» »

[WinXP] Namestitev

[WinXP] Namestitev

trto ::

Hello

Mene pa preden začnem inštalirat nove xp-je na disk zanima nekaj stvari.
Imam 2 diska. Na enem imam že inštalirane xp-je, drugi disk pa je prazen. Zanima me kaj moram narediti, če odklopim un disk na katerem je že OS in na praznega inštaliram OS (kot primaren), da mi ne bo potem ko ga priklopim kot sekundarnega javljalo da imam 2 OS in da naj enega izberem. Je pa res da imam na tem disku, ki je sedaj primaren narejene 2 particiji in na eni je inštaliran OS. Imam pa namen to particijo z OS zbrisat in drugo potem povečat na cel disk.
Kaj mi lahko svetujete kako naj to naredim?

Lp Tomaž
  • spremenil: BigWhale ()

BladE_ ::

Kaj ti bosta dva enaka OS na enmu racunalniku ??
Akcija - Reakcija

trto ::

sej sm napisu da bom potem unega ki je zdaj gor zbrisu in poveču particijo na max

Lp Tomaž

AndrewSmith ::

Zakaj enostavno ne formatiras???
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

trto ::

kako pa formatiram disk na katerem uporabljam windowse???

BladE_ ::

Das notr CD od XPjev in sledis navodilom :D po tem ko prtisnes F8 da se strinjas s pogoji te bo prasal ce hocer popravt XP (posnet cez) tm pejt naprej k da nc ni pol bos prsu do particji use particije zbris pa nared svoje v naslednjem koraku pa format NTFS quick po se pockakas da se winsi naložijo :D

EDIT: use particije k jih bos naredu (razn C:) jih bos mogu v windowsih formaterat da bojo delale ! postopek je enakt k da bi disketo formateru!
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

Caniggia ::

Rešitev, brez da snemaš bilokatere XP-je na novo je Partition Magic s katerim si boš lahko povečal particijo.

Če pa hočeš prenest XP-je iz enega diska na drugega pa uporabi Symantec Ghost s katerim si ustvariš image tvojega diska s XP-ji in prekopiraš ta image na parez disk.

kixs ::

Ce bos naredil tako kot si najprej napisal, ti ne bo nobenega menija ponujal za bootat, ampak bo bootnil iz primari master diska!

Boot meni ti ponudi, ce imas oba diska ob instalaciji XP-jev noter in na drugega instaliras XP-je.

LP

marsovcek ::

Tudi če imaš dva diska z OS, te ne bo spraševal, katerega naj požene. Ti samo nastavi boot z novega diska, pa bo.

Edit: so me že prehiteli :D

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Službeni prenosni računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9013650 (12371) Daedalus
»

TRIPLE BOOT Mac OsX Xp in VISTA

Oddelek: Pomoč in nasveti
222198 (1697) maxsis
»

Kako razdeliti 250GB disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
516011 (5124) bajsibajsi
»

Kako pogosto na novo nameščate sistem?

Oddelek: Operacijski sistemi
301760 (1083) govno
»

Kopiranje disk to disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
121541 (1328) Kriko

Več podobnih tem