» »

Zvočna kartica - "audio in" problem.

Zvočna kartica - "audio in" problem.

Poldy ::

Imam SB live value na pci.
Ne vem kaj delam narobe. Vedno ko kak signal pripeljem na vhod grafične kartice, je ta signal popačen. Če opazujem zvočno sliko (ne vem kako bi temu rekel, če je zvok tih, je črtica majhna, če glasen, je velika :8) ), skoraj vedno se ta črtica ustavi nekje na sredini, zvok pa že hrešči, čeprav sploh ni glasen...
Na vhod sem pripeljal neojačan in ojačan signal, pa je vedno isto. Kontrole za glasnost sem vse prestavljal, brez uspeha. Vem kje je mic in in kje audio in...

Pomagajte!
  • spremenil: Poldy ()

sid_dabster ::

Preglej, ce je vse v redu s kabli. Kaksen ojacan signal si pripeljal v kartico? Iz lineout-a od kaksne naprave ali iz koncne stopnje? Ker v slednjem primeru je kartica verjetno ze unicena.
Fallen beyond all grace deeper and deeper
The sound of her own blood dripping
Like sacred tears from a bleeding rose...( Embraced, Within)

Poldy ::

Najprej sem priklopil samo kitaro kar direktno - sliši se, vendar je že tukaj signal popačen. Potem sem recimo priklopil cdplayer ki ima izhod line out - zvok je bil skoraj enak kot prej, le malo glasnejši.

Potem sem povezal kar kitarski ojačevalec s kartico preko izhoda za slušalke in glasnost na ojačevalcu povečeval od 0 naprej. Zvok je bil seveda glasnejš, vendar še vedno popačen..

Lahko da je bila kartica fuč že ob nakupu?

ShARk63 ::

Enaka kartica enak problem, le da sem namesto kitare uporabljal mikrofon. Zgleda da je problem v kartici..

Si hotel kej snemat?

Poldy ::

Hotel sem snemati, ali pa ko sem igral kitaro, da bi v realnem času dodal efekt - chorus recimo.
Če pa sem "line out" priklopil kar na "mic in" pa sploh ni bilo v redu - ali se ni skoraj nič slišalo, ali pa je vse še bolj hreščalo (kljukica za ojačanje mikrofona)... Če imam mikrofon priklopljen na "mic in" je pa vse ok - mikrofon uporabljam za uglaševanje kitare, čeprav je zvok nekako zamolkel, verjetno zaradi slabe kvalitete mikrofona....

Bom probal kakšno drugo kartico, live value je nekam čudna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

zos ::

Kitare ne igras direkt v kartico. To je pravilo. Uporabis DI box ali kaksen predojacevalec. Sploh pa taksna kartica ni namenjena snemanju.

sid_dabster ::

DI box ne bo koristil, ker consumer kartice nimajo diferencialnih vhodov. Vse je unbalanced.
Bi pa koristilo, ce kupis majhno mesalno mizo ali pa kaksen preamp (npr. Behringer - ti so ful poceni) ali pa ga naredis kar sam. Lahko naredis tudi pretvornik iz diff na single-ended in potem uporabis DI box. Nacrtov za to je na netu veliko.
Fallen beyond all grace deeper and deeper
The sound of her own blood dripping
Like sacred tears from a bleeding rose...( Embraced, Within)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bass kitara na komp (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
563819 (3180) dottor
»

Kitarski efekti na računalniku?

Oddelek: Zvok in slika
92273 (1759) RazzorX
»

zvočna kartica in kitara

Oddelek: Zvok in slika
334212 (3798) DOOM_er
»

snemalni studio

Oddelek: Zvok in slika
234058 (3801) Backup22
»

z audio kasete na racunalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
122550 (2401) kisser

Več podobnih tem