» »

Naučimo se igrati kitaro

Naučimo se igrati kitaro

««
6 / 16
»»

Looney ::

Ah, dva meseca čelo špilaš, pa ne čutiš blazinic... jaz imam tako trde, da se lahko spečem, pa sploh ne bom opazila... kitara me ne gane. :D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Meizu ::

Tudi jst ne vem, kaj zaboga delate s kitarami. Če se vam strune tržejo same od sebe - potem jih preveč vpnete. Struna NIKOLI ne sme biti fajn napeta, prvič, ker lahko pač poči, drugič pa ker pospešeno uvija vrat. Kar se tiče razklanih dlani in tega - Odkar jst igram kitaro, mi je počlo že veliko strun (pa ne na basu, mam tudi enih par električnih, akustičnih in klasičnih kitar), pa me še nikoli ni niti opraskalo, pa mi je udarlo po roki. Pojma nimam kaj vi delate s tem...

rdecaluc ::

Ne vem kaj delajo ..hehe , ampak mojemu prijatelju je počila ker jo je preveč upognil enkrat ampak ga je samo usekalo. Redki so primeri z bolj resnimi poškodbami ?
Est modus in rebus. ,typos

edge540 ::

Dokler ne uspe komu da mu prileti v oko ni panike.

rdecaluc ::

Si že predstavljam enega , ki z zobmi igra kitaro .. pa mu poči xD
Est modus in rebus. ,typos

DOOM_er ::

jimi :D
Robots will steal your job. But that's OK

Looney ::

Struna NIKOLI ne sme biti fajn napeta


Struna je napeta toliko kot mora biti. To ni odvisno od nas uporabnikov. Če je kitara uglašena na 440 boš struno pač toliko napel, da bo prišla na to frekvenco.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Meizu ::

Looney če uporabljaš tapravo debelino strun (ne kšni majstri, ki hočejo šesto struno uglasit na frekvenco pete), ne boš strune mela nikoli napete. Nikoli. Me ne boš prepričala v nasprotno. Govorim pa o bas kitari, klasični in akustični ter seveda električni kitari. Me ne zanimajo mandoline, balalajke in podobno. Igram kitaro dosti časa da vem, zakaj se gre pri strunah;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

DOOM_er ::

odvisno od strun jst mam 10-52 pa mam D ne morem met s temi strunami Eja
Robots will steal your job. But that's OK

Poldy ::

Po moje se struna strga, če ima napako v materialu. Ali pa da preveč divje igraš. Se mi je že naredilo, da je normalno uglašeno struno strgalo sredi noči (ja, tudi drugim se to dogaja :D )

Če je že kdo navdušen, da bi se začel učiti, prodam elektro-klasično kitaro - zelo podobna klasični, le da ima izrez in piezo pickup - lahko jo priklopiš na ojačevalec ali računalnik... za ene 75€, kupljena je bila za 110€. Je še 2 meseca v garanciji. Če koga zanima naj mi pošlje ZS.

zoneh ::

Ok pred 2mesci sem kupil tale pack: Fender

Hotu sem mal zacet igrat. Model ki je prodajal je rekel da je kul in da se bom itak navadil na kovinske strune. No saj sem se, samo sevedno me moti ker ne morem igrat dlje kot 1h da se ne bi pojavila bolecina, medtem ko na frendovi kitari (klasični z najlonskimi strunami igram tudi po 3h in vec). Zdej sem hotu tut jz dat gor plastične strune, da bi pač podaljšal svoj igralni čas pa un model pravi da to na moji kitari ni možno. Zdej me pa zanima, se to da ali ne?
AMD64 3000+ , 2x 512mb Muskin DDR400, GF7600GT
Windows XP, C# and XNA programmer

DOOM_er ::

da da sam vaja vaja vaja vaja.....................................vaja vaja vaja vaja vaja vaja vaja vaja vaja vaja vaja vaja vaja vaja vaja vaja :D
Robots will steal your job. But that's OK

edge540 ::

Tako je, bolelo bo. Ko bo nehalo, pa te ne bo nikoli več.

Meizu ::

Dokler se tvoja koža na prstih ne utrdi, bo bolelo. In zna svinja kr fajn pečt. Ko pa neha pa je res ja, nikoli več te ne bo. Do tistkrat, pa malce potrpi, sej bo šlo.;)

Looney ::

Ja in potem prideš do stopnje ko so prsti tako utrjeni, da te začne pri drugih stvareh motit.:D :(
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Meizu ::

Ah, Looney, ne ga srat no:P

Jah, razlika med najlon struno in kovinsko je prvič v debelini (zato tudi kovinske strune bolj "režejo in bolijo", ker so tanjše pač), pa tudi v soundu. Tisti klasičen zvok (in hkrati najbolj bedn) dobiš s klasično kitaro in najlon struno, tisti vsakdanji zvok kitare pa boš dosegel le s kovinsko struno. Zatorej kr si prste utrdit, pa bo vse ok, kot sm že povedal;)

Looney ::

Ej, ne zajebavam se... no ne vem kako to vas fante moti ampak mene moti, da imam skoraj neprebojno kožo na prstih leve roke.:| Je pa res, da potem nikoli več ne boli.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Meizu ::

No, mogoče se to pozna pri ženskih delih ;) No, šalo na stran, ampak mene prav nič ne moti, če imam trdo kožo (ker sem basist in igram s prsti in ne s trzalco, mam kožo trdo ubistvu na obeh rokah, pa me sploh ne moti). Tko, da no, mogoče je pa to stvar posameznika. Nekoga moti, druge pač ne;)

rdecaluc ::

Mam eno vprašanje . Kje bi se dalo dobit najlonske strune za klasično kitaro v Lj . Zraven kongresca vem da je bla štacuna ampak je zdej tm big bang , in ne prodajajo več . A je še kje kšna v Lj ?

Lp!
Est modus in rebus. ,typos

Poldy ::

Jaz jih kupujem v Big Bangu. Vsaj tu v Kranju jih imajo. Katere pa ponavadi jemlješ?

rdecaluc ::

Sam jemal nisem še nobenih - se šele učim igrat kitaro in kitari katero sem dobil fali nekaj strun. Kakšna priporočena firma , debelina ?
Est modus in rebus. ,typos

Meizu ::

D'addario standardna debelina. Za klasiko je to pač top firma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

jype ::

Meizu> No, mogoče se to pozna pri ženskih delih

Kolega se je moral odločit med kitaro in vrhunsko strelsko kariero. Pa se je kar za kitaro odločil.

Meizu ::

Ja, če si pač tudi vrhunski kitarist, se tuki takega denarja vrti naokrog...:D

Jst nevem, kam naj se upišem - Akademija za jazz v Celovcu al Gradcu? Ve kdo kje je boljše?

Scuba ::

Ja, če si pač tudi vrhunski kitarist, se tuki takega denarja vrti naokrog...:D

Jst nevem, kam naj se upišem - Akademija za jazz v Celovcu al Gradcu? Ve kdo kje je boljše?


Graz. Pa tudi ta ni nevemkaj.
Guns don't kiil people. Husbands who come home early do.

Astroy ::

Ej, ne zajebavam se... no ne vem kako to vas fante moti ampak mene moti, da imam skoraj neprebojno kožo na prstih leve roke.:| Je pa res, da potem nikoli več ne boli.



Mene mot sam tkrt ko igram klavir...dejansk XD

Meizu ::

scuba - ja sej sm se odloču, da ne bom študiral tam. Sm se odloču za glasbeno akademijo v Los Angelesu. Kr tja je res izi prit. V LA se pa tudi (kar se tiče glasbe) vse vrti, tko da bi tam dejansko imel največ možnosti za "preživetje"...

Looney ::

O_O
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Meizu ::

Kaj je tle čudnega :) Vsi dobri študiji za muziciste so ali v Ameriki, ali v Holandiji (tu bolj za klasike), pa tudi ponekod v Evropi. Sam meni se LA zdi fajn ravno zaradi neštetih možnosti (Pasadena, Beverly HIlls, Hollywood itd.). Pomojem je tam še najbolj zanimivo, pa tudi najbolj dobičkonosno..

Looney ::

Kar velik podvig je tole. Sicer pa fajn. :)

Pa na temo bomo šli nazaj.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Looney ()

Meizu ::

Offtopic je ja. Ma niti ni velik podvig. Resnično. Veliko ljudi gre študirat izven Slovenije, ker je študij tam pač boljši ;)

]Fusion[ ::

Hello, spet en novobodni kitarist tukaj :D Sem si od sestre sposodil akustično kitaro in zdaj malo brenkam že kaki tedn (malo še pa bom obvladal Smolarja-20 ljubic :D ).
Me bi pa zanimalo eno vprašanje glede drže leve roke. Nisem nikjer na netu najdo kak bi naj mel palec postavljen ter kak je zvezi z ukrivljenostjo prstov itd. Saj zaj nekak po kmečki logiki držim in grem pa malo po videotih na netu, samo bi blo mogoče fajn da še kdo v besede to teorijo. :)
Aja pa še bi vprašal kak pri vragu se naj navadim da ne udarim vseh strun pri akordih :P Saj pri udarjanju navzdol še gre nekak samo ko vdariš navzgor pa je pomoje praktično nemogoče :) Mogoče če imate tu kake nasvete...

LP
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Meizu ::

Am, glede leve roke - Palec morš imet na vratu položen tako, da sam palec ne bo "špegal" čez. Z dlanjo se vrata ne smeš dotikat, ampak jih moraš držat v zraku. Kmalu boš opazil, da imaš s tako držo možnost kontrolirat vsa polja v obsegu tvoje roke od 1-6 strune. Upam, da sm ti s tem kej pomagal, tudi nism 100% da boš razumel moja navodila. Bom poskusi slikat mojo roko na kitari, pa boš vidu.

Meizu ::

To je ubistvu najbolj pravilna drža, s katero boš še najlažje ubiral polja bo frettboardu ;)

edge540 ::

Palec nekje pravokotno naslonjen na hrbtno stran vratu (razen pri kakšnih akordih, ko z palcem primeš 6. struno).

Dlan nasloniš ali pa ne, odvisno od tega kakšne roke imaš (jaz imam male, tako da morem malo nasloniti). Bo pa te na začetku roka verjetno močno bolela, sploh pri kakšnem F akordu. Se pa navadiš :)

Ja, ko začneš je težko udarjati navzgor, ampak to ti bo prišlo v kri (roko). Poskusi držati recimo samo en akord in vadi samo z desno roko. Za začetek samo gor dol, potem kasneje kakšen enostaven ritem.

Vadi, vadi, vadi. Pol ko boš mel dovolj pa vadi še malo :)

DOOM_er ::

to s palcem je pomoje stvar navade. Jst recimo doskrat primem s palcem cel vrat da si odpočijem palec ter dlan in zapestje, in sicer nimam nobenih problemov dosegat brez major premikov vseh 6 strun. Sicer pa koliko lahko raztegnete mezinec ( do katerega polja) če držite kazalec na prvem polju 6 struna? Jst nekako do petega polja, toda moj sosed ( majn personalni prfoks đitre) meni da bi mogu do 6?
Robots will steal your job. But that's OK

Looney ::

Jap, šesto polje it is.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Looney ()

edge540 ::

Jaz ne dosežem 6. polja, niti teoretično ne morem ker imam prekratke prste :)

Looney ::

Verjetno jih samo ne moreš razpreti dovolj. Lahko toliko raztegneš prste, da tvorita palec in mezinec 180°?
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

edge540 ::

Jap 180°, pa dosežem peto prečko. Kak cm in pol mi fali, da bi jo lahko prijel :)

Meizu ::

Jst lahko na mojem basu Musicman Stingray5 dosežem 5 polj. Sam morate vzet v obzir, da je tale bas preklemano dolg - vrat tega basa je od navadne električne kitare daljši za vsaj 20cm. Na klasični al pa električni kitari bi mislim da mogu prijet vsaj 7 polj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

]Fusion[ ::

Hmm saj mislim da držim približno prav te :P
Drugače pa sem najdo ene lepe video tutoriale na netu Justin guitar

LP, pa tnx za help
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Looney ::

Ja, jaz sem računala za klasično kitaro. Pri akustični in električni bi se dalo verjetno še več.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Meizu ::

Jst imam nasplošno zelo veliko roko, ker sem dokaj visok (196cm).

edge540 ::

Hendrix 2.0 :)

Jaz pa bi zgleda mogel igrati bobne :)

smoki1 ::

Mene zanima kako se uglasijo strune na električni kitari?
Enako kot na klasični?
Na koliko Hz? 440hz?

Bipo ::

Enako. A=440Hz.

Looney ::

Menda je že 444 zdaj.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Bipo ::

Res? Vseeno si kitaro uglasi na A=440, če misliš igrat z drugimi ;).

Looney ::

Tistih 4 hercov itak ne slišiš. ;)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."
««
6 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitara - narodnozabavna glasba

Oddelek: Sedem umetnosti
1513630 (6701) chrush
»

Uglaševanje kitare

Oddelek: Loža
85148 (4763) c3p0
»

Začetnik....kitara :D

Oddelek: Sedem umetnosti
910313 (10150) gzibret
»

Glasbeniki

Oddelek: Sedem umetnosti
343681 (3085) gzibret
»

note

Oddelek: Sedem umetnosti
97212 (7145) drevo

Več podobnih tem