» »

Slovenski XP

Slovenski XP

«
1
2

Han ::

Enkrat sem že pisal, da slovenski "language pack" za Windows XP Professional onesposobi oblikovanje besedila v Outlooku Express (Novo sporočilo - Pogled - Orodne vrstice - Vrstica za oblikovanje). Vrstice za oblikovanje po namestitvi paketa enostavno ni več in je tudi ne moreš priklicat...

Druga velika napaka je v priponki, ki jo poslovenjeni Outlook Express ne prikaže v glavi sporočila. Da prideš do nje, moraš sporočilo odpreti z dvojnim klikom, da se odpre v svojem oknu...

Vprašanje: je morda slovenski Microsoft po 4 mesecih že uspel izdati popravek za vsaj ti dve tako očitni napaki? Hvala.

Dusko ::

Ja praši na microsoft.
Je pa še ena napaka pri urejanju po abecedi v start meniju.
Će uporabljaš ta star izgled start menija taki kot je bil v winsih prej

BadB0y ::

Kje pa sta dobla ta language pack??

Dusko ::

BadBOy zanimiva >:D vprašanja ti tu postavljaš :) Ja valda da v trgovini oziroma celo na faksu.:) TAm sn dobo zastonj windows xp s kodo pol pa samo še na microsoft pokličeš in ti za 6000 ali neke takega pošljejo language pack.
Drugače pa pač bolha.>:D

BadB0y ::

:) No jaz sem pac cilal na to da bi lahko ki zdljal z neta ne :)) Ker sem ze gledal pa nisem nasel nic razem language packa za office xp

andrej ::

vse tri zadeve sem reportal skozi ustrezne kanale. zdaj je treba samo se cakat.

aja, nasi vecinoma nimajo kaj dosti pri language packu, razen pri prevodu. samo koda ni pisana s strani MS slo.

andrej ::

vse tri zadeve bi naj ble popravljene. Zdaj je samo se vprasanje v katerem SP bodo popravki. ob priliki bom sprobal z SP1.

Han ::

Kako bo s tem SP1? Bo na voljo slovenski SP1 ali bo trajalo pol leta, da bodo spisali slovenski Language Pack za angleški SP1? :P

andrej ::

nic tu nebo slovenskega SP. Instaliral bos angleski SP 1. oz. bolje receno SP se ne bo delil na angleske, nemske, slovenske, itd, ampak je en SP za vse.
Slovenski language pack pa se bo lahko tudi instaliral na XP z SP1.

Han ::

Hmm, da ne bo potemtakem SLO Language Pack spet "povozil" Outlook Express... :\

andrej ::

ravno testiram.

andrej ::

1. Instaliran SP1 (beta)
2. Slo lang pack.
3. OE se vedno dela probleme. sortiranje dela, ce pa so notri sumniki pa ga vrze iz tira. vrstice za oblikovanje ni.

se obratno...

andrej ::

1. Slo lang pack.
2. SP1 (beta).
3. isto.

bom probal ko pride ven kaksen novejsi build...

Han ::

Mah, po moje nima smisla. Zadevo lahko reši samo HotFix ali nov Language Pack. Kar dobro so tole zamočili... :(

andrej ::

ma ne no8-O

Han ::

Razmišljam, če se mi splača vklopit en "registry tracker" in narediti "file compare" za sistem z in brez language packa... :O

andrej ::

dobra ideja ja. tak bi nekak prisel do datoteke, ki je odgovorna za to. samo moras tudi trackat nove datoteke....

andrej ::

zal tudi v najnovejsem buildu SP1 za XP ta zadeva ni popravljena:\

Han ::

Si potihem pričakoval da bo? Če po pol leta in še prej med samim testiranjem nihče napak ni opazil, se jim tudi zdaj fučka zanje... ;((

andrej ::

patience, young padawan:D

Daniel ::

Pa je možno "Jezikovni Paket kako deinstalirat?

andrej ::

da. vstavic CD not potem pa samo odstranis kljukico pred slovenscino in zadeva se odstrani.

Ziga Dolhar ::

Okej, mam licenčna Okna XP (dell oem), pokličem na MS in mi bodo prijazni za stroške pošiljanja poslali ta langage pack?

(Sej ne, da bi rabil).

Han ::

Padawan, heh - toliko kot moraš nastavljat M$ programe, si že po pol leta Jedi Knight...

Danes sem malo primerjal zadevo brez in s SLO jezikovno podporo. File Compare ni našel nič posebnega, po registru se mi pa enostavno ni dalo na veliko brskat.

Se je pa pojavila nova težava: nikakor ne morem nastaviti prikazovanja sistemskega datuma tako, da bi po pomiku kazalca (puščice) na uro desno spodaj najprej prikazal ime dneva in potem še sam datum. Verjetno je to hiba specifične konfiguracije sistema, vendar vseeno. Razlog več, ki me osebno odvrača od uporabe WinXP.

Han ::

"V to polje ste vnesli enega ali več neveljavnih znakov. Vnesite drugačne znake."

To mi izpiše, ko želim spremeniti regijske nastavitve, npr. obliko datuma, ki je že vnešena med možnostmi. Kaj je zdaj to? Če ta Windows XP ni totalno idiotski sistem...#$%!&?#?%&!

Zakaj se napaka pojavi? Verjetno zaradi tega, ker se po sveži namestitvi na sveže formatiran disk sistem ne zbudi zaradi ATI Radeon VE grafične kartice, ki je očitno ne prepozna. Po resetu mi ponudi Safe Mode, kjer lahko namestim gonilnik za grafično. Nato sistem deluje v redu, le da mi kar sam zbriše slovensko tipkovnico, ki jo moram ročno dodati. Po tem ni variante, da bi sistem pripravil do drugačnega prikazovanja ure in datuma, neglede katero državo, jezik ipd. izberem... Če to ni podn?!?

Han ::

Andrej, SP1 je takorekoč zunaj, vendar ne vpliva na slovenski jezikovni paket, ki veselo povozi Outlook Express...

Popravka za to očitno še vedno ni. Ali se nam obeta nov Language Pack ali pa se slovenskemu M$ res fučka?

McNato ::

Mogoče bi moral kdo poklicati na Val202 in vprašati za "Kje va vas čevelj žuli" kako je mogoče, da za 110.000 SIT, kolikor stane retail verzija Windowsov XP operacijski sistem v slovenščini ne deluje pravilno. Sicer se bodo sklicevali na licence agreement itd, vseeno pa bi bilo lepo slišati njihove izgovore.

j.

andrej ::

po mojih informacijah bi mogla bit zadeva popravljena, samo v buildih, ki sem jih jaz probal ni blo tako. bom pa prevero ce se to dogaja samo z slo packom ali tudi kaksnim drugim, recimo de, spa, itd.

Han ::

Kolikor sem na hitro preveril integracijo jezikovnega paketa v svežo namestitev XP+SP1, določenih stvari ne prevede več (npr. Automatic Updates v lastnostih Mojega računalnika). Zato se mi osebno zdi najbolj smiselno, če bi izdali nov jezikovni paket...

andrej ::

hja, pri nemskih je isto...

Han ::

M$ pospešeno izdaja lokalne SP1 za WinXP. Nemški, španski, francoski... so že na voljo. Lahko pričakujemo tudi slovenskega v kratkem?

Dusko ::

Hm slovenskega ne bo. Preprosto uporabiš Angleškega pa je.Mislim nevem zakaj bi izdali slovenski sp1.Win xp je zato narejen tako da je jedro tudi pri slovenski različici v osnovi angleško.V bistvu najlažje povedano.So win xp kot dvd film ki je v angleščini.Pol namestiš pa dodatne podnapise in film lahko gledaš v slovenščini.Nekaj takega je language pack za slovensko verzijo.Tako,da ti kar namesti winxp SP1 ang. pa tudi če maš slovenski XP samo sem nardil isto in nobenih problemov.

Han ::

Khm, če narediš tako kot si ti, ostanejo vsi prej omenjeni problemi... :(

CaqKa ::

pač ni razumel narave problema.. jaz bi počakal na potrditev tvoje trditve od andreja.. on bo vedo

Dusko ::

Ja Ok.Ostane problem z oblikovno vrstico v outlooku.In tudi če dobiš priponko ni že takoj prikazana ampak morš na mail kliknit da se ti odpre v novem oknu in pol lahko prideš do priponke.
Popravlo se pa je razvrščanje programov v start meniju.Pač to meni ni delalo prej.Zdaj pa dela brez problemov.
Ma logo da ne bodo vseh napak popravli.Drugače pa dvomim da bo zaradi spremembe "automatic update" izdali popravek za language pack.

[MYTiX] ::

Kej je ista napaka na Xpjih slo, al je sam na language packu?

Han ::

Samo v jezikovnem paketu...

Zdaj se je pojavil še italijanski SP1. 8-O

1966 ::

Jaz imam isto licenčne angleške XP pa bi je rad spremenil v slovenske.
Pišete da slovenski "language pack" za Windows XP Professional onesposobi oblikovanje besedila v Outlooku Express itd.

Ali iste probleme imajo original slovenski Windows XP Professional.

Ali lahko z original slovenskimi Windows XP Professional povozim angleške, ali moram angleške prej odinstalirat.

Mercier ::

"Original" slovenskih ni. Imaš dve možnosti:

- patch, ki naredi wXP pro domače
- Multilingual User Interface, kjer lahko preklapljaš med jeziki

Za oboje rabiš naložene wXP pro.

Multilingual Features in Windows XP Professional

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

1966 ::

Na mojem računalu trenutno delajo licenčni Windows XP Professional - angleški.

Ali naložiti : - patch, ki naredi wXP professional slovenske ali
- Multilingual User Interface, kjer lahko preklapljaš med jeziki.

S katero posodobitvijo se izogneš problemom kot so :
da slovenski "language pack" za Windows XP Professional onesposobi oblikovanje besedila v Outlooku Express (Novo sporočilo - Pogled - Orodne vrstice - Vrstica za oblikovanje). Vrstice za oblikovanje po namestitvi paketa enostavno ni več in je tudi ne moreš priklicat...
Druga velika napaka je v priponki, ki jo poslovenjeni Outlook Express ne prikaže v glavi sporočila. Da prideš do nje, moraš sporočilo odpreti z dvojnim klikom, da se odpre v svojem oknu...
Je pa še ena napaka pri urejanju po abecedi v start meniju. Će uporabljaš ta star izgled start menija taki kot je bil v winsih prej .

Za odgovor se v naprej zahvaljujem.

CaqKa ::

če se ne motim je anredj ugotovil da popravkov za te anomalije ni bilo v sp1.. se pa dogaja tudi v drugih jezikih.. nemškem in grškem tudi baje

Mercier ::

Evo, namestil sem MUI, pa isto ni one sponke.


In odstranil. Vse je spet kot mora biti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

CaqKa ::

pa ne da bi človek prej pogledal moj post zgoraj... baje je edino urejanje po abecednem redu usposobljeno z sp1 in language packi...
pa iskanje slotecha uporabite

Mercier ::

Sem ga pogledal. Nič ne piše o kateri varianti govoriš.

andrej ::

res je. nazadnje ko sem preverjal je ta problem pri vseh MUI paketih - tako slovenskem kot tudi nemskem.

boštjan ::

fantje res ne vem kaj je pri vas šlo narobe,a jaz sem dvema kolegoma naložo win xp pa SP1 in slo patch čez,pa v OE nič ne manjka,vse je ok

andrej ::

hm, a lahko das kak screenshot. Daj screenshot kaksnega mailboxa, ki prikazuje sporocilo, ki ima pripeto datoteko. Samo klikni ta mail da bo izpisal v preview oknu...

boštjan ::

takoj ko bom pri njemu,bom to naredo,jaz namreč nimam slo patcha naloženega,ker me moti.

CaqKa ::

andrej jaz sem slišal da so z sp1 popravli sortiranje v startmenuju... ono s priponkami pa nebi reko da dela...

andrej ::

res je, sortiranje dela, ostalo pa je se vedno tak kot je. tako pri slo kot tuni nemskem in ostalih paketih...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win7, kako namestim Language pack ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5327985 (17228) GTX970
»

Vista Home Premium Language pack

Oddelek: Pomoč in nasveti
1211713 (7080) Ermin
»

outlook expres priponka

Oddelek: Programska oprema
122288 (1954) sloxl8
»

Language pack za XP

Oddelek: Programska oprema
2513890 (12833) SaXsIm
»

windows xp professional sp2

Oddelek: Pomoč in nasveti
151722 (1328) Switch

Več podobnih tem