» »

Simuliranje delovanja interenta z LED-ico

Simuliranje delovanja interenta z LED-ico

Lincolin ::

Zanima, me ali bi lahko na kakšen način stimuliral delovanje interneta oz. mreže z LED-ico.
Namreč, tako kot je na switchih ali routerjih ko dela internet LED-ice utripajo po poslanih paketih.
Verjetno bi bilo najlažje to izvesti če bi prekinil kateri pin iz UTP mrežnega kabla ter mogoče dodal malo elektrike?
Bi bilo možno, to doma izvesti?

BluPhenix ::

Em prosim?

Ni mi čistoj jasno, če več kaj pomeni simuliranje. Tista ledica kaže samo activity delovanja mreže. Torej utripa, ko se po mreži kaj dogaja.

Ti bi rad dal ledico na mrežni kabel, da bi ti utripala ko je promet, al kako? Lahko malo bolj jasno napišeš? Če lahko napiši tudi zakaj bi to rabil.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Lincolin ::

Ti bi rad dal ledico na mrežni kabel, da bi ti utripala ko je promet, al kako? Lahko malo bolj jasno napišeš? Če lahko napiši tudi zakaj bi to rabil.

Točno tako mislim, simuliranje mreže ali ko je na mreži promet je vse isto.
Zakaj bi rabil?
Ker mi velikokrat dol pade internet sem naredil preklopnik ko mi dol pade ADSL se avtomatsko preklopi na UMTS.
Ker imam za UMTS lučko za activate že nameščeno, saj sem jo potegnil ven kar iz mobitela, bi mi prav prišlo še za lučko preko UTP mreže.
Zato ker mi pri UMTS-ju utripa in bi sedaj naredil rad še za delovanje prometa na LAN omrežju.

Ta LED-ica ni kaj življensko pomembna vendar je v takšnih premerih uporabna.

ql000 ::

Jaz bi vzporedno liniji, ki jo želiš opazovati, pripopal lediko z preduporom. Samo prej pomeri napetost (jaz pojma nimam kakšne so napetosti na mrežnih kablih, boš že pogooglal ali pa pomeril s kakim multimetrom).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moteče LED lučke na napravah

Oddelek: Loža
193888 (3133) Malajlo
»

Siol zamenjava tv.komunikatorja Amino v Sagem (cross, straight?)

Oddelek: Omrežja in internet
82758 (2573) molat
»

crossover kabl

Oddelek: Pomoč in nasveti
81277 (1109) AngelOfDeath
»

Lučka na swiču

Oddelek: Pomoč in nasveti
141421 (1242) b
»

Kaj vse rabim za en small LAN Party?

Oddelek: Pomoč in nasveti
393265 (2602) dex

Več podobnih tem