» »

Naprava za hitro gretje vode do vretja

Naprava za hitro gretje vode do vretja

itak37 ::

Rabil bi eno napravo, ki bi mi hitro(manj kot 10 minut) segrela 20 litrov vode do vretja.
V mislih sem imel tiste elektricne grelce, ki delujejo na principu kratkega stika ( ena kovinska spirala na el prikljucku). Imam tudi trofazni tok.
Zanima me, kje se da to nabaviti, kaksna je cena, a se da mogoce tudi po internetu kupit?
A obstaja mogoce kaksna boljsa alternativa do 50K SIT?

Hvala in LP

antonija ::

Ne vem zakaj, ampak obcutek imam da 20L glih pade v podrocje kjer ni veliko komercialnih resitev. Za doma se rabi do recimo 2L vode zavret, v fabrikah pa rabijo nekaj 100L vode za zavret. (seveda je dokaj velika vrjetnost da se motim)

Pomojem (ce nisi nic najdu na googlu) bos to najlazje dobu ce ti kdo sestavi skupaj. Ce ni treba da je pod tlakom sploh ni panike, rabis samo pisker, spirali, stromarja in dovolj stroma.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

krneki0001 ::

Včasih smo v vojski kuhali kavo z dvema britvicama in vmes plutovinast zamašek. Voda zavre izredno hitro.

Aparatura je pa taka, da povežeš 2 kabla vsakega na svojo britvico , ki pa sta par mm narazen, vmes je pa plutovina. To potem potopiš v vodo in voda zavre.

Vmes ne prijemaj posode in ne dajaj prstov v vodo, ker te bo fliknl par metrov stran.

Zgodovina sprememb…

Jozek82 ::

Mislm da bi blo najbolje da bi razmišlal v kaki taki smeri da bi pač kupil dovolj močan električni grelec, katerega boš enostavno potopil v vodo!

Vprašanje je samo kolk močan naj bi bil grelec.

Zdej če primerjaš z električnimi bojlerji k sem raven zadnič neki gledal ima 10l bojler 2kW grelec, v kolikem času pa segreje vodo pa ne vem verjetno pa traja dlje kot 10 min!

Govorim na pamet: Verjetno bi potreboval vsaj 8-10kW grelec, kar pa je že kr veliko!

antonija ::

Sej izracunat ni tak problemn... toplotna kapaciteta vode, volumen in cas in imas moc. dodaj se nekaj % (ali nekaj 10%) zaradi izgub in imas racunico gotovo. Samo pol rabis enga ki ti bo vse skupaj sestavil v licno napravo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

itak37 ::

Ja, v bistvu bi rabil en potopni grelec, sem bil v merkurju, so mi povedali da se tako to klice.
Zadevscina pa mora bit na trofazni tok, ker 220V premore max 3,5 kW (16A varovalka), jest bi pa potreboval priblizno 6 do 8 kW. Verjetno bo treba en star bojler dobit, pa potopni grelec noter montirat, pa bo. Hvala za nasvete!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogrevanje 'reaktorja'

Oddelek: Loža
311581 (868) fikus_
»

Grelnik vode - čas do zavretja ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7626193 (23315) radmannsdorf
»

nenormalno visok račun za elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9933544 (30423) Maestral
»

Koliko € me stane, da mi bojler segreje 60L vode? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7327956 (27147) korenje3
»

Indukcijski bojler za vodo?

Oddelek: Loža
167223 (6838) Pyr0Beast

Več podobnih tem