» »

Nova Zalman hladilnika

Nova Zalman hladilnika

Xtreme Systems - Nova modela, iz že znane CNPS družine, nosita oznaki 8000 in 9700. Prvi, 8000, je popolnoma nov hladilnik z aluminijastimi rebri, precej nizkega profila, za izboljšan prenos toplote pa skrbijo 4 bakrene vroče cevke. Vse skupaj ohlaja 92 milimetrski ventilator, ki se vrti med 1350 in 2600 obrati na minuto. Hladilnik je precej lahek, tehta namreč le 360 gramov. V izvorni novici oz. temi na XtremeSystems.org forumu pa že načrtujejo modificiranje tega hladilnika za uporabo na grafičnih karticah.




Druga novost pa je CNPS9700, ki je pravzaprav povečan CNPS9500. Slednji ima 92 milimetrski ventilator, pri novem hladilniku pa so ga zamenjali z nekoliko večjim, 12 centimetrskim, v skladu z ventilatorjem pa so povečali še velikost reber in vročih cevk. XtremeSystems.org

17 komentarjev

MrStein ::

"vroča cevka" ? "Heatpipe" ?
Saj ni "hotpipe".
Je to "uraden" prevod ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kuglvinkl ::

Ne, ni uraden prevod. Se pa lahko enkrat za vselej v tej temi dogovorimo, kako bomo to prevajali.
Your focus determines your reallity

pecorin ::

toplotna cevka?

Izi ::

Heat - vročina oz. toplota (heat je samostalnik)
Hot - vroč oz. pekoč (hot je pridevnik)

Naprimer Heat-barrier v aeronavtiki je v vseh strokovnih člankih preveden kot Toplotni zid
Torej:
Heatpipe je Toplotna cev

Tear_DR0P ::

heatpipe bi lahko bila tudi odvajalka, ker odvaja toploto, morda bi bilo celo bolje toplovodka, ker vodi toploto stran od njenega izvora
heat je lahko tudi vročina, toplina, toplota, žar - po velikem angleško slovenskem slovarju
oxfordov english to english slovar pa jo navaja kot "the condition of being hot" - torej v stanju biti vroč

drgač pa ja toplotna cev(ka) je verjetno najbolj smiseln prevod - da me ne boste takoj raztrgal
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

antonija ::

Jaz tud glasujem za toplotno vec, ce je ze treba vse prevajat... Lahko je pa to naslednja anketa!:))
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mavec ::

Se strinjam, da je najbolj primeren prevod toplotna cev oz. cev za odvajanje toplote :).

LordWorm ::

btw kir je vam bolsi 7700cu ali 9500?
ni podatka

BluPhenix ::

odvajalka, ne vem no mene spominja na nekaj drugega to ime >:D
toplovodka - lahko res pomeni da vodi toplo (kar ni preveč smiseln stavek), ali pa da ima toplo vod(k)o.

Jaz sem tudi za toplotne cevi, saj je to edini smiseln in ne čuden prevod. Lahko pa tudi vročinske cevi, ampak je preveč wierd. Torej toplotne cevi :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Looooooka ::

how about -> glasna nepotrebna zadeve katere konec se veseli vsak uporabnik,ki mu se delujejo usesa.
yes that's it!

BluPhenix ::

Eh heatpipe je pa res neslišen. :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

antonija ::

Ni ravne neslisena heatpipe, je pa dovolj tiha da jo preglasi hrup okolice.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BluPhenix ::

Kako to misliš? Al heatpipe oddaja kakšen poseben zvok?

Sicer pa če jo preglasi okolica pomeni da je neslišna :D, saj je okolica vendo zraven, torej je ne moreš nikoli slišati >:D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

antonija ::

Nacelno mora v heatpipe-u nekaj zavret, para pa odvede toploto na drug konec kjer se kondenzira... Ta "vrenje" se v vecini primerov slisi, vendar je pri tako majhnih volumnih hitro tisje od hrupa okolice (tudi mirne noci v torek ob 3eh zjutraj).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BluPhenix ::

No, še vedno trdim da je neslišno, ne da ne proizvaja nobenega zvoka :D Sej se štekamo no >:D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Izi ::

>>Ta "vrenje" se v vecini primerov slisi...

Jaz mislim, da se ne sliši popolnoma nič.
Pri normalnem vretju (v kuhinji) ti slišiš paro, ki uhaja v zrak.
Če pa ti neko posodo zapreš neprodušno, pa ti vretja ne boš slišal čisto nič, do trenutka, ko bo pritisk pare tako močan da bo lonec eksplodiral. >:D

Heatpipe je neprodušno zaprta cev. Ob vretju nastanejo v njej zelo visoki pritiski ampak, ker para nikjer ne uhaja na prosto, ti ne moreš slišati popolnoma nič.

antonija ::

Sej se ne slisi "piskanje", slisalo bi se lahko "brbotanje". Pac ratajo mehurcki (tistega s cimer je heatpipe napolnjena) in ko potujejo proti povrsini se jih slisi (ce imajo dovolj energije). Uhajanja hlapov se pa ne slisi:))
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modifikacije strojne opreme

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
55650 (5622) sid911
»

Intervju s Timom Sweeneyjem

Oddelek: Novice / Grafične kartice
183616 (2808) Aggressor
»

Konec z 2 MB predpomnilnika pri AMDju

Oddelek: Novice / Pomnilnik
134458 (3371) MrStein
»

AMD Athlon 64 5000+ X2

Oddelek: Novice / Procesorji
344808 (2984) slinko
»

P4 @ 7,2 GHz

Oddelek: Novice / Procesorji
253223 (2345) Gizmo_X

Več podobnih tem