» »

Dial-up - padla hitrost povezave - pomoc

Dial-up - padla hitrost povezave - pomoc

PhotoBlaz ::

V cem je fora da (na vikendu na dial-up-u) je po istem kablu in istem modemu sibal internet na 48-56 kb zdaj pa kar na enkrat se konekta samo se s 28 pa ce se se na glavo postavim.

A je mozno da je kabelcek kje unicen....mislim sej pretrgan ocitno ni, ker veza mi nikol dol ne pade,....
Al je na celi crti fora pri telekomu?

Thnx!

lambda ::

Jaz mam ta primer, če priklopim na isti priključek notebook-a ali pa navaden komp z navadno motorolo 56k. Notebook se ne glede na pogoje in čas poveže s 30kb/s, motorolca pa z 50.6 always, le redkokdaj s 46.6kb/s.

Bom pa postavil še eno vprašanje - ali je teoretično možno da mi je na tem modemu v četrtek zvečer ko je bla ura že čez polnoč prenašalo .pdf datoteko s 14KB/s. Stvar je bla velika 2.5MB in je bla res hitro dl. To je kazala opera in Netlimiter, hitrost pa je nihala med 13 in 14KB/s. Pa to ni bla ona fora kt pri IE, ko ti na začetku pokaže 3x preveč - skratka zdi se mi neverjetno, prenos pa je bil zares tak, ker je bila stvar dol v 3 minutah. Mnenja?

boss-tech ::

enmu je delal počasnej zaradi virusov in groščev- pol sm pognal antivura, pa ad-aware - je našlo 500 hroščev!!!, pa še en podobn program sm uporabu pa je pol spet lepo delal. sam nesnage se je treba rešt
http://tovornik.info

A. Smith ::

model: jaz krivim Telekomovo znižanje impedančnih toleranc. Mesec, dva nazaj se je natanko to zgodilo tud meni in vsem, ki jih poznam! Dial-up povezava je postala tako počasna, da bi jo potegnu z vitlo, če bi lahko ;(
Anyway, problem je bil rešen s kabljem.

nubes: Če sem v zgornjem odstavku napisal, da gre za impedančno obremenitev linije, očitno izgleda, da tvoja Motorolca izredno malo obremenjuje linijo. To bi lahko pojasnilo pojav. Ne znam pa pojasnit visokih hitrosti. Je sicer res, da na začetku vsakega downloada program, ki pri merjenju zakasni, prikaže konico (ki ni resnična), če pa ni bilo to, mi pa zmanjka idej.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

R33D3M33R ::

No, saj meni tudi počasno ful downloada ;(
Prej je bilo tak 3.5 kB/s največkrat, zaj pa ful močno niha in ne preseže 3,2 kB/s. Telekom ...;(
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

dwinxp ::

V bistvi bo drzalo da ti je pdf datoteko tako hitro metalo dol.... tekstovne datoteke, pdf in tako robo ponavadi mora zmeraj vlect dosti vec kot ostalo robo, to sm tudi sam obcutil se z navadnim modemom pa tudi sedaj z ISDN.

PhotoBlaz ::

Mah ja....ta hitrost je skor ze res neuporabna,...se google se nalaga par sekund :(((((

A da bi zdej se na vikendu kabl al pa ADSL ;) hahhaha naujo vidl tega dnarja za 4 dni na mesec uporabe ;)))

Kabelcek dost tezko zamnejam z drugim, ker je kar dolg, pa se povseh luknjah speljan, edino da se s kaksnim drugim modemmom stestiram. Je pa zanimiv da tukaj zelo rado unicuje modeme med kaksnimi nevihtami,...samo ne vem zdaj med zimo ravno ne treska,...pa tudi da bi samo na polovico unicl?!?! hehe bo ze, mogoce bo naslednjic ko pridem spet 56 ;)

Cau

mrbungle ::

Meni se je dogocilo enako. Vedno se mi je modem povezoval 44 kbit/s ali okoli 50 kbit/s. Sedaj pa se mi dober mesec ne more povezati hitreje od 24 kbit/sec. Vsebolj sumim Telekom, da načrtno omejuje hitrost dial up-a preko analognih linij in računa prehod uporabnikov z analognih linij na digitalne ISDN in posledično še na ADSL, Dial up uporabnikov je še kar veliko...

Glede visoke hitrosti. Enkrat se mi je zgodilo, da sem s FTP strežnika naše fakultete vlekel nek program za vaje na disketah. Eno disketo velikosti 1,44 MB mi je potegnilo dol v dobri minuti. Še danse mi ni jasno, kar je bilo temu vzrok. Če bi ves čas vleklo tako, hmm>:D

Jst ::

Kompresija podatkov pri prenosu. Tekst se zelo lepo stiska in to pojasnjuje vaše visoke hitrosti pri prenosu teksta tudi z 56k modemom.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

A. Smith ::

Oh, Telekom. Še dobro, da garantirajo samo prenos pogovorov, ne pa tudi podatkov (faks se še da uporabljat, ker mnogo manj obremenjuje linijo kot modem):D
ISDN komplete je pa tudi treba prodat, če jih maš na zalogi, ka-li?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ISDN uporabniki - HELP!

Oddelek: Omrežja in internet
91052 (995) Jackass
»

Za vse ADSLejevce

Oddelek: Omrežja in internet
482885 (1535) BC3
»

Teličkovo nabijanje!

Oddelek: Omrežja in internet
362603 (1798) madmitch
»

Mobilna konkurenca ADSL/KABEL ponudnikom?

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
142657 (2657) alien-w
»

Prenosi pri ISDN-u

Oddelek: Omrežja in internet
341544 (1143) rabbit_zek

Več podobnih tem