» »

IP telefonija in ISDN telefon

IP telefonija in ISDN telefon

Stratus ::

Sej ne vem točn a tole spada sem pod "Pomoč in nasveti" ali pod kakšno drugo rubriko, ampak glede na to da rabim pomoč je pač tule.
Stvar je sledeča: Ali obstaja kakšna možnost priklopa ISDN telefona na IP telefonijo, drug teden dobim siolovo telefonijo pa nebi rad stran vrgel ISDN telefona. Se pravi če je kje kakšen adapter ali kaka druga zadeva da bi priklopil ISDN telefon kot IP telefon. Mi je jasno da verjetno ne bo polne IP funkcionalnosti (ta me tut ne zanima) glede na to da telefon ne uporabljam veliko, se mi zdi trapasto metat dnar stran za nov IP telefon.
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

cekr ::

Ta pretvornik je toliko drag, da lahko kupiš kar precej novih telefonov pa ti bo še vedno ostal kakšen cekin v žepu.



Patton


Ostanejo pa prednosti, ki jih ima ISDN napram klasiki.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Stratus ::

ziher obstaja kaka bolj enaostavna zadeva (upam)
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

cekr ::

Pozabi. V tem je kar precej elektronike.

Najprej moraš analogni pretvorit v digitalni, kar pa ne gre po enostavni poti.

Imam 3 ISDN telefone doma pa jih noben ne mara. Še podariti jih ne morem.
Raje pojdi po nov telefon, na ISDN pa pozabi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

jk ::

Nisem ziher, če je za IP telefonijo kaj drugače kot za UPC (kabel) ampak...ISDN telefon imaš skoraj ziher Siemens. Jaz sem naredil takole. Bazno postajo sem kupil novo (27€) in stare slušalke (ISDN bazna postaja) priklopil na novo bazno postajo. Stvar deluje brezhibno in mislim, da je tole še najceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jk ()

Stratus ::

Fantje hvala za odgovore, zgleda da bom moru kar nabavt en IP telefon. Sam se mi zdi res škoda dnarja za tolk telefonarjenja kot ga rabinm. Eh ja "life isnt fair".
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

5er--> ::

Waw... nisem vedel, da je ta škatlica, ki ti jo posodi T-2 8-), tako draga.

fosil ::

Če imaš siol telefonijo to še ne pomeni, da imaš ip telefonijo.

Na siolovem modemu so (vsaj pri optiki) čist običajni telefonski priključki kamor lahko vtakneš klasičen telefon.
Tako je!

butec ::

T-2 ima ISDN vmesnik nanj priklopiš ISDN telefon ali pa ISDN centralo, dela super.
SIOL nima te opcije

lp

TechFreak ::

Mene pa zanima naslednje: trenutno še imam ISDN telefonijo + ADSL paket in če prav razumem je signal iz NTBA postaje poslan naprej obema telefonoma. Sedaj ko se bom ISDN ja pa tudi ADSLja losal in prešel k drugemu DSL operaterju me zanima kakšen je pravzaprav inštalacijski kabel do ISDN baznih postaj? UTP? Ali potem s pravo razporeditvijo žic lahko preko obstoječe napeljave nanjo obesim IP telefon. Nova inštalacija bi bila zaradi razporeditve prostorov težje izvedljiva pa še trenutni ADSL modem imam zelo blizu NTBA-ja. Kako je z drugo lokacijo, kjer je tudi že ISDN napeljava in bi imel drug IP telefon?

Hvala za pomoč

Jernej L ::

Obstaja modem od nemške firme AVM Fritz!box (npr. model 7170, 7270) ki ima vgrajeno "emulirano" isdn centralo, ki deluje potem na zunaj kot voip telefon:

Na sliki se vidi port za isdn fon:
 box

box



Na žalost ta modem ni podprt pri nobenem slovenskem operaterju, gre za zelo kvaliteten modem, ki je predrag da bi se ga ponudilo na slovenskem trgu, internet na njem v sloveniji deluje, ampak VoIP pa privzeto ne (je komplicirano nastavit, in mi še ni uspelo po precej poskusih).

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znižanje stroškov ADSLja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7310670 (9372) Lonsarg
»

Kakšen Telefon za Siol IP telefonijo

Oddelek: Omrežja in internet
236382 (4388) x.sci
»

IP telefonija in ISDN

Oddelek: Omrežja in internet
82699 (2431) shock
»

ISDN na IP telefoniji

Oddelek: Omrežja in internet
122393 (2071) madmitch
»

Kje dobit spodobne VoIP telefone z Ethernet vmesnikom ( za T-2 rabim)

Oddelek: Omrežja in internet
203183 (2301) netko

Več podobnih tem