» »

Vdiranje v uporabniški račun

Vdiranje v uporabniški račun

strelajasna ::

Zdravo.
Zanima me, ali je možno ugotoviti, s katerega računalnika ti je nekdo udrl v uporabniški račun in na kakšen način se da to pogledat. imam podoben problem, pa ne bi rad aktiviral pristojnih služb, ampak sam ugotovil, kdo stoji za tem.

Doman ::

Uporabniški račun česa?

StratOS ::

Bi bolj konkretiziral zadevo?
Če se je to zgodilo preko omrežne povezave - mreže boš to težko izsledil, no tudi računalnik boš težko določil, kaj šele osebo, ki je to storila, seveda je vse odvisno od sistema samega in OS, konfiguracije ipd ...
Povej malce več o sistemu, mreži,ostalih sumih ipd ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

strelajasna ::

Vdrli so mi v uporabniški račun od MSN Messnegerja. Na sumu že imam eno osebo, vendar se hočem prej prepričati, predn jo obtožim. Ni nobenih velikih problemov (vsaj za 1x še ne). Rad bi pa, da se to ustavi, preden se razvije kaj hujšega, ker vem, da je tega ta oseba zmožna.
Začelo pa se je z neprimernimi sporočili, brisanjem opisov... Najvrjetneje je udrla tako, da je s poskušanjem ugotovila geslo (ki ga sam nisem dal dovolj varnega)

Računalnik je na net povezan direktno, samo preko modema. antivirus ima, požarni zid od windowsa. Vem, da je obstajala neka možnost, po kateri si ti ugotovil, od kje ti je nekdo odpisal po mailu ali od kje je kakšen mail prispel (ugotovil si IP računalnika in potem lokacijo), nevem pa več, kako se to naredi in če se to da pri messengerju.

Hvala za vsako pomoč.

Zgodovina sprememb…

xeon ::

To NE moreš ugotoviti! Zamenjaj si geslo in skrito vprašanje na bolj varno.

BigWhale ::

Ne mores imet username in password:

strelajasna
strelajasna1

Na MSN se pa lahko povezes od koderkoli, ce ves geslo in uporabnisko ime. ;)

blackbfm ::

pa ne bi rad aktiviral pristojnih služb


Ta je bila pa dobra. Že ko se gre za resne stvari nič ne nardijo ne pa za en msn account haha :D

StratOS ::

Mi je žal, vendar če ima hiša v začetku slabe temelje se na koncu sama zruši, tako velja tudi za sisteme in accounte.
Torej je lastnik oz. uporabnik za njih v večini primerov sam odgovoren za lastne napake ali security napake pri uporabi le-teh.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

strelajasna ::

Torej je ugotovitev nemogoča.
ben pa nič. pa bo treba menjat geslo:D

StratOS ::

Hja, ne verjamem, da boš ob slednjih opazkih, prav zaradi gesla pri webmasterju lahko dosegel še kakšno dodatno opcijo, seveda poskusiti ni greh, vendar pa moreš dostaviti trden razlog, ki ga po mojem, žal nimaš.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

poweroff ::

Najbolj enostavno je, da zamenjaš geslo.

Pravzaprav se sprašujem zakaj tega že nisi naredil.
sudo poweroff

SebiR ::

Imam vprašanje glede te varnosti sistema, firewall....
Že večkrat se mi je nardilo da mi nekdo hoče skenirat računalnik ki mi ga javi bitdefender.
napiše IP računalnika ki mi hoče skenirat in da je bil blokiran....
Najraje bi mu ugasnu računalnik če bi mu lahko!!!!!!!!Veste morda kaj bi lahko naredu s temi k to delajo :)
zaščita,da mu pošljem posvarilo da naj neha s tem!!! kako in s čim!!!!


PROSIM ZA POMOČ

kriko1 ::

@SebiR: get over it
nič ne boš s tem naredu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

SebiR ::

OK, če ga že ne morem opozorit :)
kaj pa zaščita ker imam rutar,firewall windows,zonealarm in bitdefender?
Ne vem več kaj....je pa res tist k hoče bo to naredu ne glede kaj imaš na računalniku naloženo za zaščito podatkov :)

zee ::

Pa zamenjaj si geslo od MSNja, pa je. 5 minut dela. Kaksna aktivacija pristojnih sluzb neki!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

imagodei ::

SebiR,

vsako sekundo po internetu ogromne množice stricev hekerjev, haxxorz wannabejev oz. scriptkiddijev pregleduje na tisoče in tisoče IP naslovov za odprte porte in ostale varnostne pomanjkljivosti. Poleg tega so "tam zunaj" tudi virusi in spyware-trojan hibridi, ki se želijo naseliti na tvoje računalo. Takšnih skeniranj je ogromno in četudi bi ti nekomu uspel ugasnit PC, ne boš naredil nič, ker te bo pač skeniralo 9999 drugih programov.

Vsako sporočilo, ki ti ga javi firewall je v bistvu majhna zmaga zate. Bolj problematično bi bilo, če teh sporočil ne bi bilo. Ker to bi pomenilo, da so hekerji uspešno opravili svoje delo in ti vdrli na PC.

Je pa res, da so neprestana sporočila moteča.
- Hoc est qui sumus -

blackbfm ::

kaj pa zaščita ker imam rutar,firewall windows,zonealarm in bitdefender?


SebiR ti si že paranoičen. Za zaščito je dovolj router ter malo pameti da ne odpiraš kar vsega. Recimo brat ma tut nevem kok antispyware programov pa antivirus itd..samo posiljuje ga z vprasanji "program x želi dostop do registra", "program x želi dostop na internet". Ko instalira kakšen špil...ja pa saj popizdiš zraven kot da bi izpolnjeval anketo vsakič. Da ne omenim da mu še komp deluje 50% počasneje zarad teh neumnih programov. Potem je pa zanimivo še to da lih taki ko majo "najhujše" zaščite vedno dobijo kakšno svinjarijo na komp. Potem se pa sam smejem :D

BigWhale ::

kaj pa zaščita ker imam rutar


Jest mam pa lesnino, slovenijales in gorenje!

poweroff ::

Imam vprašanje glede te varnosti sistema, firewall....
Že večkrat se mi je nardilo da mi nekdo hoče skenirat računalnik ki mi ga javi bitdefender.
napiše IP računalnika ki mi hoče skenirat in da je bil blokiran....
Najraje bi mu ugasnu računalnik če bi mu lahko!!!!!!!!Veste morda kaj bi lahko naredu s temi k to delajo :)


Po navadi tega ne delajo sami, pač pa v njihov računalnik nekdo vdre in od tam dalje izvaja skeniranje. Se pravi, ta ki skenira sploh ne ve da njegov računalnik to počne, saj je tudi sam žrtev "hekerja".
sudo poweroff

fiction ::

Ampak zanimivo, da ocitno ti desktop firewalli namesto, da bi v log zapisali nekaj ala
"Blocked incoming TCP packet from 192.168.0.1 port 1234 to 192.168.0.2 port 3456", odprejo pop-up v stilu "OMG blocked a hacking attempt from 192.168.0.1!!!!1".
Pa seveda tudi to, da izgleda delujejo brez da bi bila za to potreba kakrsnakoli konfiguracija, kaj sele znanje o TCP/IP.
Tole je izgleda eden izmed redkih normalnih pozarnih zidov za Windows OS.

Aja in kar se tice tistega ugasanja racunalnika: "You don't fight fire with fire."

Potem je pa zanimivo še to da lih taki ko majo "najhujše" zaščite vedno dobijo kakšno svinjarijo na komp.

Fora je v tem, da blokiranje samo na podlagi "blacklist" ne deluje. Antivirusni program je lahko kvecjemu vir nevarnosti. Prvic zato, ker lahko sam vsebuje varnostne ranljivosti (navsezadnje bere vsebino drugih datotek), drugic pa ker daje ljudem lazen obcutek varnosti. Ce nek zlonameren program se ni bil analiziran in vkljucen v definicijsko datoteko, potem
antivirusni program ne bo cisto nic pomagal. Ampak ljudje vseeno veselo poganjajo vse zadeve, ki jih najdejo na netu, ces zakaj pa mi sicer antivirusni program pozira toliko procesorskega casa in pomnilnika.

fiction ::

Sicer malo offtopic, ampak po mojem mnenju je ves ta antivirus, antispyware etc stuff en velik BS.
Zakaj je sploh pozarni zid uporaben? Ker lahko blokiras tudi na podlagi "whitelist" - reces zavrzi vse razen tega. Pri programih se da to doseci samo z DRM. Razen tega, da potem najbrz ne bos vec ti odlocal, ampak velika podjetja.
Poleg tega pa je kot pravi Tavis Ormandy vse v dosegljivosti kode. Na vsake toliko se bo vedno pojavila kaksna napaka. In nek majhen procent teh bodo predstavljale varnostne ranljivosti. S pomocjo firewalla lahko dosezes to, da bo manj ranljive kode dosegljive napadalcu (namesto da bi lahko dostopal do nekega kompleksnega daemona, ki poslusa na dolocenih vratih, "dostopas" samo do bolj enostavne kode firewalla, ki blokira vhodni paket).

Trdi ::

Požarni zid neuporaben? Ne požarni zid, ki te za vsako neznano stvar vpraša, če jo lahko izvede.
Trdota d.o.o.

blackbfm ::

@fiction Točno to sem imel v mislih.
@Trdi Če imaš pravilno nastavljen router (brez recimo DMZ) je požarni zid v 99% primerih popolnoma neuporaben.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130119 (19606) Qushaak
»

kateri varnostni paket za internet?

Oddelek: Programska oprema
81119 (940) VidKo
»

Osnovna varnost

Oddelek: Omrežja in internet
291936 (1451) iNN
»

požarni zid

Oddelek: Omrežja in internet
181229 (996) StratOS
»

kateri antivirus naj izberem?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619384 (8180) fitipaldi

Več podobnih tem