» »

računalnik se izklopi

računalnik se izklopi

kklemenss ::

ali mi lahko kdo pove, če mogoce ve kaj bi bila napaka, oz. kje.

računalnik se mi po nekje 5 10min delovanaj kar izklopi (restarta), vendar po restartu se nikakor ne zbudi, da bi naprimer bootal v windowse oz. se pred tem prisel v bios, probal sem drug ram, drugo graficno,.. vendar vse je isto... ali je morda tu narobe kaj z plato?

iMark ::

Najverjetneje gre za napajalnik.

PaYo ::

Si sposodim temo.... imam isti problem, s tem, da sem napajalnik že zamenjal. CPU ventilator dela (45°C), na grafični tudi. Teoretično je lahko vsaka od komponent kriva, vendar me zanima, če je že mel kdo podobne probleme in kako jih je rešil?

Konfiguracija: gigabyte k8ns, amd64 3000, 512ddr, msi geforce 6600gt, lc 550w

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PaYo ()

stromar ::

PaYo: napihnjeni elektroliti?

Lp

OChack ::

men se to tud dogaja, sploh ko sm naviv procesor tko da sm ga mal odviv pa mal anpetost znižov pa je špe kr oky, tko da verjetn napajalnik, al pa plata kj štrajka.............
Int€l inside, IDIOT Outside

PaYo ::

In kako lahko te elektrolite preverim oz. kako to ugotovim?

ToniT ::

Preberi ta članek.

OZZY ::

pri meni je bil napajalnik in so bli enaki simptomi..smao, da se je ugasnu ko mu je prišlo...enkrat pa sploh ni več se vzžal ampak zalaufal pa crknu..Po zamenjavi napajlaca dela zdej 2 meseca BP.
Go with the flow.

PaYo ::

Hvala stromar in ToniT, ampak elektroliti so ql, plata je stara sele 1 leto. Ok, bom probu še bolj pojasnit.

Ugašanje računalnika se je začelo, ko sem kupil geforce-a 6600gt (natančneje: ko sm zagnal cod2). Potem sem upošteval naslednje predloge:
- kupil nov napajalnik lc-6550
- naložil speedfan, everest in podobne programe za T-check (vse je blo max 45°C)
- naložil najnovejše driverje za geforce-a, in je bil en cajt mir. (Torej izključujem grafiko).

Pred 14 dnevi, ko sm zagnal Empire Earth (vse na high), pa se je spet začelo. Imam pa priklopljena tudi 2 sata diska (2x160gb). Večkrat se mi je ob vžigu rač. pokazal error "insert disk..." (torej, kao da ni zaznalo diskov), tako da sem moral resetirat in je šele potem delovalo.

Zdaj me pa zanima, če je morda 550w za 2 diska, geforce 6600gt in ostale komponente premalo, in je morda to vzrok, da se izklopi?

Ali je morda plata kriva za "disk errorje" in izklaplanje?

marsovcek ::

@PaYo: Na netu maš malo morje kalkulatorjev za potrebno moč napajalnika. Primer...

Poskusi kak disk odklopit (če lahko), mogoče bios update (pomagalo verjetno ne bo, škodilo pa tudi ne :).

pivo ::

isto meni,danes spet začeli problemi.
restart računalnika v igrah,plato že menjal je isto,ramtest je ok, 3dmark pride čez,temperature so ok,virusev ni,driverji in updati so ql tako da bo verjetno res napajalnik čeprav mi izračuna ta vaš supply tester 255W imam pa serijski napajalnik mislim da 350W...hmmmmmmmm
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

miko 55 ::

Čist tko, a ma kdo gumb za prižiganje računala na tipkovnici, pa ga veselo pritiska, pa ne ve zakaj? če je temu tako, nastavi bios. če ni naloži win-e še enkrat, pa najnovejše driverje. pa nč na net hodit po driverje, kakšen plošček od priznane slovenske comp revije, bo po mojem mnenju naredil trik. če se win predolgo inštalirani na enmu comp pa SP 2 se malo tepejo podoločenem času

LP

pivo ::

a ti to resno?
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ugašanje računalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
353542 (2609) Bostjan99
»

porodne težave računala

Oddelek: Strojna oprema
331800 (1343) dustphoenix
»

GeForce Inno 3d 6600 LE in čudne texture v igrah...

Oddelek: Pomoč in nasveti
421855 (1218) Mirč
»

A64 3000+ in Epox 9NDA3+ se ne prižge

Oddelek: Strojna oprema
361342 (894) TribesMan
»

Geforce 6600GT v NFSU2 samo 8-15fps

Oddelek: Pomoč in nasveti
141080 (835) schejk

Več podobnih tem