» »

Problem - Ne dela mi nekaj internetnih programov

Problem - Ne dela mi nekaj internetnih programov

Dro ::

Živjo,
imam en problem.Imam adsl modem povezan na hup10/100 nanj pa imam povezan racunalnik, vendar mi ne delajo določeni programi. Ne dela mi E mule, novi msn(7,5),e donkey, winmx, napster, karkoli je povezano z poberanjem cesarkoli s pomočjo teh programov, saj se mi ti programi sploh ne povezejo z internetom. Nekdo mi je rekel, da naj bi bili krivi neki porti oz. naj hup nebi bil nastavljen na moj racunalnik. Zdi pa se mi cudno, saj mi je na prejšnjem racunalniku, ki je bil na istem mestu kot je ta zdaj delovalo vse, ko pa sem dobil novega pa mi je to prenehalo delovati????
Ali mogoce kdo ve kaj bi lahko bilo narobe in kako alhko to popravim.
Hvala JAka

PaJo ::

Preveri ce imas na tvoji adsl povezavi pravilno nastavljem MTU, ta mora biti 1492 ali pa manjši.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Dro ::

Aja mam hup CNet CN8800TPC Hub( http://dtech.co.za/networking.htm ).
Drgac sm pa bl lajik na tem podrocju tko da ne vem gli h kaj misls s tem PaJo.Kaj je to MTU, kje lahko to vidm kako je nastavlen?
hvala

PaJo ::

ok, prvo povej kater windowse imas in kaksno povezavo uporablas za povezovanje na tvojega adsl ponudnika, pa upam da nimas vmes kje kaksnega routerja.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Dro ::

mam windowse xp profesional, povezava je 1024/128, povezm se tko da kliknm na siol-povezavo (k sm jo ustvaru s pomočjo cd-ja od siola)in me poveže , se prav nism skos povezan z netom.ne ruterja nimam umes ampak imam HUB na tem linku ga lahko vids pod CNet CN8800TPC Hub(http://dtech.co.za/networking.htm).

PaJo ::

Priporocam da odinstaliras tisti siolov software in povezavo vzpostavljas preko windows vgrajenega pppoe klienta, katerega nastavis preko dodajanja nove povezave, podobno kakor nastavis novo klicno povezavo, saj te carovnik vodi skozi vse nastavitve, rabis vedel le tvoj username in password za tvojo adsl povezavo.

Tule imas navodila v anglescini: pppoe navodila
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PaJo ()

Dro ::

Sem vzpostavil povezavo preko windows vgrajenega pppoe klienta vendar mi te programi vseeno ne delujejo.
Pri e mule mi napise spodaj pod LOG:
12.3.2006 13:25:50: Connecting to Razorback 2.2 (195.245.244.243:4661)...
12.3.2006 13:25:50: Error while connecting to Razorback 2.2 (195.245.244.243:4661): Error 10050: A socket operation encountered a dead network.
12.3.2006 13:25:50: Fatal Error while trying to connect. Internet connection might be down
Desno pod My Info pa:-Pa ceprav kliknem conect levo zgoraj???
eD2K Network
Status: Disconnected
Kad Network
Status: Disconnected
Web Interface
Status: Disabled

Pri MSN-ju pa:
Sorry,we were unable to sign yu in to MSN Messenger at this time.
Please try again later.
MSN Messenger has made several failed attempts to sign you in. Your firewall may be blocking Messenger from connecting to the service.
Please review your firewall settings. See the retailer's instructions for more information.
80072sfd.

Pol pa dam tm
Troubleshoot pa mi odkluka vse sam Key Ports.. mi nardi klicaj zravn.
Drgac mam pa zone alarm free verzion in mam pr Program control vse odklukan pr MSN Messenger in E mule.

res nimam pojma kaj je to
mogoce ksni porti ????
hvala jaka

Dro ::

aja pa se neki;pomoje ta hup nima veze ker sm ga prklopu direkt na adsl pa je blo isto????
pa to sm probu tut k sm izkopu firewall od windowsow pa zone alarm tko da .... no coment

kdor to pogrunta je car
Dosti jih je ze probavalo vendar vozel ostja nerešen, mogoce ga bo treba presekati(beri: racunalnik cez okn;))

BlazP ::

Kako si pa izklopil ZoneAlarm? Si pritisnil po moznosti na velik rdec STOP ?

PaJo ::

Tebe zagotovo zeza firewall, druga ne more biti vec problem, vsaj po mojem ne.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Dro ::

:)) tok glup pa spet nism da bi na stop prtisnu:D :D
Ne sm zbrisu zone alarm dol pa mi isto dela??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co. (strani: 1 2 3 469 70 71 72 )

Oddelek: Omrežja in internet
3558422692 (5976) Freakylion
»

MSN Messenger napaka:80072efd

Oddelek: Programska oprema
93052 (2944) JC_DENTON
»

Msn messenger

Oddelek: Programska oprema
81889 (1673) odpisani

Emule prosim pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
101387 (1163) OmegaBlue

Pomoc pri nastavitvi routerja za eMule ...

Oddelek: Omrežja in internet
441964 (1756) CaqKa

Več podobnih tem