» »

zvočna kartica in kitara

zvočna kartica in kitara

SaXsIm ::

Živijo!
Ker nimam ojačevalca za kitaro, jo imam trenutno priklopljeno na računalnik. Vse dela vredu, dokler ne prižgem programa Guitar FX Box 2.6. Tam imam takšne latence, da je joj.
Zanima me, če lahko kaj naredim, ali je najbolje kupiti novo zvočno.
In če, kakšno mi priporočate za 10.000 sit ?
SaXsIm

PARTyZAN ::

Za 10ksit bos dobil ze manjsi ferst z katerim bos imel manj dela kot tole z priklapljanjem na PC.

muzičar ::

Za 10k ti prodam jaz svojega 25Watt (lahko celo izbiraš med dvema). Če te zanima pošlji ZS.

Drugače pa mene zanima če bi lahko jaz priklopil na mojo SB Live Value (5.1) ? Ker sem v bloku in imam zelo zatežene sosede tako da bi tako lahk oše slušalke uporabljal. Samo me pa zanima ker program je da bi potem lahko nastavljal distortion in reverb (po možnosti še kaki pedal sampli)?

SaXsIm ::

amm, muzičar, zanimiva ponudba.
Glede zvočne me pa vseeno zanima, včasih tudi kaj posnamem (tako za lastno uporabo).
SaXsIm

muzičar ::

Kam pa vklopim kitaro? Na MIC?

SaXsIm ::

odvisno. Jst igram z elektro-akustično, ki je aktivna in imam kar na line in. Drugače, če maš elektriko, vštekaj v Mic, ja.
SaXsIm

SaXsIm ::

drugače imaš po mojem kar dobro zvočno za to. Poskusi programe Guitar FX 3.02 in Guitar FX Box 2.6. Oba programa sta dobra, FX Box ima malo boljše efekte.
SaXsIm

gkovac ::

uh točno tole je tut mene zanimal :)

SB Live pol pravite al mogoče kaj drugega? Kablovje se pa itak dobi v vsaki glasbeni trgovini a ne? Hvala!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

5er--> ::

Pogelj si še Guitar Rig 2.
(samo po mojih izkušnjah, s temi gamer zvočnimi, boš imel vedno velike latence)

muzičar ::

A bi lahko na AC'97 torej integrirano SoundMAX 6.1 zvočno priklopil el. kitaro oz. koliko časa bi jo alhko imel prikloplleno dokler ne bi skuril zvočne in še plate po možnosti.

gkovac ::

Uh muzičar jest sem se ukvarjal z istim vprašanjem pa sem pol sklenil, da bo treba kupiz zvočno... nebi riskiral na integrirani :D

dejte kakšne predloge no... cenovno ugodne če se le da
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

neres ::

Določene Creative kartice delujejo odlično z kX driverji (majna latenca itd.).
Zdej za snemat najbrž ne moreš pričakovat ne vem kakšne kvalitete, ampak nisem še proval, tako da ne vem. V glavnem dosti glasbenikov jo uporablja, poglej na uni forum od kx driverjev.


V VST obliki imaš en multi efekt (in amp sim) za kitare, ki je zelo dober + zastonj: FreeAmp2.
To daš npr. na input od REAPERja in posnameš ali pa samo igraš.

Lahko pa prej posnameš čisto kitaro in potem dodaš efekt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

gkovac ::

Za eno solidno ceno sem našel tole kaj pravite? bo v redu?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Vertix ::

3 leta sem za domače snemanje uporabljal kitara--> boss gt6 multiefekt --> mic in na integrirani zvočni. Nisem imel nobenih težav, da bi se karkoli skurlo (kvaliteta zvoka pač primerna zvočni, tu nimaš kaj...).

Na guitar rig softveru pa sem imel tudi jaz grozno latenco, tak da za to pa rabiš že kako boljšo zvočno IMO.

thramos ::

Z integrirano zvoćno (AC97) in Asio 4 all driverji skorej brez latence.

Fatboyslim ::

.. dokler ne uporabiš kakšnih efektov

Priporočam glasbeno kartico (najrajši zunanjo) z močnejšim procesorjem in asio2 podporo

se dobijo za 25k naprej

thramos ::

Efektov? Guitar rig in nasploh VST plugini so mi delovali gladko. Le po dolgotrajnem igranju in menjanju pluginov sm mogu reseterat Cubase, kar je pa pomoje bol posledica švoh procesorja in malo rama.

gkovac ::

rešil sem problem zvočne kartice in sem si sposodil tole sedaj pa se pojavljajo novi problemi.

Ko priklopim kitaro na LINE IN se ne zgodi nič... kot da je mrtvo vse skupaj (btw. naložil sem zadnje šoferje in potrebni software in zvok mi dela brez problemov), če pa priklopim v MIC pa se vse lepo sliši. Sedaj pa na dejanski problem: Guitar Rig ali pa Guitar FX oziroma še en software, ki sem ga sprobal ne delata 8-O. Sploh mi ni jasno kaj bi lahko bilo narobe. Kakšnih prav strašnih nastavitev ta dva programa nimata, vse kar pa imata pa sem že sprobal.

Ima mogoče kdo izkušnje s temi stvarmi? Kaj delam narobe?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

5er--> ::

Mogoče nimaš izbrane prave zvočne kartice?
Mogoče moreš pri recording izbrat line-in in dat drsnik do konca: (tukaj je izbran mic)

gkovac ::

uh... kako da nebi imel izbrane prave kartice če imam samo eno :) thnx peter... bom pogledal ko pridem domov pa se javim.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

5er--> ::

Sem predvideval, da imaš še najmanj integrirano zvočno.
Ugibam: Mogoče pa kitara noče delat na line-in, ker signal ni dovolj ojačan? (Mic-in ima ojačan vhod.)

mte ::

Priklapljanje pasivne kitare na line-in je skoraj tako kot da bi priklopil mikrofon direkt na pasivni zvočnik. Seveda nič ne dela. Poleg tega, če se hočeš igrat s kitaro, potem definitivno ne želiš neke igričarske zvočne kartice.
Imaš 2 varianti - priklop kitare na kakšen predojačevalec, namenjen za to in iz predojačevalca na line vhod zvočne kartice, ali pa nakup zvočne kartice, na katero lahko kitaro direkt priklopiš. Takih je tudi precej, vendar jih ne dobiš za 4 jurje. Za začetek verjetno nekaj takega.
Spet tretja (bolj specifična) varianta je nakup Guitar Rig 2 vključno s pedalom.

Glede večjega problema pa tako - najprej probaj kar ti je povedal 5er-->, potem pa dalje.

gkovac ::

@mte sej kokr vem tut ta kartica, ki sem si jo sposodil ni bila poceni (baje okol 30k 8-O ) ampak vseen hvala za informacijo.

@5er sem probal tvojo rešitev in s(r)tanje se ni izboljšalo ... hehe... isti efekt kot prej.. kitaro priklopim na MIC in jo lepo slišim igrat, ko pa prižgem Guitar FX BOX pa zadeva obnemi oziroma slišim samo nenormalno piskanje če probam zaštartat program... je sicer demo verzija, ampak mislim, da bi moral delat a ne?

@mte se da tale M-Audio oziroma kakšno podobno stvar dobit tudi pri nas v kaki specializirani trgovini?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

5er--> ::

Po mojem je za tisto nenormalno piskanje kriva zvočna/program. (probaj dat zvočnike bolj potiho... mogoče kitara sama sebe ulovi)

Spock83 ::

To rabiš -> M-Audio

Prodaja pa Domex d.o.o vse kar je od Pinnacla in M-Audio

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

mte ::

SuLc: Cena še ne pomeni, da je stvar primerna za vse kar si izmisliš. Čeprav mi ni jasno, zaradi česa je tako draga. Bistveno je, da so vhodi na ti kartici namenjeni mikrofonu za govor (za kar ni nič kaj dosti pomembna kvaliteta samih pretvornikov), tisti line-in je pa tudi tam samo za silo, nek povprečen igričar ki se drugače ne ubada z glasbo itak ne bo slišal razlike.

Če pa se ukvarjaš z glasbo in kar je še huje - želiš priklopiti notri nek pasiven inštrument direktno, postane naenkrat kvaliteta pretvornikov ZELO pomembna, pomembna postane tudi vhodna impedanca, kvaliteta predojačevalnika in še precej drugih stvari. Na neke računalniške zvočnike ali povprečne slušalke mogoče sprva ni slišati razlike, ampak verjemi - če boš posnetek poslušal na malenkost boljši opremi, boš razumel o čem govorim.

Tisti M-Audio FastTrack je samo ena od možnosti (že samo m-audio ima celo paleto različnih zvočnih kartic za različne namene, potem pa so tu še druge firme, vendar ne vem kje se kaj dobi pri nas), je pa najcenejša s predojačevalcem kar sem jih do zdaj zasledil. Pri nas ga imajo v AudioPro v BTC-ju, http://www.audiopro.si, kolega pa je na sicer nek drugi (dražji) izdelek par dni nazaj dobil še 30% popusta, ne vem če to velja tudi za ta model.

lp

gkovac ::

No ja no... kartico sem si sposodil zato, ker je bila kot prvo PCI zvočna kartica (moja prejšnja je bila integrirana) in kot drugo, ker je bila po kolegovih besedah zelo draga... po tem sem sklepal, da podpira vse kar more podpirat je pa res, da nisem neki strašni audio stručko :D sem pač mislil, da je vse skupaj mal bolj preprosto in da se da tut pocen pridet skos.

Bo šel pogledat po teh trgovinah in kupit nekaj kar bo primerno zame. Posebej kitarskega ojačevalca pa zaenkrat nimam namena kupovat, ker poje preveč prostora pa še ne bom ga uporabljal toliko. Zanima me tisti Pinnancle ampak se mi modeli iz "zastopništva" ne oglasijo... zdi se mi pa tudi rahlo čudno, da ima zastopnik za Pinnancle na svoji strani samo Netgear opremo opisano in v ceniku...

hvala vsem za pomoč in se oglasim, ko izberem opremo (tako ki bo delala :D )
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Spock83 ::

Pred kratkim so modeli postali uradni zastopniki za Pinnacle. Tko da so še sveži. ;)

Mislim, da vse kar je M-Audio se dobi po naročilu (sem tudi sam nekaj spraševal, oz. sem se zanimal za M-Audio zvočno kartico).

gkovac ::

Dejan vseeno se mi zdi zabavno, da ne dvigujejo telefona (včeraj in dons) in da ne odgovarjajo na mail... lol

dons grem povohat v Audiopro pa da vidim kaj imajo tam... počakam na plačo.. in Hop Cefizelj!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Spock83 ::

Mogoče imajo kolektivnega, precej rač. firme imajo v tem času.

Sem pa našel par tednov star cenik od njih. M-Audio Fast Trach USB je 33.300 SIT z davkom

Ali je to drago pa ne vem :)

gkovac ::

hmmm... sej ta zadeva ti nadomesti tut zvočno če sem prav zastopil a ne.. pol se mi ne zdi pretirano drago še posebi če pomislim kolk enga $$$ bi mogu plunt, da bi si kupil spodoben ojačevalc, multiefekt in tko naprej
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

DOOM_er ::

ok mam elektro - akustično kitaro in me zanima kjako jo prklopt nba komp mam sam un konjski kabel s konjskimi line ini in nikjer na zvočni tacga uhoda, how da fak nej uklopm kitaro na komp
Robots will steal your job. But that's OK

mte ::

ok mam elektro - akustično kitaro in me zanima kjako jo prklopt nba komp mam sam un konjski kabel s konjskimi line ini in nikjer na zvočni tacga uhoda, how da fak nej uklopm kitaro na komp


Kaj ko bi ti to malo prevedel? Kaj je to konjski kabel in konjski line in? Du ju spik ingliš? Da ne govorimo o tipkarskih napakah...eh mularija..in potem pričakujejo pomoč...

ampak ravno ker sem dobre volje...tisti "konjski" je verjetno 1/4" jack. Če hočeš zanič zvok lahko za ene sto tolarjev kupiš pretvornik v bigbangu ali merkurju. Če hočeš kaj resnejšega naredit pa si preberi malo višje je par predlogov. A niti ene teme se ti ne da prebrat? Jau mehkužci...

lp

DOOM_er ::

dobr no pač nvem kej velik
Robots will steal your job. But that's OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bass kitara na komp (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
563819 (3180) dottor
»

Kitarski efekti na računalniku?

Oddelek: Zvok in slika
92273 (1759) RazzorX
»

Kaj je ASIO in kako se uporablja?

Oddelek: Zvok in slika
72353 (2212) neres
»

Kitara na računalniku

Oddelek: Zvok in slika
51352 (1240) Law_Enforcer
»

Kitara in PC

Oddelek: Zvok in slika
122291 (2067) H`

Več podobnih tem