» »

7600GT ali 7800GT ali 7900GT

7600GT ali 7800GT ali 7900GT

1
2
»

ricola78 ::

Tu so namigovanja, da naj bi prišel ATI R600 ven nov/dec 2006.
Nvidia pa z G80 kakšen mesec, dva kasneje.

Čeprav za specifikacije, ki so tu navedene, nebi dal roke v ogenj.

Edit: Še en linq.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ricola78 ()

Senitel ::

Hux: Od kod meni informacije... Recimo takole... I'm in the loop glede tega kaj se dogaja z Visto in D3D10 pri Microsoftu, poleg tega sem pa tudi in the loop glede tega kaj se dogaja pri ATI-ju in NVIDI-ji.

sayya: Ja in zakaj hudiča bi moral recimo bit nek X hardware hitrejši z pixel shaderji 3.0 kot pa z pixel shaderji 2.0?? Če nek algoritem rabi 10 seštevanj, 5 skalarnih produktov in 4 množenja, potem bo to 19 operacij v pixel shaderjih 1.1, 2.0, 3.0 ali pa 4.0... Omejitve glede števila operacij so bistveno zrelaksirane pri PS 3.0 (hardware mora podpirati vsaj 512 operacij) in bo še bolj zrelaksirano v PS 4.0 (brez omejitev na številu operacij). Daljši shaderji bodo vedno počasnejši od krajših...
Edin ena malenkost je kako bi se načeloma dalo kaj profitirat recimo v PS 3.0 proti PS 2.0... Dinamične vejitve, samo najdit vredu primer, ko se to dejansko izplača pa ni tko simpl. En primer je recimo soft sence, ugotovi da renderira rob sence in naredi bistveno več vzorcev. Drugi primer so pa "uber shaderji", kjer stlačiš cel kup shaderjev v enega, vendar je tukaj bolj stvar elegance.

Nov hardware bo hitrejši tako kot je 7900 hitrejši od 6800... Prebavi lahko daljše shaderje... In niti približno še ne more prebavit pixel shaderjev, ki so blizu omejitvam pixel shaderjev 3.0 v "in game" situaciji. Če lahko recimo 6800 GT nariše cel zaslon z shaderjem dolgim 200 operacij recimo 30x v sekundi in 7900 GTX 60x v sekundi... Next gen hardware bo isto zmogel 120+x v sekundi. Dokler ne bo D3D10 in Viste, bo pač sam "super charged" PS 3.0 hardware...

rovtarček ::

No torej bo po shadder moči pri današnjih igrah, tak kot SLI/CF setup, ki je v veliki večini spilov 10-20% hitrejši. I don't see taht huge gain you are talking about, razen spet pri visokih res. z visokim mehčanjem. Pa še to moreš z 1900 in 7900 serijo met hudo hitr proc, če hočeš sploh kej gaina.

Senitel ::

Špili v katerih je SLI 10-20% hitrejši pač niso shader intenzivni ampak samo preobremenjujejo CPU. Edini primer kjer to ni res je, če SLI ne more delat v AFR načinu (pa še takrat bi morala bit pohitritev več kot 20%). V takih igrah ti pač nobena grafa ne bo pomagala.

rovtarček ::

Že v 3Dmarku05, 1900CF na 2.5ghz single core procu, boš jedva dobil 20% pohitritev, 7900SLI takisto. Če nimaš zelo navitega dual core proca, boš z eno grafiko brez problema dosegel Sli/CF performance. Sem testiral z 3.5ghz prcom in ugotovil da 1900XTX pri 900/950 zlimitira proc in z CF sistemom, sem prišel na enak maksimalen rezultat, ne glede na to, kok sem grafe navijal. Pa ne moremo rečt da 3Dmark05 shadder ne vsebuje dobro mero shadderjev.

franci ::

Takrat ko si testiral ni bilo še 3dmarka 2006?
Bi bilo fajn s tem probat.

3dmark 2005 si mel privzeto resolucijo al 1600*1200 +AA/AF

Vem da dve 7600GT nasekajo eno 7900GT.
Hello, hello, hello, how low?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: franci ()

Mr.B ::

Ma koga briga resolucija za 1600x1200, tak ki planira igrati pri teh resolucijah, mora imeti itak denar za tak monitor, razen če ima klasiko, ter če imaš denar za monitor 200k + je za kartico 100k + nič presenetljivega.

Ko iščeš grafično kartico, se najprej zamisli nativ resolucijo za LCD, oziroma za CRT ni tak problem, potem pa išči kartice, ki bodo sposobne poganjati igre v tvoji resoluciji. Ali pa sprejmi kompromis, da pač nečesa ne boš mogel imeti na max…
Ne pa tam testirati kdo ima večji k v 3dmarku, pa boš igral na 800x600 resoluciji....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

franci ::

Zanima me čist tko, če tudi na 1600*1200 ni nobene razlike. Mislim da mal bol bi se pa moral poznat.

Denar za tak monitor? Skorar vsak CRT 19' žene 1600*1200:\
Hello, hello, hello, how low?

Mr.B ::

Kupim 3 kose novih 19" Crt-jev, kje jih lahko dobim....Ali pa 21"
A si gdaj igral ali pa delal na tej resoluciji na CRT-ju ?
Da ne boste jamrali, a veste da se PATA diski ne dobavljajo več ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

opeter ::

Kaj so PATA diski? Je isto kot IDE/ATA?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mr.B ::

Ja je
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

franci ::

joj, jst sem itak sam hotu prašat če tut na 1600*1200 ni razlike.
Zakaj bi sploh imel dve najjače karte v compu, preveč denarja.

Ja vem da je slaba slika na 1600*1200, sam če maš dve najhujše grafe v SLI, moraš sosedu pokazat kako ti dela ane>:D

Moje nativ resolucije: 19' CRT 1280*960
LCD 1920*1200
Hello, hello, hello, how low?

Senitel ::

sayya: Ja no in kaj ti ni jasno? Če ti zlimitira proc pol ti ne bo pomagala ena super hitra grafa, niti dve, niti štiri, niti grafa ki bo prišla čez 10 let ven... Nima veze "kakšno mero shaderjev" ima 3D Mark 2005... Očitno je grafično preveč simpl, če je CPU tolk hitro omejitev.

rovtarček ::

sej ti tle govoriš o čez pol leta super duper grafi, ko bo spokala vse v n00lo, tudi če že pride, kaj ti koristi, ČE TRENUTNO NI ŠPILOV in zgleda da jih v bližni prihodnosti tudi ne bo, torej lahko ljudje komot posežejo po danes high end kartami, ker ne bodo zaradi DX10 nič prej zastarele, kot je to že praksa.

Senitel ::

Govoriš o špilih, daš 3D Mark 2005... V okoliščinah kjer se sedaj SLI ali CF odlima od ene same karte, se bodo D3D10 grafe tudi precej odlimale tudi od današnjih SLI in CF konfiguracij. Če ti pa SLI danes čisto nič ne pomaga, potem pa razmišljaj o hitrejšem CPU-ju ne pa o 7900GTX in 1900XTX...

rovtarček ::

sej je vseen, spili, 3dmarki, spili so med sabo tok različni, da ne moreš najdit enega predstavnika, čist komot je to 3dmark, ki ima bistveno boljši izkoristek za SLI/CF kot spili.
Največja fora je, kot 3ghz dual core ni dost, da izkoristi tanove grafe na default, kaj šele če jih naviješ, pa danes 3ghz dual core ni kr tak laufat.
Sej jst ne dvomim da bo ćez 5 let ralika med grafami već kot 100%, sami takrat bo že r3900XTXWX 3x deluxe.

Senitel ::

Poglej si FEAR ali pa Splinter Cell 3... Seveda se pa grafe kupuje za igre ki so že 3 leta zunaj, tako da kakšnega Obliviona bolje da se ne omenja. In potem vse tako hitro zastari...

rovtarček ::

Ti bom tukaj povedal, da si upam stavit da naslednja generacija kart, v Oblivionu ne bo več kot 20% hitrejša, in ti bom, ko bo čas, tle rekel, I told you so.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Joj, vsaka kompletno nova arhitektura (na eno leto cca) je PRECEJ hitrejša strojno od prejšnje, bolj shadersko zahteven je špil, bolj se pozna razlika. Kaj tukaj ni jasno? Sploh pa pri višjih ločljivostih pa več AA & AF, kjer je grafa čedalje bolj obremenjena, CPU pa zelo podobno kot na nižjih ločljivostih (ker v glavnem računa AI pa fiziko, kar je pa čisto neodvisno od ločljivosti & detajlov).

V Unreal 3 engine bo razlika med novo in staro generacijo ogromna, pa čeprav bo hardware podpiral d3d10, špil pa ne.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Zheegec ::

Sicer sem dones imel že v rokah 7900GTX pa me je že malo prijelo da bi jo nabavil... ampak bom še malo počakal, navita 6600GTje za 19" monitor zaenkrat še OK, bo treba najprej 214T nabavit.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tr0n ::

Vista spet prestavljena (predvidoma januar 2007). :)

Microsoft delays consumer launch of Windows Vistal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

mihakasopiha ::

a mi mogoče kdo ve prbližno povedat kok bo cena grafičnih (7900GT,7800GTX)v enmu mescu padla oz če sploh bo padla?

Mr.B ::

Ker so zunaj razprodane, bo cena samo šla gor...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mirč ::

Pomoje je sedaj najboljši nakup rabljena 7800gt za 55.00sit .Je boljša od 7600gt in ni kaj dost slabša od 7900gt, kistane 80k+sit.
lp

Jan987 ::

Ja sam pač eni nimamo glih najboljših izkušen z rabljenimi predmeti oz. je čist ok če greš sprobat pa temelitos stestriaš nikol pa ne po pošti.

Drgač pa jest na moji 7800gt lahko vse poganjam na high na 1280*1024. Edin mogoče če nabaviš 7900gt bo to dalj časa možno

Mirč ::

saj kupiš, da je še garancija,glede po pošti pa nebi smelo bit problemov,razen da ti glih ne kdo meče pa hodi po grafični,saj grafične in tudi ostale komponente, ko prispejo v trgovine pridejo po enakem transportu, ko pa ti jih dostavi pošta in ostali ponudniki dostav.
lp

igor0203 ::

Sej če je prodajalec od katerega misliš kupiti grafično iz istega mesta kot ti, se pač zmenita da bi rad pred nakupom grafično stestiral. ;)
To jst vedno naredim če kaj prodajam, ponudim kupcu da pred nakupom komponento preizkusi, da potem ne leti krivda name,če kaj ne dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Jan987 ::

ja meni je en zatrjeval ko sm kupoval enkrat eno grafo (9600xt) da ima grafa še pol leta garancije, da ni problema in da bo vse priložil. Na koncu pa je prišla samo grafa, po telefonu pa mi je nenehno zatrjeval ene pol leta da je kolega ki mu je grafo zrihtal na izobraževanju v tujini ter da so oni vedno nosili k njemu. AWja pa grafa je imela odstranjene vse nalepke, ter pa zelo majhen ventilatorček tako da sm celo sumim, da je bila sflešana 9600pro.

No nakoncu sm grafo prodal enmu k je bil doma blizu njega (jest sm iz kranja on pa iz ljutomera) in sem mu dal use podatke od tega od katerega sem jo kupil in un je bil tolk ustrajen in mu je tolk cajta grozil da je ta ki je men prodal tistemu ki sem mu jo jest prodal prinesel novo zapakirano grafo!

Mirč ::

ja eni te pač malo napizdijo,človeku nemoreš vedno vse verjet
lp

Jan987 ::

Ja sej to je bla pač iskušnja da grem zdej vedno use probat
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019519 (12584) Janac
»

7900GTX se predstavlja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1227904 (5268) arabc
»

NVIDIA predstavila 7900 GTX in GT

Oddelek: Novice / Grafične kartice
295172 (4150) Mr.B
»

ATI izdal Radeon X1900 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10812759 (9555) Senitel
»

Marca prihajata GeForce 7900GTX in GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
509108 (6963) PrimozR

Več podobnih tem