» »

IP telefon! da ali ne?

IP telefon! da ali ne?

pirpy ::

Lp
Mena pa zanima kako se obnese ip telefon od siola in ali se slaca menjat ?
Imam isdn in ga kar precej uporabljam ,ali bom zadovoljen z ip telefonom .
kaksne so vase izkusnje.
Hvala
zehanje je nalezljivo

ToniT ::

Meni dela IP telefon v redu. Je pa res, ko pade povezava, izgubiš tudi telefon! IP telefon ima tudi večino funkcij ISDN-ja (CLIP, preusmeritev klica, hold itd.), če ti to aparat omogoča. Pri Siolu uporabljaš navadni aparat priklopljen v njihov ADSL modem.

IR Babun ::

Da ne bom nove teme odpiral, bom kar tukaj vprasal:

Ali se da IP telefon priklopit preko navadnega telefonskega kabla in bi samo konektorje zamenjal? Ker se mi ne da na novo kabla napeljevat.

Kajzar ::

Preden odklopiš ISND testiraj voip kak mesec in boš sam najbolje presodil. S svojim voip pri T-2 sem zadovoljen.

Jan987 ::

jest mam pa isdn centralo na katero so vezani trije prenosni isdn telefoni + pet analognih stacjonarnih. Zdej k ma sagem-ov modem zadi priklop za ip telefon al bi jest lahko ke notr utaknu centralo in bi ubistvu ostal vsi telefoni sam da bi bla namest te številke zdej ip številka.

Al če odjavim isdn mi centrala ostane ane, ker mam nanjo vezanih tud nekaj telefonov ki sem jih kasneje dokupil in nimajo svoje baze.

SasoS ::

sagem ima samo analogni izhod, isdn ne bo delal.

@IR Babun: če je kabel 4 žilni potem bi šlo...čeprav če parice niso sukane samo par metrov. Raje probaj nekako nov kabel napeljat.

AlienRex ::

Glede na to, da Siol ne ponuja IP telefona zraven, stari fitipaldiji pa nimajo PIK, prenosnih IP telefonov z ugodno ceno pa nisem videl, sem mislil vzeti Sagem in en prenosni DECT telefon za 8K z Merkurjeve ponudbe...bi to slo? A je potrebno kaj paziti pri izbiri telefona? Ve mogoce kaksna je razlika med DECT in GAP?
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

ToniT ::

@ AlienRex
Sagem modem in bilokateri DECT telefon bi delal brez problema.
GAP (Generic Access Profile) pomeni, da telefoni različnih proizvajalcev delajo brez problema med seboj.

Jan987 ::

kakšna pa je pol šansa da priklopim isdn na ip? Sej gre se mi za telefone isdn funkcij tud ne rabm

ToniT ::

Ni šanse! To je popolnoma druga tehnologija. (Velja za SIOL)

SasoS ::

Edino da imaš pretvornik (patton pri T-2)

Jan987 ::

kolk pa je to cena

IR Babun ::

25k SIT je patton, so mi dons rekl na T2.
SCREW THE GOVERNMENT

tengo ::

Jaz sem kar odjavil isdn telefon, ker ga zeloo malo uporabljam in imam triple play..Kaj se mi splača sedaj vzeti -kateri telefon? Ali navaden analogni ali kak voip telefon in če je možno kateri???

Lp
McLaren Mercedes se ve...

Kajzar ::

Izbrati PSTN ali voip telefon je v tem trenutku lahka odločitev. Izberi prenosni PSTN z LCD zaslonom, ker omembe vrednih voip telefonov na trgu enostavno ni. Kvalitetni firmi sta Siemens, Panasonic. Osebno mi je najboljši Siemens Gigaset, ker lahko še dodatne slušalke montiraš.

Palo ::

Mene pa zanima če lahko uporabiš sedanji ISDN telefon za voip?
EDIT: SEm že najdu odgovor! Morš met pravi modem za to (Siol) Sagem fast modem čeprav je ta za analogni telefon!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Palo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovo od Siola in Telemacha - kaj sedaj?

Oddelek: Omrežja in internet
253904 (2989) Slovencelj
»

IP telefonija in ISDN telefon

Oddelek: Pomoč in nasveti
103316 (3125) Jernej L
»

Montaža Siol DUO

Oddelek: Omrežja in internet
121904 (1784) Prometnik
»

Obdržati isdn? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
637346 (6274) shock
»

Kje dobit spodobne VoIP telefone z Ethernet vmesnikom ( za T-2 rabim)

Oddelek: Omrežja in internet
203209 (2327) netko

Več podobnih tem