» »

Piskanje

Piskanje

Zaska ::

Odkar sem prestavil racunalo vedno ko ga prizgem piska kot nor >:D
Pa me zanima ali to piskanje pomeni kaksno doloceno napako ali je lahko kar koli?
OS se mi nalozi, vse deluje normalno... a je s tem piskanjem kaj zelo narobe al lahko racunalo pustim v takem stanju kot je? 8-O

LP:D
  • spremenilo: Zaska ()

Neo32 ::

Najprej povej iz kje ti piska, ce ti piska iz spekerja la iz diska al iz ventilatorja. Ce ti iz spekerja pol mas vrjetno kej narobe prkloplen , ponavad piska ce mas graficno mal iztaknjeno vn iz slota. Ce ti piska iz diska pol so sli lezaji (starim diskom se to dogaj, sploh kaksen star Seagate). Ce ti pa piska iz ventilatorja pa je bil vrjetno zabasan z prahom pa je su kaksne lezaj (ce ma sploh lezaje). Najbolje je da naredis (ce ne ves s kot piska) odpres kisto pa pogledas iz kje piska.

Zaska ::

Ja piska v zvocniku in sicer takoj ko prizgem racunalo...

LP:D

Neo32 ::

Hmmm. Zanimivo, ja h to se prav je neki narobe, samo kva. Jah cist mozn da se ti je kaksn kabl staknu k si ga premikov. Odpri kisto pa vse kable bobr poglej ce so nataknjeni. Ce se pol ne bo nic pa ne vem, servis mogoce?

Andor ::

Nekatere matične plošče imajo v navodilih napisano, kaj določeno število piskov pomeni. Ne vem pa če se vse mama plate oglašajo v tem stilu. Mogoče nekatere piskajo kar tako za vse probleme enako.
---Never send a monkey to do a man\'s job---

Bessie ::

Tole bo verjetno marsikomu pomagalo http://www.computerhope.com/beep.htm
Stran sem našel in še nekaj podobnih, ko sem ugotavljal kaj pomenijo trije piski = Base 64K RAM failure,
zdej pa mene zanima kaj pomeni ta feler, da je zanč plošča, RAM ali procesor, plošča je Intel 850MD, proc. PIV 1,5 in 256MB RIMM, tri piske dobim tudi, če nimama vgrajene grafične in RAM-a tako da ostaneta samo dve možnosti proc ali pa MB. kakšen nasvet kako naj to ugotovim. Trenutno nimam možnosti da bi probal z drugim RAM-om ali procesorjem.

Neo32 ::

Nimas vgrajene graficne in rama? Kuko to mislis?

Matek ::

Verjetno da ga prižge kr tko brez graf. in rama.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Neo32 ::

Ja to pa valda da bo piskov, vsaj men se zdi Ja valda piska, sj comp brez graficne pa brez rama sploh ne more delat. Bojda :)

Bessie ::

Sistematika, ko ti začne piskat začneš počasi odstranjevat komponente, odklopiš diske, odstraniš, grafiko... in opazuješ spremembe men neha piskat (3x) šele ko odtranim procesor :), prej pa ni važno kaj je notri na tanačin sem napako znižal na dve komponenti, bistvo, ki me zanima pa je kaj pomeni to, da je feler pri prvih 64K memory.
Evo še opis napak v zvezi z piskanjem:
1 short DRAM refresh failure
2 short Parity circuit failure
3 short Base 64K RAM failure
4 short System timer failure
5 short Process failure
6 short Keyboard controller Gate A20 error
7 short Virtual mode exception error
8 short Display memory Read/Write test failure
9 short ROM BIOS checksum failure
10 short CMOS shutdown Read/Write error
11 short Cache Memory error
1 long, 3 short Conventional/Extended memory failure
1 long, 8 short Display/Retrace test failed

mobisuxguru01 ::

lahko da je keš na procesorju

totimato ::

Meni neha piskat ko odstranim procesor...


Meni tud nič ne piska, če odstranim kabel za napajanje.
:D

Če hočemo določiti kaj je v rač. narobe na podlagi napake (ki jo izvemo iz piskov) ZAMENJUJEMO in ne odstranjunemo komponente. Če jih ne moremo zamenjati sami, pa so zato tukaj servisi...

kako vemo, da je kriva grafična, če smo jo prej vzeli iz računalnika...

lp

totimato

Bessie ::

Totimato: tiste tri pikce na koncu so pomembne, če nisi opzu je na koncu smajl(neha piskat (3x) šele ko odtranim procesor :)),
3xpiska, vzameš ven grafiko in še vedno 3x piska, računalnik brez grafike drugače piska, to pomeni da se napaka zgodi še predno MB zazna grafično kartico, tudi za napako vem zanima me samo kaj je lahko vzrok temu MB, proc ali RAM itak bom dobil drug proc in drug ram in če bo potrebno drugo grafično pol bom pa videl, kaj je, želel sem samo izvedeti, če se je komu že zgodilo kej takega in se mi ne bi bilo potrebno sposojati vseh komponent za testiranje.

ABX ::

3 piski = težava z ramom. (če rama ni, še vedno dobiš 3 piske ker je tažava v temu da ni rama).

Sicer pa je možno da kaka no-name singapurska plata ima svoj "standard".


Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Bessie ::

Plata je sicer Intel in napaka je tudi odpravljena, kriv je bil RAm in zakaj? Nekaj pinov na enem od RAMBUS-ov ni imelo kontakta 8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piskanje in zaudarjanje

Oddelek: Strojna oprema
121416 (983) Robocop1
»

Problem po čiščenju računalnika

Oddelek: Strojna oprema
161868 (1083) solatko
»

porodne težave računala

Oddelek: Strojna oprema
331802 (1345) dustphoenix
»

BEEEEP...BEEEEP...BEEEEP ????

Oddelek: Pomoč in nasveti
202267 (1862) prestopnik
»

nič noče delati (ni zagona, le piskanje)

Oddelek: Pomoč in nasveti
5767 (708) DrSergioDJ

Več podobnih tem