» »

Internet v rovtah=)

Internet v rovtah=)

1
2
»

bobby ::

sam skoda je ker nokia nima sofware-a za gprs

KAJ?? kakšn software, kaj sanjaš?? kako se bo tel priklapljal na net je odvisno od tega, če maš umts vklopljen pri operaterju, če imaš UMTS tel, če imaš nastavitve v tel za umts in pa če imaš umts signal,.. ne rabiš nobenga softwera, edino modem driver za winse,..

ja tody, maš lahko podatkovno in tel linijo, če surfam pa me nekdo kliče, preprosto mi tel zazvoni in če sprejmem se mi preklopi v pogovor.

maš gprs mini, prvi Mb je 1000sit potem vsak nadaljnih 10Mb je 1000sit, gprs maxi k maš zakuljenih 50Mb po ceni 2000sit in pa umts podatkovni paket kjer maš zakupljeno 500Mb za 5000sit.

te številke so konkretno za Mobitel/Debitel,..
kako je pri simobilu ne vem,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Tody ::

hmm meni so rekli da če hočem koritstit umts podatkovni paket morem imet umts naročnino UMTS telefon imam in sem za 50 MB plačal 5000 sit kar ni ravno poceni.. Bom jest malce na MC zatežil :D

joze ::

A lahko nekdo opiše tole bolj podrobno, kakšen telefon rabiš, kako ga priključiš na comp in kakšni so potem stroški.Ker imam prijateljico, ki za kurčev dial up dostop plačuje po 13 jurjev na mesec, pa ne rabi veliko podatkov prenašat, ker ima net v glavnem za MSN, rovte pa so podobne kot jih opisuje kolega, torej ADSL in kabel ni možen.
Hvala

Goldee ::

@ bobby: pa si ti ze poskusil naredit tole? ne mores kar prklopit mobija gor in potem it na net :D mores mal nastavt prej, zato pa rabis software ker windowsi niso tko pametni.

recimo Siemens GPRS data suite
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

bobby ::

ja ne da sem probal, ampak imam tako. tel, v mojem primeru motorola a835 sem priklopi na usp, je zaznal novo napavo, dal cd notr (gonilnike) ker se mobitel obnaša kot navaden modem, in potem pač nastaviš username, pass, dial številko in to je to. aja pa na mobitelu moraš imet vklopljen umts in pa imetu tudi nastavitve za umts,..

to je to, simpl ko korenčkov sok. maš seveda še software zraven na cdju, s katerim lahko dostopaš do imenika od tel, smsjev,..bla bla bla, sam to meni ni glih najbl koristno,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Goldee ::

js sm mel pa siemensa in ni slo zlepa. sem mogel stegnt software in potem nastavljat. ker js sm priklopu telefon preko COM porta - mogoce zato ni kar delalo. ;) kak ti pa kej vlece?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

bobby ::

dl=40kb/s
ul=16kb (za ul nisem zihr a je tok,..)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

baker ::

@globoko grlo: Sem iz rovt =) izvedel sem pa tako, da sem jim poslal mail.
Če te zanima naslov: pomoc@inco-tel.com] in internetna stran.

Coinbird ::

jože:

sem v isti situaciji, kot tvoja kolegica. Adsl in kabl ni možno dobit isdn je pa drag. Zanimivo da noben ni omenil Simobilovega Edge unlimited paketa za 8k na mesec 5gb prenosa ( skupaj ul + dl ), vezava za 2 leti. To je nad vse ugodno, edino kartico za priklop na pc je treba nabavit ( 5 ~ 8k ).

Kratek izračun porabaje teh 5gb:

5gb = 5000MB = 5000000Kb / 31 dnevi = 161290Kb / 24ur -> 6.720MB na uro prenosa

kar ni čist realno saj na netu ne visiš 24/7.

Trenutno sem še na ISDNu, ki me pride dosti več kot 8k na mesec, skor 100% grem na edge edino pingi me zanimajo. Ima kdo iskušnje s edge sistemom in pingi?

LP

Jan987 ::

sam a simobil pa nima nobenga paketa z neomejenim prenosom. Pingi so pa pomoje odvisni kje živiš

ziga321 ::

Meni ni jasno, kaj je razlika med UMTS paketom za 15.000 sit in UMTS s podatkovnim prenosom in 500MB prostora za 5.000 sit. Mi lahko to kdo malo bolj razloži..

Za SiMobil si lahko pogledate tukaj.

Sicer pa 15.000 na mesec. no comment.:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ziga321 ()

SebaR ::

Saj da uporabljaš UMTS ne rabiš plačevat 15000 na mesec. Ampak samo pošlješ umts na 1919 in za 58 sit/min se že pogovarjaš :D
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

neoto ::

V UMTS paketu pač že imaš tolk pa tolk minut video pogovorov, pogovorov ter prenešenih podatkov zastonj/vključenih v ceno.
Sam uporabljam navaden paket z maksi prenosom podatkov, kar me pride nekaj čez 6 jurjev, omejitev pa je 500MB na mesec, kar pri normalnem delu težko dosežeš (25 MB na dan, vsak delovni dan). Vleče pa z norimi 40 kb/s (byti!!).

SavoS ::

@Baker.. prvo povej če ti vidiš kakšno hišo v dolini kjer imajo ADSL linijo??? namreč zakaj sprašujem, si pač potem urediš zadeve kao wlan, se pravi oddajno sprejemna antena na tvoji hiši in na tisti hiši, ki jo vidiš( seveda če se tudi oni streinjajo z tako rešitvijo).. ampak mora biti vizualno vidna hiša!!
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

seamaster ::

A kdo kej pozna to zadevo? Ne vem, če prou zastopm, a je za 5 ksit neomejen dostop tudi preko računalnika?

BlackBerry

LPG

baker ::

@Savos: Najbližja vas je 5km daleč pa še vidna linije ni vmes (hribi, gozd).
Dobra novica pa je: Oktobra sem končno DOBIL ADSL8-).
Poglej čas pisanja posta ;)

Čeprov zdej me pa že vdsl mika:D , sam kaj ko ga še ene 5let nebo pr nas

SavoS ::

UPS.. no ja .. glavno ga imaš zdaj ADSL!
No ko sem odgovarjal tebi sploh nisem gledal čas pisanja tvojega posta...... bom pa drugič bolj pozoren na to :D

Hvala
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

DeletedUser ::

Ego Malfunction: tale edge paket zanima moje tehnično nepodkovane znance, pa mal
gledam... sam to me zanima, kje se dobi kakšen pocen "pci/ pc card 2" adapter, če si
že najdu mogoče

Hux ::

Idealna resitev je ISDN in flat tarifa pri enem ponudniku mislim da ma Amis za 4k.
Pingi dosti nizji in tudi ceneje. Od kot onemu ideaja o 8k Sit se mi nesanja sej je isdn le malenkost drazji od PSTNja in dosti bolsi za dialup.

ToniT ::

Pri ISDN je potrebno plačevati še impulze....

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Brane2 ::

Kar se "radijskega interneta" tiče (=packet radio") niste na tekočem.

Ta zadeva laufa na 432MHz na pardeset kbit/s (38.6 zagotovo, verjetno tudi 76.8), na 1.2 GHz pa mislim 1.2 MBit/s.

Bilo je nekaj govora tudi o 10 MBit modelih, ki pridejo v kratkem ven (so že prišli?)

JE pa hec s pasket radiom to, da je dejanjska hitrost veliko manjša od deklarirane teoretične. 1 MBit zadeva je verjetno primerljiva z najslabšimi prvimi kablskimi paketi (recimo 256 kbit/s) ali kaj takega.

Je pa hec, ker si v luftu, neodvisen od Telekoma...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Coinbird ::

Marv1234: PCMCIA / PCI adapter dobiš pri mimovrste za 11k.

link do pcmcia adapterja

V lokalni trgovini sem ga dobil za 8k.

Duke Nukem ::

sej se da met net preko satelitske :))
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simobilov internet unlimited preko gprs-ja se splača

Oddelek: Omrežja in internet
293625 (2590) tictac
»

T.Neomej.Klicni vs. T.Isdn vs. M.Inst.Paket

Oddelek: Omrežja in internet
192681 (2338) jerriho
»

Dial-up obupanec

Oddelek: Omrežja in internet
462871 (1995) Pesimist
»

Mobitel UMTS ali Simobil Vodafone

Oddelek: Mobilne tehnologije
243574 (2883) flipflop
»

Podrazanje inpulzov in alternativa!

Oddelek: Omrežja in internet
211846 (1490) Mitch

Več podobnih tem