» »

Creative ZEN micro - POMOČ

Creative ZEN micro - POMOČ

Child Of KoRn ::

ZEN micro ima neko tovarniško napako. In sicer konektor za slušalke je slabo zlotan.
Ker je bil iz garancije sem se odločil da ga bom popravil kar sam. Sj kaj pa je zlotat tiste 2 kontakta ali 3. No na netu sm najdu en fajn tutorial kak se to nardi, ampak ga nism čist dosledno upoštevu:(. Namreč ko sm ga odpirov sta se mi uničla 2 konektorja (ta beli zadevci na sliki - na ohišju in napravi).
slika
Zdj je konektor za slušalke sicer popravljen ampak nekaj pinov pri teh dveh konektorjih se je pa odtrgalo. Sprašvou sm že na servisih ampak to noben ne popravla + noben ne ve ke bi se te konektorje dal dobit. Gledu sm že po netu pa nism najdu nč podobnga.
Zdj pa vprašanje, če ma kdo kkšno idejo, ke nj jih najdem, kam nj pogledam, če kdo ve kakšna je njihova serijska številka lapa karkol da bi jih lahk identificiru, č jh kdo mogoče ma... Uglavnm karkol k bi mi lahk pomagal da spravm zadevo skupi. Ker razn teh dveh zadevic playerček dela popolno in se ga ne mislm kr tko odpovedat pa stran vržt. :\
I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed.

BluPhenix ::

Uh, težka bo tale.

Taki konektorji so velikokrat narejeni po naročilu, oz. dobavljivi le v velikih serijah tovarnam. Tudi sam že nekaj časa iščem take in drugačne konektorje, pa je velik problem. Sploh pa v Sloveniji.

Dalo pa bi se popraviti tudi drugače, je pa odvisno kako se je odtrgalo. V vsakem primeru, pa se da popraviti tako, da iz neke točke na pokrovi potegneš žičko na drugi del ohišja. Pač namesto konektorja uporabiš žičke. Dalo bi se na tak način popraviti tudi konektor. Iz enega mesta na vezju, zaciniš žičko na neko mesto na konektorju, kjer nebi motilo koenktiranja...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Child Of KoRn ::

Uf, hvala BluPhenix-u za odgovor. Sicer sem že sam pomislil na tako alternativno rešitev, vendar bi bil to samomor. Pini so namreč veliki od 200 do 300 mikronov (predvidevam, ker jih neznam zmeriti). Vsekakor pa bom to metodo obdržal kot plan B. In ko se, če se ga bom lotil bom gnjavil naprej v to smer.
Za zdaj pa bom vesel še kakšne domiselne ideje in kakršnekoli pomoči.
I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed.

radiator ::

Kje so se ti odtrgali. Na sliki se nič ne vidi. Naredi kako macro fotko od konektorja.
Kaj je jutri že bilo?

Child Of KoRn ::

sj to ni moja fotka, to je sam da pokažem kakšni so. bom pa naredu u tork neki fotk pa jih dau gor, č bom seveda znou nardit. k sm že probavu pa se use neki blešči.
I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed.

radiator ::

Ja brez flash-a slikaj. Daj gor neko močno luč.
Kaj je jutri že bilo?

Child Of KoRn ::

hm zdj mam neko tako za silo sliko. morm priznt da nism prov vešč v slikanju (mam trotla digitalca, tko da dela use sam). zdj me pa še zanima kuko nj jo pokažem, kle kliknem slika pa se mi "http://" pojav. Http česa morm upisat? Jest mam sliko na računalniku, pa nimam nubenga ftp serverja & stuff.
I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed.

Child Of KoRn ::

pozabmo na prejšn post :) sm najdu en hitr uploader tko da je link tuki
I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed.

Azrael ::

Slike so res bolj za silo, brez zamere.

Imaš mogoče scaner? Če zadevščino postaviš nanj, bo verjetno dosti boljši rezultat, samo pazi, da ne odrgneš stekla ali pleksija na scanerju.
Nekoč je bil Slo-tech.

radiator ::

Jaz sem se malo z CS2 namučil pa recimo, da sem nekaj videl.
Zgleda kot da ti je potrgalo kontakte. Jaz bi poskusil dat notri žičke tam kje manjkalo kontakti. Spodaj pa bi jih prispajkal in zalil z vročim lepilom.
Če sem prav videl.

Obrni gor vse luči, ki jih imaš in slikaj. Verjetno imaš kakšno macro nastavitev na aparatu da bo to malce bolj ostro.
Kaj je jutri že bilo?

Child Of KoRn ::

uporabil vse luči in makro nastavitev :)) morm še naštudirat tale makro slikanje. drgač pa lahk povem da je mojih težav z iskanjem conektorčkov pri koncu. pisu sm namreč na Creative Labs costumer support. Pa je biu tm en ful prjazn serviser, pa je reku da mi bo poslou konektorje.
Thank you for your email. I Have a printed circuit board here for a Zen
Micro. This is nothing that we usually do but I can send you the parts,
I can not guarantee that it will work, but you can give it a try.



bom poročov o poteku dogajanja. 8-)
I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed.

Child Of KoRn ::

No vrjetno je logično ampak dobu sm pošilko prbližn mesc pa pou nazaj. Ampak moj ZENček še vedno ni popravlen :(! Fora je namreč v tem da iščem nekoga, firmo, popravljalnico etc.. ki bi mi znala tako fino zadevo skup spact. Najprej sm dau enmu frendu ko dela v firmi s temi finimi zadevami in majo take fensi stroje za use to. Pa je vzel in nesu pokazat šefu. Pa je ta reku da se to neda oz. da nemorejo oni tega napravt, ker je premjhn, da bi stopili konektor(ker je plastičn) in da je spodaj pod plastiko še vezje in je nekaj s tem al kaj jest vem kaj. Pol sm se pa lotu jt kr do vseh "radioshackov" v moji bližini. Pa so me sam čudn gledal pa pravjo da je to za njih premjhn da bi sploh lahk kj drezov tja.

Tak da zdj vprašane, je kdo ki ma tehnologijo, voljo in znanje da bi to znal skupaj spravit. Zdaj mam seveda Zena (k mu manjka tist en čip) ubistvu samo odlomljenih ene par pinov in starega zena k je čisto sf.... ampak sta konektorja še čisto cela in vsi pini gor in use. Potrebno je samo odspajkat en konektor in ga dat na mojga delujočega zena.

Predlogi...

hvala,
lp
I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed.

Child Of KoRn ::

po tolkem času še nobenga odgovora. To pomen da se ne da tega napravt? Al da taprav folk tega ni vidu? Al se nobenmu ne da s tem ubadat?:|
I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed.

a13misko ::

Vprašaj tu www.elektronik.si in www.elektro-n.com ;) Vse se da popravit samo če je volja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri UTP kabel?

Oddelek: Omrežja in internet
3613990 (4165) Lonsarg
»

povezava RJ11 vtičnice - pomoč prosim

Oddelek: Omrežja in internet
2813195 (3412) wexor
»

Težave z LCD zaslonom prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
898166 (5551) denci
»

Popravilo napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
506676 (5967) MesniBurek
»

USB port

Oddelek: Kaj kupiti
141276 (1126) Beernarrd

Več podobnih tem