» »

Slovenski patch na wxp pro sp2, pa ni vse slovensko!

Slovenski patch na wxp pro sp2, pa ni vse slovensko!

Klemenn ::

torej, posnel sem win xp pro sp2 in pa slovenski patch in se dogaja res nekej čudnega!

nekej je slovensko, nekej je pa ostalo angleško!

pa ne mislim zdej kake malenkosti, ki pač sploh niso prevedene...

recimo tak zgleda:

start --> control programs --> Varnostno središče

pa recimo koš ni koš ampak recycle bin...oz kr vse ikone so angleške na namizju

zj me zanima, kera nastavitev vpliva na to, ''ker jezik bodo windowsi?' recimo, da bi lahk preklopu nazaj na angleščino (potem pa še nazaj na slovenščino, če bi pomagalo)


a ve kdo kaj bi blo lahk narobe?

rontajzel ::

mal poglej jezikovne nastavitve na nadzorni plošči
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

Klemenn ::

Regional & language settings....sm pogledau

sm ko pa gledam na drugem compjuterju, kjer ni slovenskega patcha, pa mam tu use na slovensko nastavljeno - pa zarad tega ni sistem slovenski


se torej jezik za windowse nastavi kje drugje?
oz se to sploh še da nastavit, ko enkrat posnameš patch? al povozi datoteke in to je to?

SasoS ::

slo pack daj še 1x gor. Če si sp2 nalagal naknadno so povozili nekatere datoteke, zato je treba language pack dat gor še 1x.

BigWhale ::

SasoS:

Kako potem do updated datotek? Ce nalozis SP2 in popravis sistem, da je 'varen'. Potem nalozis Language pack in sistem spet pokvaris, ker tiste slovenske datoteke prekrijejo ze popravljene angleske?

#000000 ::

Jest vedno ko nalagam dam prvo win xp potem sp2 in šele nato jezikovni paket in mi vedno vse špila, čeprav sem opazil da ne eni mašini, kjer sem nekaj experimentiral z združevanjem xp in sp2 na cd (nlite-fora) sem opazil, da na tej mašini ni ratalo glih čist v nulo pač je ostalo v meniju še nekaj angleščine, nimam pojma zakaj, ampak 100% sem nekaj zasral pri izdelavi tega cD-ja. Ko to nalagam posebej (original CD-ji) ni nobenega problema, pa sem že kar nekajkrat to naredil. Tko da te mogoče to kaj zaj... LP

SasoS ::

BW: ne vem kako je to...ampak če daš sp2 čez slo sp1 boš imel security center v angleščini, če daš slo pack naknadno bo v slovenščini. Čeprav je bil afaik slo pack pred sp2. Zdaj pa ne mene vprašat kako to :D

steev ::

To ni res da ti povoz fajle. Ker jaz vedno najprej dam slo lang pack, potem pa winse updateam, pa je vse slovensko. Možno je, da v kakšnem specifičnem vrstnem redu updateanja, tako kot pravi SasoS.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Person ::

MA, če hočeš met možnost, da vsak user nastavlja jezik OS-a ... potem moraš namesto LIP namestiti MUI ... pač ful podobno v glavnem ... sam da MUI naj bi mel manj problemov. Najdeš ga pa verjetno na kakem "travniku" al pa pri frendu ...
Let's make something useful!

Klemenn ::

am...sej MUI sm nasneu, kaj pa druzga sploh obstaja?

ne..jz bi rad da majo kr usi userji (ubistvu je sm en) isti jezik....

sm rad bi nastavu nastavitev, da bi probal ''resetirat'' nastavitve (dat na angleško pa potem spet nazaj na slovensko)

druge ideje namreč nimam

sj pravim tut, da ne wem če se to sploh da, če je ta patch ''trajen''?

SasoS ::

poženi setup daj stran slovenian, resetiraj, in spet naloži.

veteran ::

Klemenn, tole preberi.

Bigwhale, saj zadeva ne povozi datotek. Language pack je kot nekakšen "skin", npr datoteke *.dll.mui (ki vsebujejo samo prevod) se enostavno naložijo zraven. Evo, slikca, kaj laufa firefox:
fu

Tear_DR0P ::

men pa ne dovoli inštalirat MUI prek SP2, morm najprej MUI, pa pol SP2 - a sm kej narobe dojel?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP Service Pack 3 !!! Wiiii!!!

Oddelek: Operacijski sistemi
3210488 (4909) bluefish
»

Vista Home Premium Language pack

Oddelek: Pomoč in nasveti
1211722 (7089) Ermin
»

Language pack za XP

Oddelek: Programska oprema
2513917 (12860) SaXsIm
»

Xp slovenski vmesnik

Oddelek: Operacijski sistemi
352198 (1660) poweroff
»

Slovenski XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
538418 (7063) Han

Več podobnih tem