» »

Štekanje iger

Štekanje iger

Dodgeviper ::

Aloha
Nekaj me zanima?
Namreč neglede na katero špilo igram! Mi v igri zadeva štekne na vsake toliko za cca 0.1sec in pol nekaj časa cool in pol spet in tako se ponavlja in ponavlja.
To se je dogajalo na sistemu
abit nf7s 2.0, 2700xp, 1gb ddr 400, 6800gt, audigy2
No ko mi je plata krepala sem mislil da bo z novimi komponentami bolje
Sedaj imam DFI lan party, X800rx 256mb ATI, 1gb rama, audigy2 in zadeva mi povzroča enake težave:'(
Rame sem poizkusil menjat z novimi a je isto

sedaj me zanima nekaj?
Ali je možno da disk upliva na to štekanje?
Win xp imam naložene na enem WD disku, igre pa na drugem SATA disku od seageta
Nekako mi je ostalo samo še to da je krivec disk na katerem so win naloženi? Nevem?
Kaj vi pravte?
Hvala
Lp

Matev ::

mogoče imaš spyware na sistemu

tsatthoggua ::

Mogoče imaš podoben problem kot jest. Namreč v vseh igrah, filmih mi na vsake toliko rahlo zacuka. Pri filmih se to še toliko bolj opazi ker recimo kaka beseda zmanjka in ne dojamem pomena stavka, ko pa prevrtim nazaj pa vidim da je celo besedo ali včasih celo več preskočil. Sumim pa na Creative sranje od soundblasterja. Če se ti da ukvarjat probaj z integrirano zvočno in poročaj.

Dodgeviper ::

Jutri zvečer k pridem domov, bom probal ruknit zvočno ven in bom videl kaj bo? pa bom poročal.
Če to nebo pomagal, pol mi samo še ostane win na drug disk naložt in probat?
Nato pa še ostane da igre probam na drug disk dat?
Če se pa komu kaj sanja naj napiše?
Pri samih filmih se mi tudi dogaja ja, sicer jih zelo zelo retko gledam na compu tak da me ni motilo.
Lp

Dodgeviper ::

Spyware pa nimam8-)
Ker sem probal tudi k so bili tudi windowsi frišni naloženi
Če je spyware kaki, pol bi drugače štekal oz upočasnil. K stem sem mel tudi nekoč težave?
Sedaj imam dokaj ustrezno zaščito tak da ni blemov z tem
lp

Vesoljc ::

ko stekne, slisis disk, gori led-ka?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

speed machine ::

To je mene leta in leta jezilo. Ni važno kakšna kišta je bila, pa kako dobro je bil disk defragmentiran, se je našu kak špil, ki je vsake toliko "cuknu" (največkrat, ko so se dogajale hitre spremembe v igri in je igra potrebovala dodatne podatke z disk), čeprav je bilo po 100 ali pa še več FPS.

In tega je bil v 90% kriv disk, ki ni uspel dostaviti podatka v pravem času. Potem pa mi je pregorelo in sem si nabavu raptorja.
//

Cinderela ::

Disk tak ne uspe dostavit podatkov v pravem casu. Zato mas ram. Cim je disk potrebni bo spet stekalo.

AndrejS ::

Probaj zapret vse ostale programe - ubit nepotreben procese. V task managerju spremljaj stanje pomnilnika in CPU.
Če laufaš v ozadju torente je to problem

tsatthoggua ::

Pri filmih mislim da disk nebi smel igrati vloge - če iz cdjev lahko direktno film predvajaš in je 10x počasnejši.... Pri špilih pa je verjetno tudi eden od razlogov za štekanje samo če imaš 1G rama to skoraj nebi smel bit problem. Pri meni recimo je nekako takole :
- zvok preskakuje v filmih - proc sem opazoval in mi v taskamangerju poskoči na pribljižno dvakratno vrednost ko zacuka.
- v igrah se je najbolje poznalo recimo v Fear, kjer sem pohodil kako desko. Najprej je zacukal za kako sekundo potem pa šele zvok pride.

Ker imam 5.1 sistem in sem se že trudil usposobit sound tako kot je treba na integrirani zvočni vendar mi ni uspelo. Bolj ko sem pretikal tiste kable manj mi je blo jasno kateri ouput kam pride. Da bom pa zvočnike fizično spet prekladal po sobi se mi pa ne da. Sicer sem po novem opazil da ima ffdshow opcijo menjat zvočnike med sabo tako da bom mogoče še enkrat poskusil v bljižni prihodnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635356 (4353) hyphh
»

Statika v zvocnikih (pri maticni A8N-e) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
544111 (3622) Mac Gyver
»

Logitech Z-5500 ali Creative S750 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
746059 (4851) ganzi
»

Zakaj šteka?!

Oddelek: Operacijski sistemi
71562 (1399) dejanslo
»

Težave z zvokom -> prosim za pomoč!

Oddelek: Zvok in slika
9867 (733) Scorpia

Več podobnih tem