» »

M0n0wall namestitev - težave

M0n0wall namestitev - težave

OmegaBlue ::

Fork iz novic.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

pirpy ::

lp
imam monowall na celeron 366 deluje super ko pa sem ga hotel nalozit na p166 pa se ne boota
preizkusil sem 2 osnovne plosce , eno z sis drugo pa z nekim wxtwo+ cipovjem .
plate delujeta vredu z clark connect ko pa nalozim monowall na hd pa comp pri bootu zmrzne ,oziroma zmrzne ze ce je disk z instaliranim monowalom kot sekundarni disk ??
kaksen predlog
hvala:\
zehanje je nalezljivo

Zgodovina sprememb…

Nejc Pintar ::

AFAIK m0n0wall zahteva 64mb rama, to imaš?
Lahko je biti prvi, če si edini!

Zgodovina sprememb…

pirpy ::

Imam .
Problem je da se sploh ne zacne bootat
ko presteje ram zacne iskati diske in ko najde disk na katerem je monowall caka nekaj sekund in nato se lucka za disk se enkrat prizge in potem stoji ,ne pokaze se niti naslednja stran kjer bi napisalo a je nasel system al ne.ce pa stisnem del pa gre normalno v bios
. Poskusil sem vse mogoce nastavitve (normal ,lba,large,pio mode, dma...)pa zmeraj isto
ko pa nalozim na disk kak drug system pa delujejo obe plate normalno.
Saj bi poizkusil z tretjo pa je nimam ?!
zehanje je nalezljivo

Zgodovina sprememb…

steev ::

S kerega OS si pa instaliral monowall na disk? Windows, freeBSD, linux ...
:|

Zgodovina sprememb…

pirpy ::

Instaliral sem iz win xp z physdiskwrite in deluje dobro na vseh novejsih compih (pII naprej)kolikor sem jih preizkusil vendar bi jaz rad naredil majhno skatlo z pasivnim hlajenjem in svojim napajalnikom zato rabim plosco z at konektorjem( brez 3.3 V).
zehanje je nalezljivo

Zgodovina sprememb…

steev ::

Ja sej če uzameš samo vezje iz AT napajalca, je dost mejhn. Ne verjamem, da ti bo uspelo narest manjšega. Rajše tega predeli. Jest mu bom tranzistorje prgerafiu na en velk hladilnik (pasivn). Pa kondenzatorje bom obrnu vodoravno (da mn prostora zavzame). Sam mene jebe pol grafična, ki je največja. A lahk dela to brez grafe? :))

Če ti pa dela na drugih kompih, je pa problem v tem kompu. Mal poglej v bios, če maš vse lepo in prav naštiman. Pa dej reset cmos.

Aja kuko bos pa predelu, kakšno ohišje pa to?

Lp
:|

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

@steev:

Uporabi kakšno ploščo z integrirano grafiko (npr. Asus SP97 V), potem bodo mrežne kartice najvišja reč na plošči.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

steev : "Sam mene jebe pol grafična, ki je največja. A lahk dela to brez grafe? "

Lahko, razen če hočeš VGA out, pol jasno ne gre brez.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

Nejc Pintar ::

grafične ne nucaš, itak ti use laufa preko web interface-a;)
Lahko je biti prvi, če si edini!

Zgodovina sprememb…

steev ::

To že, sam če se zboota brez grafe?!? A dam v biosu da ne kaže errorjev.
:|

Zgodovina sprememb…

Nejc Pintar ::

se zboota. AFAIK se še winsi bootajo brez grafične.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Zgodovina sprememb…

pirpy ::

plata je zlo nizka brez grafe mreznr so levelone zelo nizke napajalc bo od prenosnika ki je 18 V 4 A. Za 12 V dam samo 7812 ker ima plata porabo 80 mA hd je 2.5 inch ima samo 5V napajanje (al pa bo cf ,se ne vem) za 5 V poraba p1 166 najvrc 4 A bo pa dc dc pretvornik ki je velikosti 4 x 3 x 1 cm ga ze mam in preverjeno deluje
zehanje je nalezljivo

Zgodovina sprememb…

steev ::

Ooowwwwww, pol je pa ql. Mrežne so, kot si rekel, zelo nizke.

Sam še napajalnik. Kakšne so kaj porabe v wattih (disk + matična, p1).
Mam pa eno mejhno matično, ki je lahk AT al pa ATX.

Če sem te prav razumel je pri AT samo (-)5V, (-)12V.
:|

Zgodovina sprememb…

pirpy ::

kot sem napisal plata +proc 166 mmx disclockan na 120 in 2 mrezne 4A max ko pa bo v monowallu pa verjetno manj ker v dosu pac na polno kuri, disk 2.5 palcev rated power 5 V 1 A vendar samo pri zagonu potem se pa izkljuci tako da racunam porabo okol 15 do 20 W delam pa zato na tak nacin da bo cela stvar delovala na akumulator imam linksys wrt 54g kot AP ki je na 12 V ,modem calisto 821 ima napajalc 15 V izmenicni vendar deluje vredu na 12 V enosmerno in sedaj se tale monowall router na 12 V da prenosniki laufajo tut ko nam drevo podre na daljnovod :)
Seveda problem je da imam 2 plate pa nobena ne deluje na monowalu bom poizkusil najti biose nove vendar zaenkrat no luck:\
zehanje je nalezljivo

Zgodovina sprememb…

steev ::

Kja ti pomaga če ti net dela, če potem komp ne dela. :|.

A matična potem ne potrebuje -5 in -12 V. kakšno ohišje boš pa naredil?
:|

Zgodovina sprememb…

pirpy ::

steev napisal sem prenosniki!, -12 se rabi za rs232 ki ga ne rabim -5 pa nevem vendar deluje brez njega Ohišje bo iz aluminija zgornja stranica se bo tiscala procesorjevega hladilnka.ko bom sestavu prilepim kaksno fotko
LP
zehanje je nalezljivo

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

Moj disketni Linux router P120MHz (obstaja možnost, da je proc OC 100MHz primerek), 96MB RAMa, 2 PCI mrežni, PCI grafika 1MB, kuri približno 20W, res pa stvar ni zoptimalizirana, saj je vse skupaj v čisto navadni AT kišti, s popolnoma nespremenjenim Codegenovim 200W napajalnikom. Bi se dalo prišparat še kakšen Watt (pasivno hlajenje), ampak se mi nekako ne ljubi.

Pa še to -5V rabijo samo nekatere (redke) ISA kartice, večinoma razširtve RAMa, mogoče še kakšna prastara mrežna ISA kartica, ampak to je bilo popularno v času IBM PC in XT mlinčkov. Nobena PCI kartica ne rabi -5V, -12V pa je potrebno samo za COM porte, kot je bilo povedano že malo višje.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

steev ::

Aha, tnx.
:|

Daedalus ::

Za "nižanje" računala je tole zanimiva rešitev...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

steev ::

Sam je itk mrežna velka 3 cm. Tko da je še cooler vecji.
:|

pirpy ::

LP
škatla za router je ze narejena sedaj pas em prisel se na eno idejo .
Kako bi monowall preprical da bi mi po com portu posiljal trenutni prenos ki bi ga potem z 89c2051 izpisal na led displayu?
zehanje je nalezljivo

steev ::

Dej mal slik objav. Magar jih men pošl (e-mail v profilu)
:|

pirpy ::

@steev maš slikco na mailu ,ker je tu gor ne morem prilepit!?
Izmeril sem porabo, pri tipicni obremenitvi interneta =650 mA pri 12 V oziroma manj kot 8 W.:)
O za pošiljanje trenutnega prenosa po com portu res noben nič ne ve?
LP
zehanje je nalezljivo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirpy ()

steev ::

PirpCase 8-)

:|

balocom ::

še jst s svojim problemom:
-Pride do tistega menuja za nastavitve, pol se pa ne odziva več, čez neki cajta nardi črn zaslon in to je to. Na 192.168.1.1 ni nič...;(
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje tranzistorjev v AT napajalcu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
312008 (1322) steev
»

Intel Atom (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
536182 (4268) _Dejan_
»

Router za manjše podjetje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1178082 (6137) madmitch
»

Računlik - router

Oddelek: Omrežja in internet
181487 (1180) steev
»

m0n0wall ne gre na internet-kaj nastavit (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
503201 (2668) steev

Več podobnih tem