» »

Naučimo se igrati kitaro

Naučimo se igrati kitaro

««
16 / 16
»
»»

acookook ::

Hartman mi je tudi priporočil Šinkota. Ma saj bi se lahko odpeljal sam se zaradi eni drugih zadev enostavno ne morem. Kak pa kaj tale Conti? https://m.facebook.com/Conti.izdelava.i...

c3p0 ::

To ti menja vsak hobi kitarist, ki je že kdaj držal spajkalnik v roki, ne komplicirat.

Če boš rabil popravilo zlomljenega vratu ali menjavo prečk, je pa druga debata.

FTad ::

acookook je izjavil:

Hartman mi je tudi priporočil Šinkota. Ma saj bi se lahko odpeljal sam se zaradi eni drugih zadev enostavno ne morem. Kak pa kaj tale Conti? https://m.facebook.com/Conti.izdelava.i...


Conti je tudi zelo vredu. K njemu vedno peljem kitare predvsem za menjavo strun in neck setup.

Zvezdica27 ::

daj no...

če ti kabel ven pada, samo odpri in notri zvij kontakt, ki je hkrati "upor" ali vzmet, da bo bolj stisnil jack (malo ga notri upogni, dolker ne bo kot hočeš). To je 3 minute dela.

Za zamenjati pa spajkalnik in 5 minut dela.

Če lahko narediš sam, naredi sam.

zz

acookook ::

Po mesecu "učenja" igranja električne kitare s pomočjo Rocksmitha 2014, sem se odločil, da spišem manjši povzetek trenutnega stanja.
V tem času sem predvsem naučil držati kitaro in pridobiti nekaj osnovnih veščin od shiftinga do, trenutno pa sem pri "Slides 101", s čimer imam kljub pomoči riff repeaterja težave. No, seveda bo to tudi osvojeno. V Learn a song načinu sem začel s Paint It Black in sprobaval druge pesmi (Everlong, Three Little Birds, Every Breath you take) a sem se odločil, da bom raje delal na Blitzkrieg Bop, ki je sicer hitra a s tremi akordi mislim, da se jo da hitro osvojiti. Mini igre - tu furam predvsem string skip saloon (zadeti pravo struno) ter Ducks Redux (zadeti pravo prečko in struno) ter castle chordead (kjer moram priznati, da imam velike težave, pa to že E5, F5 in A5 - ki je drugačen A5 kot pri Blitzkrieg Bop, kar povzroča malo zmede).
Napake, ki jih sicer delam se trudim odpraviti, ne vem pa kako, saj ti softver ne zna povedati kaj delaš narobe oz. ti včasi o narobe igranih akordih registrira pravilno, poleg tega pa je še moja mantra pri kakih točkovanjih winning at all costs, kar posledično privede do slabih navad. V preostalih dveh mesecih sem si zadal da osvojim 90-100% Rocksmith mastering prej omenjene pesmi. Kar me zanima je, da kako zmanjšam napake (sicer niti ne vem kako bi se izrazil). Recimo, da se mi zadeva povidi, kje to nadgraditi? Posluha & nekega ritma na žalost nimam, bi pa tudi malo pokukal ven iz tega "karaoke mehurčka" kar Rocksmith nedvomno je.

c3p0 ::

Metronom in old school vaje za tehniko, knjig na temo je na pretek. Mi smo driblali na Troy Stetina. Zraven pa še malo špejaj teorijo.

acookook ::

c3p0 je izjavil:

Metronom in old school vaje za tehniko, knjig na temo je na pretek. Mi smo driblali na Troy Stetina. Zraven pa še malo špejaj teorijo.
To velja tudi za električno? Imam občutek, da samo za akustično.
Ok, metronom si pol nabavim. Trenutni setup je ena kitara flanders in rocksmith real tone cable. So kakšni virtualni ampi? Predvidevam, da so cenejši tudi ok. Jah knjig in tutorialov je malo morje, sem pa ravno pred leti začel s tem pa ni to blo to - no sem ob nekih comprehensive tutorialih pripravljen vztrajat. Pač manjka mi nek feedback, ki mi Rocksmith do neke mere da. Teorije hm, tu bi se res skoncetriral na tisto najbolj uporabno. Še to, ko sem menjal switchcraft, mi je bil predlagan generalni servis (nekaj razšraufano, nekaj z intonacijo je omenjal,......). Kako bi najlažje prebrodil tole obdobje do marca, da se potem res odločim za svojo kitaro (in amp)?

acookook ::

A je slučajno kdo tu na discordu, pa bi se kaj dobila recimo jutri kako urco ali dve, da evalvira RS in kaj v živo pove?

Meizu ::

Teorije hm, tu bi se res skoncetriral na tisto najbolj uporabno.


V teoriji je dobesedno vse uporabno.

Zvezdica27 ::

dude, daj idi čez justinguitar lekcije in se boš v pol leta načul vse kar v lajfu rabiš. Danes, ko imaš youtube, si sam lahko zagotoviš prav cvse, za nek domači pop rock...

zz

acookook ::

no, ni spet treba s takim tonom folku pisat, isto prej switchcraft. Če misliš, profi pol ta tema ni več zate. lp

Zvezdica27 ::

lej, sam pravim,d a izkoristi kar je na voljo in česar mi nismo imeli. Zakaj bi zdaj jaz zate čas izgubljal na discordu, si normalen???

Če ti moj ton ni všeč, je tvoja stvar, saj nismo turkmenistan,d a moramo vsi isto misliti, ne?

plačljive opcije so in so brezplačne. Jaz ti garantiram, da ko obdelaš vse na justinguitar, boš dober praktično za vsak slo pop rock band, ki ga vidiš + seveda 1 leto prakse usklajevanjaz bandom. Za pop-rock je to to, obdelaj še njegove jazz lekcije, da pogruntaš, da glasba ni samo 3-tonski akordi...

zz

Meizu ::

Problem je v tem, da skill ne igra pomembne vloge pri slo pop rock bandih... Veze so taglavni skill.

Sicer pa vseeno, v večini današnjih modernih slo pop bendov prisostvujejo dejansko glasbeniki z akademsko izobrazbo. Vsaj pri tistih bendih, kjer se ne igrajo samo 2 akorda v open poziciji.

c3p0 ::

acookook je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Metronom in old school vaje za tehniko, knjig na temo je na pretek. Mi smo driblali na Troy Stetina. Zraven pa še malo špejaj teorijo.
To velja tudi za električno? Imam občutek, da samo za akustično.
Ok, metronom si pol nabavim. Trenutni setup je ena kitara flanders in rocksmith real tone cable. So kakšni virtualni ampi? Predvidevam, da so cenejši tudi ok. Jah knjig in tutorialov je malo morje, sem pa ravno pred leti začel s tem pa ni to blo to - no sem ob nekih comprehensive tutorialih pripravljen vztrajat. Pač manjka mi nek feedback, ki mi Rocksmith do neke mere da. Teorije hm, tu bi se res skoncetriral na tisto najbolj uporabno. Še to, ko sem menjal switchcraft, mi je bil predlagan generalni servis (nekaj razšraufano, nekaj z intonacijo je omenjal,......). Kako bi najlažje prebrodil tole obdobje do marca, da se potem res odločim za svojo kitaro (in amp)?


Troy Stetina ima več coursov, več ali manj so rock/metal in "speed mechanics", torej električna kitara in trzalica, ne fingerstyle. Je pa tega zdaj že malo morje. Ti tečaji so stari 30 let, kar ne pomeni da so zastareli.

Drugače pa priporočam Guitar Pro in nek tab, ga upočasniš dokler ga ne odšpilaš pravilno, nato pa višaš hitrost, zraven se snemaš. Metronom ima vsak tak SW, morje appov za telefon, ne rabiš fizičnega.
««
16 / 16
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitara - narodnozabavna glasba

Oddelek: Sedem umetnosti
1513570 (6641) chrush
»

Uglaševanje kitare

Oddelek: Loža
85091 (4706) c3p0
»

Začetnik....kitara :D

Oddelek: Sedem umetnosti
910295 (10132) gzibret
»

Glasbeniki

Oddelek: Sedem umetnosti
343666 (3070) gzibret
»

note

Oddelek: Sedem umetnosti
97194 (7127) drevo

Več podobnih tem