» »

EasyPHP kako dostopati z spleta?

EasyPHP kako dostopati z spleta?

kren343 ::

Namestil sem EasyPHP in mi vse lepo dela namestil sem celo nek forum, sedaj pa imam problem da ga vidim samo iz localhost z ip-ja pa ne, imam kablski internet pa router... Kako lahko sedaj drugi vidijo moj forum, kateri ip oz. kako to porihtati preko routera?

lp

Doman ::

Zdravo.
To se dogaja vsem, ki ga uporabljamo. Sem bral faq in tam piše, da je ta program namenjen samo lokalni uporabi, a da se ga da naštimat tudi da je viden od zunaj. Je treba malo confige preštudirat. Tisti, ki bo prvi usposobil easyphp naj tudi tukaj napiše kako je to naredil:))

kren343 ::

kako pa naj postavim svoj server? pa da nebo router problem?

Doman ::

Tukaj ruter ne dela probleme.
Tebi odpre stran samo pod localhost ali pa 127.0.0.1 , čim pa vtipkaš svoj ip oz. domeno ti te strani ne odpre.
Bom si popoldne vzel čas in bom probal urihtat da bo delalo pa vam sporočim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

kren343 ::

kaj pa če dam apache server gor?

sedaj sem sprobo pa tako dela, samo nevem točno kako naj namestim php podporo...

Doman ::

Seveda bo delalo, ampak meni je tako bolj priročno vse v enem:D Samo kli&klik pa je fertik.:D
Sej na uradni strani od easyphp dosti piše o tem. Preberi si...

Tody ::

ujoj ;) Kot prvo če nočeta imeti številk za domeno si bosta morala kak DNS service zrihtat ! Drugače pa na routerju fowardirajta port 80 na taparv NOTRANJ IP in glej glej... Seveda če se ta EASYPHP obnaša kot HTTP server...

kren343 ::

sedaj sem uredil, sam je problem ko pač grem na localhost da vidim vse mape, in bi rad naredil da so ene zaščitene in da nemora vsak po njih brskat saj razumete... kako bi to naredil?

Doman ::

Evo sem tudi jaz uredil.
Dela ko šus.
ogled
Spremeniti je treba 154 vrstico :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

kren343 ::

jaz sem vrgo gor apache server pa php pa mysql scripte pa mi dela, samo my admin me še nekak zeza...

a veš kako lahko skrijem dadoteke oz. jih zaščitim?

http://213.253.104.47/ to ne dela:(

kren343 ::

Create the file config.inc.php in the main (top-level) directory (the one
that contains index.php). You can use setup script provided in distribution
(scripts/setup.php) to create basics of config file. See Setup chapter for
details. If you don't like setup or want to fine tune resulting
configuration, open (or create in case of starting from scratch)
config.inc.php in your favorite editor and fill in there values for host,
user, password and authentication mode to fit your environment. Look at
libraries/config.default.php how these fields should be defined. Here,
"host" means the MySQL server. Have a look at Configuration section for an
explanation of all values. Please also read the remaining of this
Installation section for information about authentication modes and the
linked-tables infrastructure.

meni to ni najbolj jasno kr kao piše da morem v parih vrsticah nekaj spremenit sam jih ne najdem, kr je vse razmetano... :S

alum ::

Doman, praviš da si prebral FAQ. Jaz sem za časa testiranje ene spletne strani uporabljal prav easyphp.

In je delalo tudi globalno. Potrebno je le (kot je že Tody omenil) forwardirati port, na katerem ti teče http strežnik (privzeto 80) na lokalni ip.

Erwin ::

Js mam tud ta problem na localhostu mi vse lepo dela sam ko se pa hočem od vzunaj povezat pa ne gre.
Ruter sm dal stran zdj sm direkt na modem povezan, antivirusni sm ugasnu, firewall-a nimam tk da porti niso problem.

Mi lahko kdo bol natančno razložu kaj je treba storiti?

:\

flasha ::

idi ko maš zagnan EasyPHP ona ikona zraven napisa apach pa klikni gor pa daj configuration pa pol apache pa se ti odpre beežnica nato priticni ctrl + f (išči) pa poišč listen 127.0.0.1:80 al pa listen localhost:80 pa pod to dopiš še: listen tvoj_IP:80 pa shrani pa restart pa more delat:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322245729 (20394) miko22
»

Root geslo

Oddelek: Izdelava spletišč
121564 (735) slitkx
»

Host for learning joomla!

Oddelek: Izdelava spletišč
131358 (1155) flasha
»

Hud problem z apache

Oddelek: Izdelava spletišč
141076 (920) Kricert
»

MySQL Administrator

Oddelek: Izdelava spletišč
191625 (1465) itsmeanthony

Več podobnih tem