» »

TripTracker

TripTracker

Sergio ::

And now for something completelly different. :)

http://triptracker.net/ smo razvili v nasem podjetju. Na pejdzu lahko ustvarjate svoje zapise potovanj, ki jih opremite s slikami ter (ce imate GPS) tudi GPS logom.

Stvar poavtomatizira in pametno pomatcha slike in GPS log ter avtomatsko ustvari zapis o popotovanju. Zadevo lahko seveda potem se urejate, in ko jo dopilite, objavite na netu.

Ce koga zanima, pac. Bi bil pa tudi zelo vesel feedbacka, toliko da vidim kaj koga moti / kaj je komu vsec.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Tody ::

zadeva zgleda dost cool samo ne potujem kam tko da kakega pravega feedbacka nemorem dat

rokpok ::

Pohvalno. A zemljevide pridobivate s pomočjo Google earth-a? Kot tody tudi jaz ne potujem kam daleč, tako da žal ne morem preizkusiti zadeve do potankosti. Imel pa bi dve opombi glede oblike: z zgornjim menijem bi se dalo kaj narediti (mogoče kak :hover efekt) in gumbki se ne "zlijejo" z ostalo obliko strani. Drugače pa mislim, da bi ob ustrezni promociji, utegnili doživeti kar lep uspeh.

edit: Zakaj pa mora biti TrickTracker Uploader dekstop program? Po mojem mnenju, bi se vam splačalo tudi upload prenesti na "pleča" brskalnika. Z AJAX-om se da narediti UI, ki je skoraj identičen tistemu v desktop okolju. Skrb, da vsi ljudje nimajo "up to date" brskalnika, pa bi morala biti odveč, saj tudi .net framework-a nimajo vsi.

Lep pozdrav
Rad bi bil pingvin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokpok ()

mile ::

U špica...

No v nedeljo potujem v Iran za 3 tedne in sem si zdele skreiral account in dodal 2 testna vnosa...Super stvarca se mi zdi. Ce bom imel reden dostop do interneta bom zadevo sproti updejtal.

Najprej sem sprobaval v Konquerorju in hitro obupal..V firefoxu deluje OK.

Zna bit pa tole overkill za tiste povezave, preko katerih ponavad surfam na potovanjih >:D

Več prihodnjič...

mile ::

ok, zdele za foro probavam vnest prejšnje potovanje...

Dodam tri "trip entry-e". Prvemu lepo dodajam slike. Ko hočem drugemo dodat slike, mi kurba doda nov entry pred obstoječi in sliko doda temu..... Čudno to:\

/edit

hmmm... mogoče je zadeva prevec pametna in prebere datum jpeg hederja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

zeega ::

@rokpok
Map kontrolo smo razvili sami, sami smo tudi pridobili in sprocesirali satelitske posnetke. Dobili pa smo jih od NASE in USGS.

Uploader je samo v pomoc, vsa funkcionalnost je na voljo tudi preko web-a. Je pa desktop aplikacija pripravna za upload velikih kolicin fotk. Za podoben web interface bi rabil ze browser plugin -- AJAX ne more resiti problema, da je pri HTML upload formah treba izbrati vsak file posebej (zaradi varnosti pac). Na podoben nacin problem resujeta tudi Flickr in Google Video.

@mile
Super, trenutno aktivno iscemo popotnike za beta testiranje. Ce veliko potujes in si zainteresiran, se lahko kdaj oglasis pri nas.

V Konquererju res se nismo testirali, trenutno pokrivamo IE in Firefox. Glede postavitve fotk: res beremo JPEG EXIF headerje, pa tudi avtomatsko jih organiziramo glede na cas in lokacijo. Casovna usklajenost fotk je zelo pomembna, sploh ko imas enkrat GPS track log. Na osnovi casa in GPS loga se namrec avtomatsko doloci lokacija fotke.

Pa bon voyage!
--
Ziga

mile ::

Najprej en problem...

ne rata mi uploadat paketa slik...Pod linuxum sem naredu en tar oziroma en zip fajl, vendar mi sistem zavrne datoteko z napako, da ni veljaven format

Se eno vprasanje

Kere GPS sprejemnike uporabljate. Primarno bi uporabljal zadevo po sloveniji pri izletih s kolesom, 1-2 na leto pa za popotovanje. Zadeva naj bi bila sposobna delat okol 12 ur, moznost dodatne baterije in belezenja poti. Cena: Cim ceneje, tem bolje :)

rebo ::

@mile
Zal ne moremo reprodicirati tvojega problema. Ali bi lahko se enkrat poizkusil uploadati isti file?

Glede GPSov:
Kadar ne potrebujem ekrana oz. kadar sem v kaksnem avtu ali na jadrnici z akumulator vtikacem potem vzamem Emtac Trine GPS. To je bluetooth gps, ki lahko tudi logira tvojo pot. Shrani lahko do 24000 tock. Logger se nastavi preko bluetootha.
Baterija zdrzi okoli 8h. Lahko ga priklopis na avto akumulator ali pa na battery extender s 4 AA baterijami, ki podaljsajo cas delovanja za okoli 10h.
http://www.expansys.de/product.asp?code...

Kadar pa potrebujem ekran pa uporabljam Garmin GPS60, ki lahko shrani do 10000 tock ter zdrzi skoraj dva dni.
Oba staneta okoli 50.000 SIT.

Ce te zanima mi poslji mail na help@triptracker.net pa se lahko zmenimo za kaksen test.

--
gregor

mile ::

bom probal se enkrat ta vikend....

Jaz razmisljam bolj v smeri PDA-jev. Verjetno si bom omislu Asus-a MyPAL 636 ali pa FujiSiemensa 520/560 + dodatna baterija.

rebo ::

Oba zgledata v redu. Vprasljive so po moje samo baterije.
Glej tudi kateri GPS chipset ima. Je obcutna razlika med starejsimi GPS chipi in novim SiRF III.

Samo za informacijo - upam da bomo to poletje dali ven tudi TripTracker agente za Series 60 ter za Windows Mobile platformo tako da bos lahko tudi v zivo updateal svoja potovanja na TripTrackerju.

--
gregor

mile ::

Vsi trije imajo SiRF III

mile ::

Evo zip fajl

http://freeweb.siol.net/bpavlin/piknik/Archive.zip

Pravi da ni valid media file

mile ::

aja se eno vprasanje

recimo hocem imeti potovanja bol privat, vendar bi jih vseeno pokazal doloceni skupini ljudi

Podpirate sistem povabil?

rebo ::

Problem se je pojavil ker je tvoj browser sporocal nepricakovan MIME TYPE za zip file.
Smo sicer preiskusili z IE, FF in Opero in je delovalo tako da smo potem dodali se podporo za dodatne potencialne tipe.
Zdaj bi moralo delat. Btw. kateri browser uporabljas?

Podporo za prijatelje ter za soavtorje bomo upam da kmalu implementirali.

mile ::

Firefox 1.5.0.3 na Gentoo-ju ( Linux )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanimiva IT podjetja pri nas? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
13832431 (21222) LeQuack
»

nakup navigacijske naprave

Oddelek: Kaj kupiti
338618 (7124) gti85kw
»

Najuspešnejše slovenske internetne strani (mednarodne)

Oddelek: Izdelava spletišč
333531 (2327) Gandalfar
»

galerija - kaj uporabit

Oddelek: Izdelava spletišč
111913 (1586) BluPhenix
»

GPS sledilec za fotografe

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
194624 (3876) poweroff

Več podobnih tem