilagodi način branja podatkov s senzorja :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neoto ()

StricGeZza ::

neoto jst imam kodo ki je na strani (bol pr dnu) sam je en problem: jst NIMAM BLAGE VEZE o kodi

neoto ::

Ne, ti nimaš kode, ti imaš samo program, ki je že preveden (isto kot če bi trdil, da če imaš .exe program, imaš tudi njegovo kodo). Posredno preko disaseblanja ja, ampak ni to ravno zadeva za začetnika. Še sploh, ker bi bilo potrebno ta program prirediti, ustrezno premakniti vse oznake vrstic, itd.

ql000 ::

Piši avtorju, pa ga prosi, če ti lahko pošlje kodo. Probat ni greh!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Črna škatla - iz 230V na 5V

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
113158 (2293) galex
»

Termometer na USB vodilu (načrt, vezja, izkušnje in slike) :P (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
23035043 (23219) SloMusty
»

programiranje procesorja (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
50536138 (25539) icek
»

temp data logger

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
323268 (2688) maticm
»

Merjetnje zunanje temperature in prikaz na PCju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
142974 (2497) Cuoresportivo

Več podobnih tem