» »

Modifikacija originalnega hladilnika za celeron 1.7 478

Modifikacija originalnega hladilnika za celeron 1.7 478

jerkovicj ::

Zivjo, originalni ventilator na procesorskem hladilniku je glasen in sllabo hladi. Je kdo poiskusal zmontirati gor kvalitetnejsi ventilator? Sicer imam cpu ventilator na 7v in je precej tih. Temperature so vecinoma nizke, saj vecinoma ne igram igric oz. izvajam procesorsko zahtevnih operacij. (trenutno 20 C:D ) Vendar pa, ko je procesor obremenjen kaksnih 10-15 min, se temp. dvigne na priblizno 40 C. Vem, da je tudi ta temperatura nizka, vendar pa bi probal gor zmontirat boljsi oz. predvsem tisji ventilator. Je kdo poiskusal? Ali je lazje kupiti nov hladilnik z vecjim ventilatorjem.
ths

UltraTX ::

veliko lazje
ker vrjetno hladilnik ki ga bos kupil bo iz bakra
kar poveca toplotno prevodnost
in bo imel vecji ventilator ki je tisji in bolsi

ce se pa že sprevljas modificirat(denernica prezna) pa najprej spoliraj povrsiho hladinika
postopek:
-500 600 8šmirgl
-800 šmirgl
-1200 ali vec smirgl
in potem ce imas moznost uporabi polirno pasto in mocno zdrgni

ventilator lahko utisas(stisas) na dva nacina
prvi nacin je da na njegov stih z neko drugo povrsino naneseš nekaj silikona
drugi ja pa da lopatice modificiras tako da ji rahlo upognes z pomocjo toplote
in z tem povecas ucinkovitost hlajenja ne da bi spreminjal voltazo


potem pa mocno spihaj(posesaj)
da ne bo opilkov(hudicki za elektroniko)
Si vis pacem, para bellum!
DRŽIMO SKUPAJ! (OBR)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UltraTX ()

jerkovicj ::

mam se en nov enak (originalen) hladilnik, pa sm mislu gor nastimat ksn 80mm ventilator
enakega en na bolhi prodaja

brusenje reber in upogibanje lopatic ventilatorja mi ne disi, sploh ker ga zna to iztiriti in pripraviti do se vecjega ropota

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

UltraTX ::

kupi novega
tega sem imel jaz in je popolnoma zanic enkrat sem ga modificiral v celoti a vseeno je bila temp razlika smao 5 stopinj celzija


ce zelis nekaj denarja prihraniti ti ga jaz prodam za 5.000 z razliko da ni original zapakiran
lahko ti ga tudi brezplacno montiram ampak mislim da bos to znal sam
https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...

ta hladilnik ki si ga kupil je kot bi vrgel denar skozi okno.nekdo bi ti pa vrgel se kamen u zameno
Si vis pacem, para bellum!
DRŽIMO SKUPAJ! (OBR)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UltraTX ()

jerkovicj ::

5k predrago :)
1. denar ni su skozi okno ker je hladilnik lezal na polici pri prijatelju :D
2. bi za moje potrebe cisto zadoscalo, ce bi uspel gor spravit en 80mm vent. Si kaj podobnega ustvaril ti?
Zunanje mere reber so 71,4 x 83,4. Na rebra bi vent ze spravu ne vem pa kako bi slo s pritrjevanjem zadeve na proc. ker pride cez una plastika in bi bil ventilator v napoto :)
se mi je pa pravkar porodila ideja ;)

Zgodovina sprememb…

Randomm2 ::

Js mam iste namene sej je box na mojem P4 tut preglasen. Mam pa prov tale s478 hladilnik;((

Sem si že kupu en drug hladilnik amapk sem se lepo za****, ker na paše na matično:\
Ostane mi le da zmodificiram tista 92x92 rebra in kor fliknem vent. Bomo vidl kaj bo s tega.
Mess with the best die like the rest.

jerkovicj ::

original rebra sm ravn s schublerjam meru in so dimenzij 71,4 x 83,4. Sicer je pa ene par variant kako spravt vse skp na matično. Ena izmed najlazjih je pomoje, da star ventilator odzagas ven in tja prlimas neki taksnega.

Ce tole ne pase je pa precej tezje ker je drzalo za rebra precej v napoto

UltraTX ::

ja jst sm na ta rebra dal vecji vent in precej modificiral a pravega efekta res ni bilo
:
-2 stopinji
-nekaj razlike v glesnosti

amapk ce se ti to zdi dovolj potem probaj narediti okvir iz pleksi stekla tko da bo pasal v to luknjo ostalo odrezi stran ostaneta ti samo še pritrdilni mehanizem na cpu in luknja . das pleksi tulec in nanj pritrdis 92 ventilator
Pridobis pa to da ja lahko ventilator z manj obrati saj ko je tulec manjsi pride do posebne spremembe v pritisku in imas vecji pretok
Si vis pacem, para bellum!
DRŽIMO SKUPAJ! (OBR)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417973 (15096) Wofk
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913903 (7882) Buldožer
»

Northbridge vent ropota, kaj zdaj?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382206 (1572) XS!D3
»

Tiho in hladno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272430 (1336) drr
»

Innovision GeForce TI4200 GPU ventilator!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191423 (1247) neoto

Več podobnih tem