» »

Klasični DiulUp - še aktualen?

Klasični DiulUp - še aktualen?

WarpedGone ::

Koliko ljudi pri nas uporablja še klasične stare dobre modeme preko tel . linije?
Kako se sedaj obnaša internet pri 56k liniji v svet?
Kako pogoste so še strani ki so "strpne" do šibkih linij?
Lahk rečemo da je klasični modem še uporaben?
Zbogom in hvala za vse ribe

Alexius Heristalski ::

Slo-Tech kar dobro dela na dial-upu.

Ponavadi povezavo najbolj "ubijajo" raznorazne slike, ki jih je po drugih forumih veliko več.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Tomay ::

Trenutno sem na 40Kb/s liniji in moram priznat, da večina stvari (strani) dela v redu, celo remote desktop uporabljam. Za malo posrfat+mail je modem čisto dovolj.
Voodoo 4Ever

Spajky ::

finta je samo v tem, da je lakomni telekom avgusta tolk podražal zadeve, da je mene net pršu duplo dražje kot prej (zdej glih ko prej srfam brez slik po forumih), pa sem mu pobegnil na Wlan za Božič, ker mi je blo za tako storitev zadost oderuštva , drugače bi bil verjetno še vedno na modemu 56k, zame zadost, če ne bi bilo časovnega/impulz terorja telekoma 8-) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

R33D3M33R ::

Hja, jaz imam doma še vedno dialup in v štirih letih mi ni hitrost prav nič napredovala, se je pa nesrmano zvišala cena storitve.
Tako guram 31,2 kb/s in preklinjam strani s tono slik, še posebej pa lakomni telekom ;((
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

bf4ed ::

Telekom rasturi namesto da bi dali zdaj dial up brezplačno, ko že vsak kateri lahko ima ima ADSL, ne oni še podražajo!:\

Mene zdaj pride 7-8k net, prej pa do 4k max, pa se enako gor.;(( :|
Trebalo bi nekaj ljudi za jajca obesit P jim M!!!;(( ;(( ;((

azislo ::

Tudi sam sem še zmeri na Dialu, pač se ne želim vezati do nobenega ponudnika, T-2 pa še ni na voljo, dela kr v redu, ponavadi se poveže z 52kbit/s, računa imam ( samo za interet ) tam okoli 5.5k, je kr veliko, a sem v dvomih ali naj čakam na VDSL ali pa naj se vežem na ADSL ( Volja 1mbit/s za 6800 sit )

AZi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

MEDENA ::

nehajte jamrat, kaj pa serjete na dial-up. pa kje vi živite ljudje božji ?

adsl mate od 4k dalje, mir pa na ADSL ali T2.

pablic ::

MEDENA: Nismo vsi iz Ljubljane in 800 m od centrale da bi imeli dostop do nevemkakohitrega interneta.
Prav tako T-2 ne omogoča priklopa na internet v vsakem kraju. Tudi kabelski internet ni dostopen prav povsod. Eni pač za 1500 sit /mesec, kolikor damo telekomu zadovoljimo svoje potrebe do interneta.
Nekateri pa pač potrebujete širokopasovni internet in plačujete mastne pare (oziroma vam starši) da lahko po forumih pljuvate po ljudeh, ki uporabljajo "zastarelo dial-up" povezavo. Meni to z dial-up res ne uspe.

tomaz 06 ::

Pr moji punci to se vedno dela, sicer pa tam dela marski kaj...
Glede na to da rab sam mail in podobno, se zdi normalno da ne placujejo oderuskim drzavnim organom se to.

Spajky ::

ja, sam pri modi zadnjih cajtov (beri neavtoriziranim pripenjanjem nekaj_MB oslarij) pri mejlanju, se zna poznat na tel.računu!!!

Treba razumet, da T-1 ni dobrodelna ustanova, sam bi pa lahko ceno za dial-up pustili enako ko prej (sam so zgleda hoteli narediti dobro svoji SiOL firmi in naterat folk na Adsl); še najbolj so % podražili Arnes, najebali so ga pa tisti s podeželja - večina prostorsko, manjšina številčno in študentje ter dijaki in glej ga čudo, poleti, ko so ti na počitnicah, da se niso mogli organizirat za protest pred vlado (državni Telekom!)

Zato se splača nabavit Wlan kartico in par konektorjev in kabel ter napravit kako "CanTenno" in do par sto m /ali km/ daleč se za simbolično ceno priklopit k znancu, ki ma broadband (magari, če v lastni režiji kupiš rabljen poceni wifi ruter prejšnje generacije za pri njem) tudi, če veza ni bistveno hitrejša od dial-up-a; vsaj ni časovnega pritiska telekoma in udara na žep.

Nekaj podobnega sem napravil sam za Božič in mam vse že izplačano in mirno surfanje; zdej čakam samo da na drugo stran linka pride T-2 ... :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Cokolesnik ::

Ste poskusili mogoče UMTS ? Hitrost je boljša kot na dial upu in za 500 Mb plačuješ 5 tisočakov mesečno, kar se mi ne zdi tako slabo glede na to, da lahko internet uporabljaš kjerkoli in kadarkoli (pogoj je le signal za UMTS). No, ostane pa tudi GPRS, da EDGE niti ne omenjam.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

zee ::

Ko sem še uporabljal klicni dostop, sem problem nekaj megabajtnih pripomb rešil z nekaj pravili v Outlook Expressu -> če je bila priponka večja od nekaj 100 KB, jo je OE samodejno pobrisal.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

WarpedGone ::

Si ti sigurn da pol giga prometa košta le 5k SIT?
Na mobitelu sm najdu cenik, kjer piše da je 15k SIT za 200MB prometa.

Kolk so kej realni prenosi? Verjamem da teoretične meje 380kbit/s se niti ne dosega redno? Sploh mal izven večjih mest?
Zbogom in hvala za vse ribe

R33D3M33R ::

MEDENA: nehajte jamrat, kaj pa serjete na dial-up. pa kje vi živite ljudje božji ?

Mogoče pa nimamo možnosti za kaj več? Premisli preden butneš kaj takega ven (Ne čudim se da imaš persona rudis ;( )

zee: v thunderbirdu imam nastavljeno natančno to. Če je več kot 100 kB, se briše.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Cokolesnik ::

Pri ponudbi za UMTS poglejte t.i. ponudbo Mobilna pisarna in t.i. Mega prenos podatkov (lahko pa tudi Giga, če boste porabili 5.000 Mb mesečno). Če nimate prenosnika, lahko PCMCIA kartični telefon uporabite na posebnem PCI->PCMCIA vmesniku (ni pretirano drag). Kar nekaj ljudi poznam, ki imajo dober signal izven mesta. Vse je odvisno od lokacije bazne postaje, če pa signala ni oz. je na meji, se dobi za okoli 15 tisočakov zelo dobro Iskrino anteno, ki pridno lovi bolj oddaljen UMTS signal.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

klemen22 ::

Za center Ljubljane ti lahko povem da imam prenos preko UMTSa okoli 20 - max. 40 KB/s.


nehajte jamrat, kaj pa serjete na dial-up. pa kje vi živite ljudje božji ?

Sorry Medena ampak res si pek. Dokazano.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

btree ::

klemen22,
poglej nastavitve na kartici, verjetno imas UMTS izklopljen in ti dela samo GPRS, meni je že pred enim letom v LJ delalo pribl. 300kb/s.

klemen22 ::

tomazzz,
prenosa imam od 20-40 kilobajtov in ne kilobitov.
Torej pride nekje do 320kb/s
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

btree ::

aha, sem narobe prebral.

Spajky ::

fantje, sam s tem "mobi" netom pa morte mal pazit: vsak kB nad tistim z naročnino pa stane dalje 10x-no !!! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

pirat ::

Tisti megabajti nad naročnino so pasji res.... ;((
Sem na dokaj drag način izvedel, da Simobil za obdobje vedno šteje od 27. v mesecu do 27. v naslednjem mesecu in ne od prvega dne do zadnjega.......

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T.Neomej.Klicni vs. T.Isdn vs. M.Inst.Paket

Oddelek: Omrežja in internet
192688 (2345) jerriho
»

Dial-up obupanec

Oddelek: Omrežja in internet
462882 (2006) Pesimist
»

Internet v rovtah=) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
736546 (4345) Duke Nukem
»

Podrazanje inpulzov in alternativa!

Oddelek: Omrežja in internet
211850 (1494) Mitch
»

Dial-up - padla hitrost povezave - pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
91102 (930) A. Smith

Več podobnih tem