» »

Internet v rovtah=)

Internet v rovtah=)

«
1
2

baker ::

No jaz imam problem da živim nekje bogu za hrbtom, kjer ni možno imeti niti ADSLja niti kablskega internet.
Sedaj imam dial-up povezavo, ki zaradi nekih težav deluje s hitrostjo samo 33.6kbps. Na mesec zapravim za internet cca 5000sit.
Zdaj me pa uanima a bi se mi splačalo kupiti aparat, da bi lahko imel UMTS ali pa EDGE na pc-ju?? Vzel bi paket kjer plačaš 5000sit/mesec, ter lahko downloadaš 500mb/mesec, glavno pa je, da bi bila povezava kar 10x hitrejša.
A je to možno, a te to kej meče dol z interneta, a bi lahko igral igre po netu?

Povejte mi a se splača al ne, ter a obstaja še kakšna možnost razen teh dveh, da pridem do hitrejšega neta?

Hvala za odgovore:D

strictom ::

Za igranje iger prek interneta je že Dial-Up več kot dovolj za nizke pinge :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

lm44 ::

Jst imam tud dial up povezavo in res se da igrat tudi COD na mreži. Problem pa je v tem, da te na veliko serverjih nočejo sprejeti, ker imam visok ping (nekje okrog 200). Tako, da stvar ni ravno rožnata...

R33D3M33R ::

Baker: isto tu, tudi meni se povezuje samo z 31,2 kB/s in pinga mam pri multiplayerju UT ter Quake 260+
Če boš kupil tako napravico zagotovo sporoči kako deluje.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Self-Defence ::

Z Dial-up povezavo je možno zelo veliko naredit. Je pa vse skupaj rahlo počasnejše(z malo potrpežlivosti).
Drugače pa dial-up vama pa dela počasi(okoli 33 kb/s) najvrjetneje zaradi win xp SP2(seveda če sem prav uganil, da uporabljata winxp).
Odstranita vse gonilnike v zvezi z modemom in namestita originalne(od proizvajalca)! Zadeva skoraj zmeraj deluje in hitrost se zviša, oziroma deluje normalni.

LP

R33D3M33R ::

Hm, žal to ni rešitev.
Imel sem notranji modem 1x motorola 1x netodragon in windows ME ->Povezovalo se je s 31,2 , včasih s 33,6 pogosto pa tudi s 28,8 ;(
Netodragon sem uporabljal na XPjih Home ->ista pesem
Kupil sem si zunanji modem (tega ne bom nikoli obžaloval :) ) - Sicer je hitrost ostala na istem nivoju (31,2) samo sem pa dosegel 100x večjo stabilnost kot z notranjim modemom, ker se mi je slednji pogosto odklapljal, se sploh ni hotel povezat...krnekaj...;(
Zunanjega sem preizkusil na WIN XP Pro SP1, Win XP Home, in 3 distribucije linuxa, sedaj imam Win XP Pro SP2 pa se ni nič spremenilo.
To je pri nama očitno odvisno od linije...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

neoto ::

Imam UMTS in mi v Ljubljani (kjer mam sobo) komaj vleče. Tako da dvomim, da ti bo v tvojih rovtah sploh vleku signal od UMTS. Preveri pri Mobitelu, če imajo vaš konec že pokrit, saj se ti drugače ne splača (ali pa, če hočeš imet GPRS).

strictom ::

Se mi kar smilite vi smrtniki brez ADSLja.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

OmegaBlue ::

STRiCtom vzdrži se podžiganja.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

baker ::

@STRiCtom: Normalno nemorem igrati niti quake3arena, igram lahko le AoE 2, pa še to mi šteka če igrajo štirje ali več.

Res mam res WinXP SP2, bom probal Self-Defencov nasvet.
Drgač ša če UMTS še v ljubljani slabo vleče kaj bo potem šele pri nas:'( .
Bom počakal da omogočijo ADSL.:)
Usen hvala za nasvete.

ahac ::

A pingi pri UMTS in EDGE so ok za igre? Ker... pri GPRS menda niso.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

neoto ::

UMTS-a ne moreš primerjati z GPRS-om. Res je, da so pingi malo višji, ampak za igranje ni problem (pod 200ms ponavadi).

R33D3M33R ::

baker: Hm, saj ko se navadiš na ping nekako gre, je pa res, da ima Q3arena višje pinge kot UT.
Pač streljaš mimo da zadaneš :)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

strictom ::

Ne morem si predstavlat instangiba z lagom :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

sinko999 ::

STRiCtom veš kaki je občutek ko daš na 800 pinga head shot pa še sliko narediš :))>:D
Ni? ni ve?no !

R33D3M33R ::

Saj instagib je edino kar pri takem lagu lahko igraš in včasih je ful zabavno, ko ti lavfa kot namazano pa one na kablu pwnaš >:D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

CyberAD ::

mate pa nekateri zelo zanimive kriterije za nizki ping ... ej 200ms je kriza ne pa nizki ping!!!
na CSS je užitno vse kar je pod 100, okrog 50 ali manj mam najraje :D
tak da za mene je nizki ping, recimo, max 100
200 je že srednje visoko
vse kar pa je nad 300 pa way too much

neoto ::

Boljš pa je 200ms in do 378kb/s kot pa 33kb/s. Pri 33 sploh špilat ne moreš... :D

ADF ::

Meni dela UMTS v Lj. (Prule) zelo dobro. Prav tako mi je delal v Brezovici, ko sem še živel tam. In v Rog. Slatini ko grem občasno tja.
Npr. pri Narta studiu (Vič - blizu fakultete za elektrotehinko) mi je pa delal zelo slabo. Dejansko je zelo odvisno od lokacije in strani na katero gleda soba (in v katerem nadstropju je).
Je pa res da boljšega signala, kot je na Prulah še nisem imel.

baker: če želiš, ti lahko posodim UMTS od 25.7 - 10.8, ko grem v tujino, pa boš videl če ti dela ali ne in če se izplača.

baker ::

Posodit mi ni treba, ampak hvala useen za ponudbo.
Zanima me pa kok plačaš mesečno ti in kaj za ta denar dobiš.

neoto ::

Mislim da sem na istem kot ADF. Plačam 5.000 na mesec za UMTS paket pri mobitelu, v katerem je vključenih zastonj 500MB.
Mogoče se zdi za nekoga, ki non-stop sedi na p2p programih to malo, ampak za normalno brskanje je čisto dovolj!

Ganxta009 ::

Kje pa maš te rovte??? :P rowte so zakon!!! Ti kr počak za ADSL bolš za tvoje zdravje pa mau se gibi dokler lahko ker če maš dost hitro povezavo za normalno igranje irgranje igrc, pol si prikovan na računalnik po 15 ur na dan!! No ja tko se je men zgodil:\ zdj pa umiram za računalnikom k ni pametnejšega kot živet u elektonskem svetu...... sodobne tehnologije!! :D Skratka uživi u čisti naravi oddaljenih rowt!!:D :D :D :D hAhA

baker ::

Ah na računalniku preživim že zdej 15h/dan, ampak sm zarad tega k tok časa čakam, da se mi odpre kkšna stran:O .
Pa še dolgčas je v teh rovtah, tko da: ADSL komaj čakam da prideš!!!

jurcek ::

jaz mam pa drug problem. selim se v drugo hišo in tam ni ne kablneta in ne adsl. zanima me če ima kdo načrt za radijski modem, ker z njim bi lahko uporabljal radijski internet.

vsake info. bi bil zelo vesel!

R33D3M33R ::

Radijski modem? To obstaja? Tudi mene zanima. Dosedaj še nisem slišal za tako obliko interneta...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

jurcek ::

to je že kr stara varjanta za internet!

Azrael ::

@jurcek:
Wi-fi, mogoče?

Če misliš na tisto varianto z radioamaterskimi postajami raje pozabi, dial-up je vsaj enako hiter, če ne precej hitrejši.
Nekoč je bil Slo-tech.

jurcek ::

to sem mislil ja...z radioamaterskimi povezavami.

lahko je malo počasnejši, je pa "zastonj".

R33D3M33R ::

lahko je malo počasnejši, je pa "zastonj"

Samo to deluje povsod po Sloveniji? Ali morda misliš katero drugo državo. Če je "zastonj" bi bilo zanimivo res delati na tem... :)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Opkow ::

1. Narest moras izpit iz radioamaterstva
2. Oprema stane, ce se ne motim nekje od 50 K sit naprej... Pod to tezka da prides. Seveda da vse sam zlotas, poisces ustrezno anteno, etc...
3. Je "zastonj", a je tudi lazy :)

4. Ne splaca se.

Moj kolega je tole skup spacal, sam je ni do konca realiziral (samo se zmontirat), ker je ugotovil, da ne bo mel dosti koristi od tega.

R33D3M33R ::

od 50 K sit naprej

OK, me je že minilo.
Tako čisto mimogrede, jaz sem 1x poskusil bratovo motorolo priklopiti na USB port in uporabiti kot modem in delovalo je. Nisem pa čisto 100% kaki so stroški...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

bobby ::

jst mam tud UMTS pa sem kar zadovolje,..
png pri war3 je zmeraj 220ms, dl je 40k sam da je pravilno naštiman, sem pa na viču, pri interšparu. mi čist zadovoljuje, sam doltočenja mp3 jev pa tega si ne morem privoščit,.. za to mam bratranca :D
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

baker ::

Inetrnet zastonj???
Kok pa je to približno hitr radijski inetrnet (a počasnejš kt 33.6kbps)?

Azrael ::

Imam doma modem, ki ga priklopiš na radijsko postajo.

Brzina? je pa takole: na KV(kratki val) 300bps na UKV pa 1200bps, obstaja tudi 2400bps modem. Poleg dih jemejoče hitrosti je problem še protokol, ker prihaja do velike izgube paketov in dodatne počasnosti.

Killer je k stroškom takega "zastonj interneta" pozabil dodati še strošek letne obvezne klubske članarine in kotizacije ZRS.
Nekoč je bil Slo-tech.

baker ::

Pol se pa res ne splač.:'(

harvey ::

Za počakat je do septembra, ko bo incotel ponudil WiMAX - notička Govori se o nekih 5.000SIT na mesec za en megabit v obe smeri.

globoko grlo ::

aja, to sm mislil, winmax ja. kul, upam da bojo višnjo goro + polževo pokril

sile01 ::

Od moje sestre može ima ta radio internet al kakorkoli in zadeva niti ni tolk počasna, pač počas odpira strani pa tako samo enkrat ko je nalodano pa gre. Prenos ma pa okol 40Kb/s ko je zasedeno in do 70Kbs/s ko ni velike zasedenosti. Sam je bl drek ta internet k ma kr ene omejitve. NO P2P pa MP tut ne sme it pa take.

baker ::

Klub temu, da sem inštaliral neke nove driverje je hitrost še zmeraj enaka (33.6kbps).
Self Defence a maš še kakšen nasvet?

baker ::

Wimax bo pokril območje kjer živim do konca leta verjetno pa tudi prej.:)
10Mbps v obe smer (mislim, da ponuja tolk) niti ni tako slabo.

globoko grlo ::

@baker
Kje pa žviš?
Pa kje si to zvedu?

ajd

OldSkul ::

Nekje sem prebral, da bo cena za 10 Mbit 35.000 SIT:| . Upam, da ne.

Goldee ::

js sm nek cajta mel siemensov grps za intenet preko com porta in je delovalo cist solidno res. strani mi je uredi odpiralo in podobno. tak da to ni tko slaba povezava ce nimas druge variante. sam skoda ka ta siemens ni podpiral edge tehnologije - bi izstisnil se kaj vec lahko :)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Jan987 ::

Goldee: Kolk pa si zapravil na mesec?

Goldee ::

ga nisem imel en cel mesec :) sam preko studentskega paketa je 1mb 100sit tak da nebi blo lih pocen :'( je bla pa uredi zadeva. sam itak ce bi mel ta gprs za vec casa si lahk omislis kak paket pri mobitelu (zakup recimo 50mb oz vec na mesec in tko)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Tody ::

TO NE BO LAUFALO ! Sem že jest probal :D Če daš 2 k sit za paket si upravičen do samo 50 mb prenosa !! Če imaš pa UMTS naročnino moreš pa najprej naročnine plačat 15.000 sit in potem imaš že všteto notri 200 MB prenosov. Tako da se UMTS ne splača še trenutno. Drugač maš pa en kilo 0.1 SIT. Sigurno te pride več kot Dial up + je še ena fora, živim tko 500 metrov stran od avtoceste ki naj bi bila pokrita z UMTS in v stavbi umtes vleče al pa tud ne uzun je pa cool signal tako da bedno uglavnem !

bobby ::

TODY: mobitel ima podatkovni paket, kjer je zakupljeno 500Mb za 5000sit, in to je to. pa en tel si izbereš za 10k da lahko preko USB-ja priklopiš in šopan na net. al pa če že maš tel pa ti gprs hitrost, torej 5kb na sekundo zadostuje, pa ne rabš pač kupt aparata.

prav tako na isto foro ma simobil,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Goldee ::

kjer je zakupljeno 500Mb za 5000sit to ja. to sm tud js gledu. sam skoda je ker nokia nima sofware-a za gprs, imajo le preko wapa-se pravi na trajanje povezave, ne kolk podatkov...
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Tody ::

pa maš lahko podatkovni paket + navadno telefonijo na eni sim kartici ?

Goldee ::

ja. sam drug paket za grps mas ane. mas gprs mini in gprs maxi, in ce mas maxi lahk vzames u zakup oz. je ceneje kot pri gprs mini
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simobilov internet unlimited preko gprs-ja se splača

Oddelek: Omrežja in internet
293634 (2599) tictac
»

T.Neomej.Klicni vs. T.Isdn vs. M.Inst.Paket

Oddelek: Omrežja in internet
192688 (2345) jerriho
»

Dial-up obupanec

Oddelek: Omrežja in internet
462882 (2006) Pesimist
»

Mobitel UMTS ali Simobil Vodafone

Oddelek: Mobilne tehnologije
243581 (2890) flipflop
»

Podrazanje inpulzov in alternativa!

Oddelek: Omrežja in internet
211851 (1495) Mitch

Več podobnih tem