» »

porodne težave računala

porodne težave računala

obranc ::

Stvar je taka, stoji pa takole.

Kupu komponente, ki sem jih sestavil. v celoto.
GIGABYTE GA-K8NP-SLI, Athlon 3200+, GB ram, 320 SATA II, ĐiFors 6600 GT 256 x 2 (SLI), DVD-RW, napajanje 550W

Mašina je sestavljena, prklopljen bi naj bilo vse, štrom gre čez, ker se disk zalaufa, grafa tut, ampak NI SLIKE!!!
Enostavno na monitorju ni nič. Rami so prav obrnjeni, napajanje je prklopljeno na plato (2 vhoda), disk je na SATA, DVD-RW na IDE2 (sproban tut na IDE1), grafa na Pcie (sprobano v SLI in single mode), ampak mi nič ne prikaže, ffs! Mislu sm, da je monitor šel rakom žvižgat, ampak sprobano pr kolegu - ista štorija.

Če bi bla fora v disku, bi bla vsaj slika in potem ne bi mogu bootat. Napajanje po mojem tut ni problem, ker 550W (četudi bi jih blo realnih 400W)je več kot zadost . Če bi bil problem v grafični, bi potem druga delala, ker sem jih kombiniral skos. Predvidevam, da je lhk fora samo v RAMIH ali plati!

Probal sem ogromno kombinacij pretikanja iz vodila na vodila, ampak še zmerej ista pesem.

Torej, ne pričakujem rešitev ala čira-čara, ampak zanima me, če je že kdo imel kakšne probleme z naštetimi komponenti? Mislm, okay.....tut s čiro-čaro bi bil zadovoljen...

Lep pozdrav

dustphoenix ::

Si probal na obeh konektorjih na grafah?
Kaj imaš 2xDVI al maš enega RGB in enega DVI?

Kolegu se je zgodilo da na grafi z dvemi DVI konektorji na PRVEM ob bootu ni dalo slike, na drugem pa. Povej še točno kaki grafi (Firma, mogoče kakšen link,...). Javi.

dustphoenix ::

Aja, pa pri vklopu oz. zagonu ti plata pisne? Al ne?

obranc ::

Probal sem na VSEH štirih vhodih (na vsaki je en DVI + navadn vhod za monitor), pa no go;( ...

Grafi: Gainward Geforce 6600GT 256 PciE in Asus N6600 GT 256 mb PciE.


Rahel živčni na vidiku....

dustphoenix ::

Pisk ob zagonu?

obranc ::

ni piska ob zagonu, morda zaradi tega, ker že leta ne priklapljam PC speakerja (al bipne od drugje?).

Vse se kao zalaufa, sm ni slike...

dustphoenix ::

Bipne iz speakerja! Priklopi, ker imaš različne piske ob kakšni napaki. Če naredi samo bip, bi moglo zalaufat BP. Če pa piska kakorkoli drugače, je nekaj narobe. Če pa sploh ne pisne -> plata hin. Pred kratkim sem se j***l s temi piski!!! ;((

Živce skoraj zgubil zaradi tega!! Na netu pa lahko potem poiščeš, kaj pomenijo ti piski (kratki, dolgi,...). :D

dustphoenix ::

Tu sem na hitro našel nekaj bipov: :D

Award and Phoenix BIOS:

1 short beep: Normal
2 short beeps: CMOS error
1 long and 1 short beep: DRAM error
1 long and 2 short beeps: Video card error
1 long and 3 short beeps: Keyboard error, or video card error
1 long and 9 short beeps: ROM error
Long continuous beeps: DRAM not installed correctly, bad memory, or incompatable
Short continuous beeps: Bad power supply

AMI BIOS:

none power supply, motherboard, or PC speaker is no good.
1 short system RAM Refresh failure.
2 short memory error
3 short same as 2 beeps; follow diagnosis above.
4 short system timer error
5 short cpu Failure. Replace the CPU or possibly the motherboard.
6 short keyboard error
7 short cpu or motherboard error
8 short video card error
9 short rom checksum error
10 short cmos error
11 short cache memory error
1 long, 3 short memory test failure.
1 long, 8 short Display test failure

obranc ::

Zok, tole bi znalo rešit moj problem (oz. ga še poglobit, če je šla plata). Ampak plato sm nabavu včerej!!
Da bi kkšn kontra štrom spustu noter najbrž ni možno (ne vem, kako bi to lahko naredu), če pa že, bi samo napajalnik šu?

Vsekakor sporočim odgovor!

Hvala še enkrat!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: obranc ()

zuz3k ::

am.. sm tud js odpru podobno temo ampak isto ne dela, mam pa ene 200mhz comp:

mam en bolj star računalnik poleg svojega, ki sem ga hotel uporabljati za server.
Najprej sem kupil 100 mhz računalnik, edo rami,.. bolj staro in je računalnik delal. Linuxe sem naložil na mojem sistemu in ga priklopil na ta 100 mhz rač. ko sem ga užgal ni prikazal več slike, oz ni signala. Pol sm priklopu še LCD in isto CHECK SIGNAL al kako je že. Disk sm uzel vn pa napajalc in ostalo vrgu v koš.

Zdej sm kupu 200 mhz comp, gforce2 in še zraven ena noname grafa, 10 gb disk, 32 sdr rama... Priklopim na tastar monitor ne kaže slike, priklopim na LCD - CHECK SIGNAL. Zamenam grafo, isto :\


Mam 2 grafi, tko da grafa ni. 2 monitorja tko da monitor ni :> 2 napajalca tko da napajlc ni.. potem je pač PLATA :( aja isto niam prklopljenega speakerja :D

brabrabranc: si probal zamenat plato? ker sem skoraj 100% da je plata.
Life is a psychological game.

obranc ::

plate nisem zamenjal, ker sem jo kupil včeraj....

dustphoenix ::

Kaj se tiče štroma, je lahko dovolj že kakšen močnejši sunek v el. omrežju. ;((
Se mi je že tud zgodlo - plata in TV sta šla, napajalc od compa pa JE delal?! :\
Vem, ni logično vendar resnično.

Lahko si včeraj kupo plato, ampak kdo ti garantira, da ni iz kakšne tovarne prišla že z napako?!
Temu se reče malomarnost pri proizvodnji. :D

Ali pa kot pri LCDjih, ko kupiš novega injedš pixel al pa celo subpixel, vse nastane zaradi dovoljenja odstopanj pri proizvodnji,... ;((

obranc ::

ja kako pa naj uveljavljam garancijo, če sem jo sam noter dal? in NISEM je dal nepravilno not....

DemonBoo ::

A si probu komp zalaufat samo z eno graficno kartico najprej ?

obranc ::

Itaq....ali/ali & in

dustphoenix ::

Nima veze, če si jo ti al pa tvoja mama dal/a noter!! >:D
Bistvo je da ne dela! Lahko jo je dal tud serviser noter in ne dela! Poanta je, da je plata def.!
Zato pa se sklicujemo na garancijo! :D
Razen če si jo kje vidno (fizično) poškodoval - to je druga pesem. Drugače pa veselo nazaj odnest.

Kako uveljavlat; vzameš plato ven, greš v trgovino in poveš da ti z dvemi različnimi grafami ne dvigne sistema!

Mam še eno mal butasto vprašanje; si priključil molex napajanja na grafah? :\

Lahko tudi to zeza.

Cofko Cof ::

Lahko pa je tud procesor šu.
Ars longa,vita brevis.

obranc ::

no molex involved.

obranc ::

ja, lhk, da je procesor šu.....bo kar treba komplet kišto v glavo vrčt 'velikanu' iz Trzina

dustphoenix ::

Preden se prenaglo spustiš na nič hudega slutečega prodajalca,... :|
Če imaš možnost še proc. vtaknit v kašno drugo plato (doma, pri kolegu, punci :)) ,...) idi sprobat. Če pa ne, nesi vse skupaj tja, in naj ti sprobajo oni al pa menjajo. Druge ni.

Vedno je dobro prej vse 2x preverit in potem težit kot zmaj!!!! :D >:D

Veselo testiranje! :P

obranc ::

ok, n00b like I am sem prišel do ugotovitve, da sem plato skuru (po vsej verjetnosti) po svoji neumnosti.
Predvidevam, da je statika usekala, glede na nepravilno pršraufano plato na ohišje. Mamu mi...

Plato sem testisiral tudi drugje - ista pesem.


Lp,
B.

opeter ::

In... kaj zdaj? Ali imaš možnost da uveljaviš garancijo? :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dustphoenix ::

LOOL :D

Tak, če ti je statika kje prebila, poglej če se kje na plati pozna kaj skurjenega (kakšen črn "flek"), al pa če kaj smrdi (po skurjenem seveda)!!

Če ni nič od tega, nesi na garancijo in po možnosti poskusi zadržat zase, da si jo skuril!! >:D

Pyr0Beast ::

Če se ne pozna nič skurnjenega nesi v garancijo, morjo ti jo uveljavit, če ti jo ne, nes k men.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

obranc ::

Nesu nazaj plato sz besedami "Ne dela, to mora bit tovarniška napaka, kaj se to pravi, itd...." :)
Resnično predvidevam, da sem jo sam skuru - pršraufana je bla narobe - drucga k statika po moje ne more bit...
Flekcov ni blo, takisto ne nobenga vonja po skurjenem, tko da fizično res ni blo moč pogruntat, kaj je z njo.

Torej, zamenjali so mi jo z Asusovo (A8N-SLI-SE), ki je celo 3K dražja (kar sem seveda doplačal). Računalo dela k šus, SLI brezhiben, skratka, to je to.

Vsaka šola neki stane, še sreča, da ta šolnina ni bla tolk velka:)

Ok, problemov v računalništvu ne zmanjka, in sicer kišta je tolk nenormalno glasna (5 ventilatorjev je not), kot bi imel gradbišče pod oknom. Kako bi to izoliral, s tem, da bi ne spuščal se v vodno hlajenje. Obstaja kkšna kišta, k bi bla tut zvočno izolirana?


Lp,
B.

dustphoenix ::

Akasa prodaja takšne "tepihe" - zvočne obloge za računalnike, mislim da sem 1x v Comtronu videl za 3k SIT al nekaj takega. Drugače pa se dobijo tudi od drugih proizvajalcev te obloge, al pa še lažje, kot imajo Zalmani F1 priložen upor in zmanjšaš obrate ventov za skoraj polovico. Lahko tudi tako probaš.

dustphoenix ::

Khm, dobiš pa lahko tudi enostaven regulator obratov, za vente!! :D :D

obranc ::

mislm....eno vprašanje....gledu sm tele regulatorje, kokr ste mi svetoval. Katere vente mi regulira?
Ventilatorji: 2 x grafa, 1x mamaplata, 1x proc inu napajanje. Kaj od tega lahko reguliram?
Grafe so najglasnejše, dasiravno so nove in ne-zaprašene...

Najbolj elegantna rešitev bi po moje bla kkšna dodatna omarca, v katero dam kišto.

LP,
B.

JIM22 ::

Dej povej kako sli deluje z dvema različnima grafama? Dej mal teste pokaž. Kok pik kej dobiš v 3dmarku?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Pyr0Beast ::

Grafe se da regulirat prek gonilnikov/rivatunerja/ntune/softwara zraven graf.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

Kaj pa plata, a si jo zdaj prav obrno:D

dustphoenix ::

ExpertTool za Gainward grafiko,
ASUS Smart Doctor za Asus grafiko. Drugače pa je res najlažje z RivaTunerjem. 8-)

Tako kot je JIM22 rekel, sprobaj prvo z eno od graf kakšen 3d mark al AquaMark... pognat, tu lahko potegneš dol benchmarke Guru3D. 8-)

Pa povej kaj, kako se bo obneslo in kakšna je kaj razlika. Can't wait to see it... >:D

JIM22 ::

Nisem jest mislo nej proba z samo eno grafo. Pravi da ima dve različne v sli. To mene zanima. Z različnima grafama v sli in potem, da vidim rezultate.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

dustphoenix ::

Nisi razumel kaj hočem:
1. Naj proba z eno
2. Naj proba z obema
3. Naj pokaže dejansko razliko

Samo za primerjavo...:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem po čiščenju računalnika

Oddelek: Strojna oprema
161869 (1084) solatko
»

Računalnik z RAID poljem se noče obuditi v življenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
51180 (1114) ibozic
»

BEEEEP...BEEEEP...BEEEEP ????

Oddelek: Pomoč in nasveti
202267 (1862) prestopnik
»

Abit NF7-S 2.0 velike težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
10811 (723) Zoidberg
»

Piskanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
141404 (1268) Bessie

Več podobnih tem