» »

m0n0wall ne gre na internet-kaj nastavit

m0n0wall ne gre na internet-kaj nastavit

«
1
2

#000000 ::

probavam usposobiti monowall router PC CD.iso imam pa problem ker do routerja lahko dostopam, lokalna mreža dela vendar z nobeno gajbo ne morem na internet.

Do zdaj sem uporabljal clarkconnect ampak mise mi je v dveh dneh nevem kokat sesul tko da bi rad probal še kej drugega.

moj ISP je t-2

zadeve pa zgledajo tkole






Uglavne nimam blage veze kje se kaj nastavlja ker je čist drugač kot v CC.

Če mm kdo tak router in je na t-2 bi prosu naj kak screnn z nastavitvami pasta semle. LP
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

#000000 ::

A noben nima tega hudiča postavljenega da bi pastal par screenov ??

zgleda bom mogu dat oglas. 10 € tistemu ki mi razloži kaj je treba nastavit. :D

steev ::

Dej povej kero verzijo imaš. Dej probej še ročno vpisat dnsje. Pa a imaš dinamičen ip al statičen.
:|

#000000 ::

Mam statičen IP,


in tudi LAN mi dela, edino nobena mašina ne more na internet. Treba je baje nastavit pravice, ker naj bi bilo privzeto vse blokirano, pa tudi to bi še šlo, če nebi imel tale wragec vse zadeve čisto drugačne kot kupljeni routerji.

Sej bi imel ker druzga ampak sem se zaklel da mi bo tole ratal tako ali drugače usposobit, ravno sem vse lepo spakiral in pošlihtal da je mala škatla in ne ropota, zdej me je pa tole zjebalo.

:'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

steev ::

A si štelal kartici prov na tistmu kompu (routerju), ko se ti prvic zboota.
:|

#000000 ::

Ja sem, šel čez tisti wizard kjer izbereš lan in wan kartico, in je vse kao ok. nobenga errorja nikjer. V tem trenutku sicer monowall ni povezan na internet ker pač nekako moram tole pisat, lokalno mi pa dela tko da lahko čaram preko web gui-a vse.

SaLLamoN ::

V WAN interfaces izberi tip povezave (type) PPoE - predvidevam, da uporabljaš ADSL povezavo. V polje username in password vpiši svoj username in geslo, ki ti ga je dodelil ISP za dostop do neta. Shrani nastavitve, in stvar bi morala delovati.
On and on, does anybody know what we are looking for ...

#000000 ::

Imam statični IP samo ne znajdem se v nastavitvah, tle pa je za razliko od osatlih routerjev po defaultu vse zaprto.

Odpret pa ne znam :D

#000000 ::

Jebela DNS je nisem mel vpisane :8)



No zdaj dela, pojavila sta se druga dva problema, kako tukaj naredim portforward in kako določim bandwith za vsako mašino posebej ??

V clarkconnectu znam tle se mi pa ne sanja kako bi to izvedu. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

#000000 ::

OK. Portforward urejen :D

samo še bandwith porihtam. tukaj gre to verjetno z Traffic shaper-jem ?? al se motim. Ker jest bi rad omejil vsaki mašini UL/DL in skor ne verjamem da monowall tega nebi imel. LP

steev ::

Traffic shaper. Potem je bil povezan na net. Samo mozilla ti ni delala. Ce bi ti pingal nek ip, bi videl da dela.
:|

#000000 ::

Aha. Ne DNS je od T-2 nisem vpisal,pač pozabu ker so na system.php
pričakoval pa bi jih na interfaces_wan.php jebiga. Blo je tole ena težka muka, ampak zgleda fino in nč ne ropota ko spedenam še wireless karto in zapišem na CF sešravfam skup, bom upam lahko pozabil da obstaja. :D Hvala in LP

steev ::

Ja tole je hudo, če imaš disk, ker ga ga izklopi, ko se zboota.
:|

#000000 ::

Kako misliš disk ??a hdd, ker kokr vem ne morem instalrat na hdd disk, oz. lahko samo nisem probal. Baje se da če prvo instliraš smothwall in kasneje preko ssh s par ukazi instaliraš nanj monowall (bom probal ob priliki) za foro.
Link do navodil za slišat je simpl.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

steev ::

Na uradni strani poglej. http://www.m0n0.ch/wall

Disk priključi na en drug komp in nanj naložiš m0n0wall kar iz windowsov ali linuxa ali freebsdja.
:|

#000000 ::

Nisam vedo :D thanx. aja kako particijo pa morš met na disku ??

steev ::

RTFM :) Nč ne rabš particij delat. Če maš winse si stegneš physwriter (al neki tazga) z njihove strani. Priključiš disk na ta komp, pa zlovdas si dol .bin fajl m0nwalla pa ga s temu writerjem napiše gor.
:|

#000000 ::

aaa Jest sm pa mislu da je ta physdiskwrite samo če pišeš na CF kartico. Super bom pršparu vsaj 50 ojrotov, itak mam od enga laptopa disk še nekje in bo glih padu v tole škatlco. Hvala še enkrat. LP

#000000 ::

Čaki a se da tole dat na USB ključ ??

steev ::

Ja če ti komp potem lahko boota z usbja.
:|

kriko1 ::

Ja, se da, potrebno je pa nekaj modifikacij, potrebuješ tudi freebsd, ki ga dobiš v obliki vmware slike.
Navodila

steev ::

Ne tanove beta verzije to podpirajo, tiste ki so na frebsd 6.
:|

kriko1 ::

Kul, nisem vedel. Kaj pa novejši m0n0wall ima traffic shaping? Jaz bi rad da deluje kot wondershaper - prioritiziranje prometa + omejitev hitrosti pošiljanja podatkov do modema (tako da se čakalna vrsta preseli na računalnik).

steev ::

To znajo tudi tastari m0n0walli delat s temu. na kiberpipi najdi video s predavanja (POT) o m0n0wallu. Tam je nekaj razloženo od traffic shaperja. Pa od paketkov, čakalnih vrst, dropanje paketkov itd.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

sash ::

A podpira ta m0nowall tud VPN-e ?

mislim če lahko kišta deluje kot VPN server (PPTP & L2TP)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

steev ::

:|

#000000 ::

A kdo ve kje-kako se disabla login od zunaj LP

steev ::

Kako mislis login od zunaj? Z interneta?
:|

#000000 ::

Ja če vpišem v browser moj ip mi pokaže login in če vpišem uname in geslo sem v web gui-u, zdej pa ne znam tega disablat al pa kako drugače onemogočit, jest bi rad da se pokaže login samo na 192.168.1.1 LP

#000000 ::

Ma kurac ne znam :D

Dejmo tkole, ker vidm da tegale nem zmogu sam. Ponujam 10 € tistemu ki mi pokaže dve fori, kako omejit-določit bandwith nekemu IP-ju v mreži, ter kako disablat login na router od zunaj.

LP

steev ::

Za login nej te pa ne moti. Itak ce mas geslo, je ql.

TRafficS. Najprej more met vsak komp staticni ip. Al da ma vpisane ipje, al pa static dhcp (MAC od vsakega kompa + ip, ki naj bi ga imel).
Drugic gres pod traffic shaper, potem gres pod pipes in nardis pipo za vsakega ali ce zelis da gre vec folka skozi isto pipo. Potem pa gres pod Rules in das nov Rule (+). Potem nastimas skozi katero pipo gre, vpises njegov ip pod source (ce gre za upload) oz. pod target (ce gre za download). Tam mors se nastimat directon (in za download, out za upload).

Ce te zanima kaj o omejevanju portov, povej. Ti z veseljem povem. Najbolje da das kar kak primer (npr. ip ta pa ta, želi imet omejen upload za ta pa ta port, protokol).

Če te zanima prioriteta paketov, najprej naredis pipo, potem gres pa pod Queues in tam stimas prioriteto (kakseni torrenti naj imajo 1, http (brskanje po netu) pa cim vec). Sele potem gres pod rules in das namesto pipe dolocen Queues, ki si ga v naprej naredil. Ce se ti gre samo za prioriteto paketov, je najbolje da uporabis wizard (zadnji jezicek).
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

#000000 ::

Aha tko gre, jest imam na vsaki škatli določen IP in ostlo, ker drugače že prej (clarkconnect Home) nebi mogu omejit bandwitha tko da to imam narejeno, samo te pipe mi niso ble jasne, zdej bo tole definitivno lažje, sej portforvard mi je ratal narest, samo še omejim promet in bo OK. Kej več pa niti ne nucam edino še ta Logim me moti, sej imam pasword ampak če kdo vpiše moj IP mu pokaže ta login in to mi gre mal na živce, sej to se verjetno da izklopit, samo kje :D

Hvala za info in sporoči mi št. TR da ti nakažem nagrado. LP

edit: v bistvu mi gre da omejim trem mašinam UL/DL eno imam samo za torrente in za to sem imel prej nastavljeno 9000 Kbit/s za DL in mislm da 2000 Kbit/s Uploada, potem imam še dve škatle za srfat kjer je blo minimalno mislm da 100 Kbit/s dol in 30 Kbit/s gor, za tretjo pa nisem imel nobene omejitve tko da je povozila vse ostale če je rabila.

edit2: Urejeno, dela k šus, končno. Samo še za ta login moram kje najt pa bo, sej mam backup ampak vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

steev ::

Ne razumem zakaj tvoj ip. Verjetno samo ip od routerja, ne pa tvoj.
:|

#000000 ::

Ne ne prpv ip 89.255.xxx.xxx na tega mi pokaže login. Bom probu dat še port ker zdej ga nimam. LP

ja u bistvu je in ni moj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

steev ::

To si neki forwardu tko. Dej zbris vse nat, pa ostel stvari, ti nebi seml.
:|

#000000 ::





Tkole zgleda ves forward kerga mam.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

steev ::

Kaksna pravila pa imas pod firewall.
:|

#000000 ::



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

SaXsIm ::

Ustvari pravilo, da ti inbound paketke na port 80 zavrže, ali pa port 80 forwardaj na kakšen računalnik, kjer tega porta ne uporabljaš.
SaXsIm

#000000 ::

Ne znam tega izvest oz. sem že čist zmeden. LP

steev ::

Aha, sem zdaj ugotovil. Ko ti vpises svoj ip v lokalni mrezi, se ti pojai login. Sem probal pri merni in je isto. Naj te ne skrbi, itak to sam lokalno dela. Pa se geslo je.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

#000000 ::

Ja sej to ni tolk hudga če se da izklopit login od zunaj, samo kokr sem reku jest tega "še ne znam" izvest. LP




edit: a pol misliš da je dostopno samo iz lokalne mreže, če kdo iz recimo 218.xxx.xxx.xx vpiše moj IP mu ne bo pokazal tega logina ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

steev ::

Ne. jaz ne morem dostopati kar tako, da vpsiem samo tvoj ip. To deluje samo iz lokalne mreze.
:|

#000000 ::

Aha pol je OK. Mal sem se nelagodno počutu, ob misli na tale login.

gumby ::

da ne bom nove teme odpiral:
nonstop mi javlja napako "rl0: watchdog timeout" na eni od kartic, kaj naj bi tole bilo?
my brain hurts

steev ::

Daj malo vec povej. Kje, kako? Si nastimal kartice, fizično na tistem kompu?
:|

gumby ::

ja, obe kartici normalno prepozna, vendar ena noce delovat. obe sta od levelone, starejsa je fnc-0111tx (ta dela ok), novejsa pa fnc-0109tx (ta nagaja, vendar v win dela ok).
ce dam staro za lan, lahko normalno pridem v web interface in tam nastavljam stvari, le na net noce it.
ce dam novo za lan, pa ne dela nic vec... sem probal menjavat pci slote, vendar ne pomaga.

prav tako sem probal v1.22 in v1.3b2, v obeh dobim isto napako.
racunalnik je sicer nek star celeron z 64M rama, vendar to verjetno nima veze

lahk zacnem iskat drugo mrezno kartico?
my brain hurts

steev ::

Daj probaj s kako drugo kartico. Drugace se pa ogalsi na mail listi od monowall. Pa isci za to kartico, mogoce je imel kdo podobne probleme.
:|

gumby ::

se enkrat sem zamenjal kartici v pci slotih, probal v1.22 in... deluje.
ne me sprasevat, zakaj:D
my brain hurts

#000000 ::

Mene pa zanima kere wireless kartice uporabljate na n0n0wall-u

V bajti imamo še dva prenosnika in včasih pride še sosed s svojim kak program snet (k je še na dial-up) in mi vedno gre na živce k moram kable preštekavat, tko da bi si dal not neko kartico, ampak ne vem kera je dobra-kvalitetna, hitra, mal stane, varna, in kompatibilna z m0n0wall-om. LP
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux -povezava na Siol preko PPPoE

Oddelek: Operacijski sistemi
101343 (1099) jype
»

Firewall mašina

Oddelek: Omrežja in internet
111633 (1393) skico
»

Freebsd / linux routerji z web vmesniki

Oddelek: Omrežja in internet
91207 (1207) kriko1
»

Računlik - router

Oddelek: Omrežja in internet
181480 (1173) steev
»

Linux based router na USB

Oddelek: Omrežja in internet
492751 (1922) Steinkauz

Več podobnih tem