» »

bios reset???

bios reset???

HyperGL ::

oi...

mislim da sm ga tokrat mal preveč usekall ;)

iz meni neznanih razlogov... sm v biosu dal vse CPU nastavitve na minimum... (HTT, RAM, Frekvenca,... in predvsem... VOLTAŽA!)
tko da... zdej se mi niti ne zboota več... in sm mal žalosten... kaj naj? :) je kaka možnost, da ne uničim garancije in nekak vsaj za prvo silo pridem do biosov? :)

sklepam da ni :) sam vseeno sprašujem... saj ste sami macgiverji tle :)

TNX... pa ne se smejat :P

mtosev ::

Jumper daj na resert vklop PC in vrni na default. :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

stock ::

jst sm slisu neki da se da z tipko Insert, sam nism se probu. Mogoce mors drzat 3s.

HyperGL ::

mtosev... vem ja kak je normalen postopek... sam kaj ko mam garancijo zadaj... pa je ne bi rad dol odlepu ;P ni druzga načina?

Hammer123 ::

Fen v roke, pa nalepko počas dol. zrihtaš, pa lepilo v roke in spet nazaj na isto mesto nalepko prilepiš.

HyperGL ::

tnx.. ampak glede naplepke sm že mel enkrat odprto temo... pa smo prišli do zaključka, da teh novih ni moč odstranit brez da bi se to opazlo! :/

SepoX ::

Koliko pa imaš garancije na cel komp? Če ga razdreš bo šlo po komponentah:
disk - 3 leta ali več
plata - 1 leto ali več
procesor - 3 leta, ker si verjetno box varijanto kupil
ram - 5 let ali doživljensko
ostalo 1 leto ali več

Azrael ::

Če še nisi poskusil, ugasni računalnik, tako da ga izklopiš iz elektrike vsaj za nekaj sekund. Potem ga vklopi nazaj in pritisni tipko za vklop. Ob vklopu drži pritisnjeno tipko Insert ali Del (odvisno od BIOSa), neprekinjeno 5s.

Pri večini plat tako povoziš nastavitve BIOSa in vrneš nastavitve na default, žal pa pri čisto vseh platah to ne dela.
Nekoč je bil Slo-tech.

HyperGL ::

sepox... žal ne... sem govoru s serviserjem... in je reku da mi ne bodo priznali garancije na komponente... kr.. je na računu izrecno napisano da garancija velja na zapečaten sistem... pač pri nakupu sta ble dve opciji... na komponente ali na sistem... in ker je bil pc kupljen preko neke 3 firme... so morali vzet garancijo na sistem... tko da... žal bom moral očitno uničit garancijo... če res ne bo delalo to s tipkami delete in insert... :/

HyperGL ::

zdej bom poskusil še to s tipko delete... insert žal ne dela! :/

HyperGL ::

pa je šla garancija ;P

ni blo druge :)))) sam... koooooolko praha se je nabralo v 6 mescih!!!

Pyr0Beast ::

Aja, lahko odpreš drugo stranico :P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SepoX ::

Ne se sekirat, še vedno lahko uveljavljaš stvarno napako na računalniku oziroma na komponentah.

Od dneva nakupa do dveh let - isto je kot garancija s tem da ti izbiraš kaj boš:
-popravilo pokvarjenega
-novo zadevo
-keš nazaj
-popust

Do pol leta je na prodajalcu, da dokaže da si ti nekaj narobe naredu, po pol leta moraš dat pa izvedensko mnenje delat, da pove da nisi nič navijal itd. - to itak pol prodajalc plača, če se te spozna za nekrivega:D

Pa zapomni si - uveljavljanje stvarne napake morajo rešiti v 8 dneh od prijave, garancijo pa v 45 dneh.

Človek se vpraša zakaj sploh imamo garancijo:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odstranitev garancijske nalepke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
727455 (4993) winpirate
»

Garancijska nalepka (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
829112 (6338) Invictus
»

"flashanje" BIOS-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
371971 (1546) cultko
»

Previsok FSB

Oddelek: Navijanje
51135 (1062) mitjaje
»

Racunalo se ne zbudi

Oddelek: Navijanje
71015 (944) chucki

Več podobnih tem