» »

Windows Vista 64 bit build 5308

Windows Vista 64 bit build 5308

aljo82 ::

Eno vprašanje za vse vas tech freake.....namrec nikakor ne morem instalirat viste....imam namrec Vista 64bit build 5308 vendar je nikakor ne morem naloziti zato vas prosim za pomoc vsaj tiste ki vam jo je uspelo naloziti.

Problem je sledec....ce grem visto nalagat cez clean instalacijo win xp pro x64 se pravi izberem upgrade opcijo in nalagam is winsov me ne spusti skozi compatibility check (razen ce to traja vec kot 20 min!)...ce iz xp-jev probam dat custom install (se pravi novo instalacijo na prazno particijo), mi napise canot read file system image ceprav vidim particijo na katero zelim naloziti pa vendar me ne spusti mimo....In ko probam naloziti visto iz boot dvd-ja se pravi na clean disk pa mi nikakor ne uspe naloziti driverjev-za raid in tako seveda nimam viste kam naloziti...poskusil sem tudi z driverji, ki sem jih priredil za build 5270 in z driverji za xp pro x64 obakrat neuspesno!

Prosim za vaso pomoc!

Se specifikacije sistema

Amd athlon 64 3500+ socket939
GigaByte K8NS-Ultra 939 (onboard SATA Raid kontroler, SI3512r (SiliconImage))
2x512 MB ddr 400 Viking Ram (dual chanel mode)
2x80GB Seagate baracuda IV SATA Raid 0 mode (striped mode)
MSI GeForce 6600GT

Ves BIOS je originalen, se pravi star toliko kot comp (leto in pol), in ga tudi ne mislim flashat ce za to res ne bo tehtnega razloga, pa vendar ne vidim nobene smiselne niti teoreticno mozne povezave z BIOS-om, Vendar sem pripravljen ob TEHTNI in STROKOVNI!!! razlagi tudi flashati bios ce je to vzrok napaki.

Hvala!

p.s.Ce imate se kaksna dodatna vprasanja streljajte.

madviper ::

Tak čist by the mimo. Ne delaj inštalacij iz Windowsov. Posnam na DVD in inštaliraj/naloži z boot-anjem sistema.
I'd like to do something crazy!

aljo82 ::

....In ko probam naloziti visto iz boot dvd-ja se pravi na clean disk pa mi nikakor ne uspe naloziti driverjev-za raid in tako seveda nimam viste kam naloziti...


A si sploh prebral ta post !?!8-O , ker ce si bi opazu da sem to poskusu:\ ...tak cist by the mimo/potka

madviper ::

Ok! Sorry moja napaka, očitno sem bil res površen.
A brez RAID-a pa ne gre? Al obvezno rabiš RAID polje?
I'd like to do something crazy!

aljo82 ::

Ja valda da ne gre brez RAID-a ce mam diske v RAID-u(0 mode oz. striped mode), ker bi to pomenil izgubo tudi primarnega operacijskega sistema in pa vseh ostalih podatkov.

aljo82 ::

Visto mi je uspelo instalirat


Sem najprej flashov BIOS na verzijo f10 (29/12/2005) in kot sem predvideval to ni resilo nicesar....problem se vedno isti.....nato pa sem se odlocil da probam se s kodo za client verzijo in glej ga zlomka ocitno je tu tical meni se vedno neznan razlog da sem visto lahko instaliral....za raid pa sem upoarabil kar driverje za visto build 5270.....sedaj se vprasanje za vse, ki so instalirali visto.

Katero kodo ste uporabili (ce ste imeli na razpolago obe seveda) kodo za client ali kodo za server?
In se vprasanje samo za tiste, ki ste instalirali 64 bitno verzijo viste tako kot jaz. Ali vam je uspelo instalirati visto x64 build 5308 z kodo za server.
Poraja se mi vprasanje ali je mozno da vista zaradi stabilnosti sistema ne dopusca instalacije server verzije na Raid sistem (0, striped mode) pa vendar ce je temu tako bi lahko vsaj prej dobil kaksno opozorilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljo82 ()

Cinderela ::

In kak dela? Jaz sem namrec 32bit verzijo na skoraj na isti masini ko mas ti pa nisem bil nekak preprican. Pac neoptimizirano in pcoasno vse skup. Tega skina pa psloh nisme vido kot da mas ti. Hm...

aljo82 ::

u dela super, vsaj men se tko zdi, je pa res da je majkeno pozresna vsaj ka se rama in prostora tice....men zasede dobrih 9.5GB pa tud kar se rama tice ga je na voljo samo se okol od 500-400 MB od 1GB kar ga mam na sistemu, sam je pa ta pozrtnost najbrz tud razlog da tko v redu dela, mam obcutek da ze prej oceni sistem in ga potem temu primerno upoablja. Glede na to pa da so v bistvu vsi file-i thumbnaili in mas za vsakega se preview, 3d vmesnik nov sidebar pa se vse ostale fore in hitrost niti ne zaostaja za XP pro x64 bi pa lahko reku da leti.

p.s.Kaj mislis z izrazom skin ne vem, ce pa si s tem mislil wallpaper je pa notr med ostalimi wallpaperji za visto, ki mislim da jih je 5 vse skupaj ce se ne motim.

Hux ::

No jaz sem 32Bit verzijo probo pa je blo vse bol pocasi prej kot pa hitro. Zahec sem se GuildWars pognal pa sem mel 25FPS :D .

Bom seenrkat probo z x64 verzijo reje. XPje mam drugace tudi le 32Bitne ker se mi tocno 1 program fali da menjam. NAJVAZNEJSI program omg. Ah ja :\

aljo82 ::

A pa si nalozu driverje za graficno? za ATI sicer ne vem ampak nvidia ma driverje za visto in sicer ver. 87.15 se cist lepo instalirajo nobenih problemov lepo delajo edino kar manjka je userface, ki ga ni tko da so tud driverji sam tm okol 5mb velki.

Hux ::

Sem instaliro drivere jap od Nvidia. No zdaj sem htel sprobat 64bitne pa vidim da hocejo 12Gb diska lol.
One 32bitne sem glih za glih spravo na 7.8Gb particijo to pa ni sans. Bom mogo nekaj podatkov presnet prvo pa particije rearengat spet predno bom lahko dalje se spilo :\
Btw zakaj hoce 32bitni 9Gb (delalo na 7.8 z 1Gb free) ta 64bit pa kr preko 12GB :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

MTm2H37rqt7B ::

64bitni binaryji in dllji vec zasedejo

aljo82 ::

najbrz zarad datotecnega sistema ampak sej pavm zasedejo tm slabih 10GB in ne glih 12GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljo82 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264447 (64039) Seljak
»

Kako dodati XP k že naloženi visti z AHCI v biosu

Oddelek: Operacijski sistemi
193128 (2105) Gutjerez
»

Beta premagala Microsoftove strežnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
14112188 (7204) Jst
»

Inštalacija Viste

Oddelek: Operacijski sistemi
51444 (981) fitipalDDi

Več podobnih tem