» »

Oddaljen dostop

Oddaljen dostop

aussie ::

Zanima me pri windowsih XP, ko uporabljaš oddaljen pristop:

Ali mora moj dostop do računalnika X ta računalnik to posebej dovoliti za moj comp ali je dovolj, da ima le vključeno to funkcijo?

Lahko dostopam npr. od doma ali od koderkoli?

Ali lahko dostopam do računlanika X, četudi je ta ugasnjen?

Če je nekdo za računalnikom in se prikjučim vanj, ali ta oseba vidi, ko premikam miško in podobno. Se pravi, vidim, kaj počne na ekranu, če pa karkoli naredim, ta oseba to vidi?

Ali lahko če se vključim na tak način na comp X, lahko gledam vse file, ki jim ima oseba gor naložene?

Hvala za pojasnitev. Zelo mi boste pomagali z odgovori.
  • zaklenil: BigWhale ()

ToniT ::

Ali mora moj dostop do računalnika X ta računalnik to posebej dovoliti za moj comp ali je dovolj, da ima le vključeno to funkcijo?

Dovolj je, da ima vljučeno to funkcijo

Lahko dostopam npr. od doma ali od koderkoli?

Lahko!

Ali lahko dostopam do računlanika X, četudi je ta ugasnjen?

Lahko, če ga prej vklopiš na daljavo (Wake On Lan)! Če izklopljen, je samo kos plastike in kovine.

Če je nekdo za računalnikom in se prikjučim vanj, ali ta oseba vidi, ko premikam miško in podobno. Se pravi, vidim, kaj počne na ekranu, če pa karkoli naredim, ta oseba to vidi?

Pri oddaljenem dostopu oseba za računalnikom ne vidi ničesar in ne more ničesar početi (ti ga odjaviš), če pa želiš, da spremlja tvoje delo, je potrebno uporabiti Remote assistance.

Ali lahko če se vključim na tak način na comp X, lahko gledam vse file, ki jim ima oseba gor naložene?

Vidiš lahko vse, kar je tvojemu uporabniškemu imenu dovoljeno.

aussie ::

Vidiš lahko vse, kar je tvojemu uporabniškemu imenu dovoljeno_

Npr. če bi malo zlorabil tehniko, in vpisal ip in uorabiško ime na računalniku X, potem pač vidim vse, kar ima ta shranjeno. verjetno ste to mislili.

In ta oseba popolnoma nič ne vidi, če vstopim v njen računalnik in pač zadeve počnem, četudi je trenutno za compom?!

Zanimivo.

hvala za odgovore.

Taras_Bulba ::

NE. Če je nekdo logiran na računalnik jo bo pri remote connectu odjavilo. In ker človek ne bovedel kaj se dogaja se bo prijavil nazaj, kar pomeni, da bo tebe ven vrglo.

In tudi ne moreš kar vpisati IP in up. imena. Rabiš tudi geslo ;)

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Tole zgleda kot ultra skript kidddddi, ki bi rad delal skodo svojim sosedom/znancem/sosolcem.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

aussie ::

eh, nikakor ne.
Nobene škode. Nisem tak tip osebe. Če bi bil, ne bi spraševal takole, bi se pozanimal kje drugje.
Neki me sam osebno zanima glede varnosti, zato sprašujem.
Hvala.

BigWhale ::

Podobna tema ze obstaja, preselite se tja, hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bežna srečanja in podobno

Oddelek: Izdelava spletišč
182691 (1804) Malajlo
»

prenosnik in povezava z internetom preko routerja - nekaj vprašanj

Oddelek: Pomoč in nasveti
92449 (1933) Miro-Slav
»

Vdor v gmail?

Oddelek: Pomoč in nasveti
378521 (7895) ttommy
»

Vdiranje v uporabniški račun

Oddelek: Informacijska varnost
224120 (3299) blackbfm
»

Luknja v požarnem zidu SP2 za Windows XP

Oddelek: Novice / Varnost
333418 (3418) Cokolesnik

Več podobnih tem