» »

tda7294

tda7294

ficfiric ::

ker sem začetnik sem se lotil izdelave enostavnega ter majhnega ojačevelca na osnovi tda7294.kupil sem že dvojni trafo z močjo 300W ter vse potrebno.imam tudi že narejeno ploščico za vezje,toda nikakor ne najdem kosovnice ter mogoče potrebne razlage.ker sem prepričan da kdo od vas že ima to narjeno, bi prosiv za pomoč...

BluPhenix ::

Poišči datasheet od omenjenega elementa. Noter je ena shema na kateri so vsi elementi, ki jih verjetno rabiš. Pač za tega TDAja ne rabiš veliko, le par kondenzatorjev in uporov. Tudi drugače priporočam branje datasheeta, saj boš izvedel marsikaj uporabnega.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Azrael ::

Če želiš, da bodo sliko videli tudi drugi jo moraš postaviti nekam na internet (freeeweb, volja, mobisux...). Iz diska domačega računalnika to ne gre.

Glede vprašanja, ti TDA7294.pdf nič ne pomaga ?
Nekoč je bil Slo-tech.

stromar ::

Trafo mora biti z napetostjo v prostem teku enako ali manjšo od 2x35V. Najbolje da pomeris, da ti ne bodo TDA-ji pokali. Ce delas v bridge vezavi (170W), mora biti napetost trafota za 8 ohmski zvocnik okrog 2x25V, ce se prav spomnim, drugace se vklaplja kratkosticna zascita

Lp

ficfiric ::

aha.ja mam ga 2x25V ja.mislil sem narest le en kanal za začetek brez bridge vezave.mimogrede ojačevalec je bil narejen že nekaj mesecov nazaj...pa ni deloval.zdaj mam eno lepše narejeno ploščico,ampak ne najdem več razporeda elementov na ploščici,pa sem pregledal kr dobršen del interneta.pač....uzela ga magla.iz datasheeta se mi zdi dosti nerodno in nepregledno gledat,sploh pa ker sem po izobrazbi strojnik ter se s štromom ukvarjam le tko mal ker je zanimivo in tako kratkorečen nimam pojma:\ :) če koga zanima katero ploščico mam u mislih mu jo lahko pošlem....zadeva je majhna,4,5x6 cm.le par kondenzatorjev za ravnajne napetosti,ter nekaj uporov,dokaj enostavna zadeva

BluPhenix ::

Pa sej ti pravim da razpored elementov verjetno ni nič drugačen kot referenčni design, ki je narisan v datasheetu. Poglej tja noter, application. Par 10uF elektrolitov rabiš in mislim da 5 uporov.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako narediti ojačevalec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
22929579 (12572) N4m31355
»

ojačevalec s čipom STK4050

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
274331 (3951) Highlag
»

TDA 7294 in vzrok za poškodbe?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82119 (2017) Brane2
»

Izdelava ojačevalca.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162730 (2451) Tihi-s
»

Ojačevalec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202746 (2505) stromar

Več podobnih tem