» »

50m dolg UTP kabel - povezava ne deluje!?

50m dolg UTP kabel - povezava ne deluje!?

Jackass ::

Živjo!

S sodedom se želiva povezati v mrežo in po hodniku smo speljali 50m UTP kabla. Gor sem namestil jezička in stvar preizkusil s naprabico, ki preveri, če je kabl OK. In napisal je da je to UTP kabl in da je ok. K pa hočm povezat s tem kablom router in računalnik, stvar ne deluje. Na obeh napravah lučka za povezavo utripa (morala bi biti skos prižgana in ne utripati).

Ali je 50m že preveč za UTP? In kaj pomeni to, da lučka utripa, torej nekaj zazna?
jAcKaSS

Malkec ::

Imaš mogoče crossover kabel?
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

AndrejS ::

Nekaj ni v redu s kablom - morda ni dobro povezan (parice!) . Meni deluje 80m brez problema, kolega pa ima 120m pa deluje

antonija ::

Preveri zaporedje zick pri konektorjih.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

steev ::

Mogoče kje napeljano mimo visokonapetostnega kabla. Kake elektro-magnetne motnje mislim?
:|

Dusan_HD ::

To z elektriko ... no mogoče. Jaz imam sicer STP (začiten utp) s kolegom. STP potuje 20 metrov vzporedno z visokonapetostnim kablom. Izgube nobene, izpadov nobenih.

knock. knock. knock
raY_

Brane2 ::

IMHO je še najverjetneje, da ne uporabljata crossover kabla, pa bi ga morala, če gre za 100Mbit kartice.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Tomas 33 ::

Probaj zmanjšat hitrost na kartici na 10 Mb/s.
Če po potem delalo, so verjetno kakšne motnje, drugače pa kabel.

Jackass ::

Uf ste se pa že razpisal...

Ja jezička sm pregledu in žičke grejo na vsaki strani po istem vrstnem redu. Ni Cross kabl. Sej povezujem računalnik z routerjem. A ni cross sam če povežš dva računalnika direkt med sabo?

Mislm da ne gre zravn nobene visoke napetosti. Večino časa teče ob kablu za kabelsko TV.

Sej zaporedje barv pr žičkah pa verjetn ni važno, a ne? Sam da je na obeh straneh enak, a ne? - To mi nekak narekuje zdrava pamet, ampak zdej že več ne vem kaj pa kako.
jAcKaSS

Brane2 ::

Zaporedje žičk je važno. Ni vseeno, katera je kje, tudi če se barve na obeh konektorjih ujemajo.

Tapravi pari so prepleteni med sabo, kar jih ščiti pred motnjami iz okolja, pa tudi medsebojnimi vplivi.

Če si ponucal napačno kombinacijo, bi zaradi tega pri večjih dolžinah znala ne delati...
On the journey of life, I chose the psycho path.

#000000 ::

Aja 8-O Btw prvič slišim za to, ampak vseeno je dobr vedet, tole že leti pod bookmarke. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

b ::

Zdrava pamet ti narekuje narobe.

http://slo-tech.com/clanki/net01/net01....

swar ::

A ni max dolzina utp kablov 100m da se garantirajo delovanje.No sej 120 ni bistveno vec...

ToniT ::

Če nimaš pravega zaporedja žičk, je pri 100Mbit mreži problem že pri 10 metrih!

Jackass ::

Mislm js govorim o tem: modra, belo-modra, zelena, belo-zelena, oranžna, belo-oranžna, rjava, belo-rjava.

Pč važn je, da sta modra in belo-modra skp, ni pa važn, da je najprej zelen par, pol modr, pol rjav... A ne?
jAcKaSS

perci ::

NE.

Dej zgugli si ze eno fotko tapravga kabla, no.

b ::

Pa sej sem mu zgoraj dal link do clanka, kjer vse pise. Naj nekdo zaklene to temo ker ocitno clovek ne zna brat ali je pa trol. PR, no wonder.

AndrejS ::

@Jackass: Če maš tak zvezano ti niti na 10m kablu ne bi delalo.
Daj poglej malo linke ki so ti jih dali.

Jackass ::

Pizda ste tečni no! Spregledu sm tist link, se opravičujm vaše visočanstvo!:\

Sej sploh ne bom vprašu kako to, ker bom spet dubu idiotski odgovor: www.google.com.;(

Pa hvala!
jAcKaSS

ELEKTROLJUB ::

Evo slikica:


Zate pride v poštev zgornji 1 - 1
LED svetloba je prihodnost...

Zgodovina sprememb…

Jackass ::

Sej zdej sm že pogledu tist link in lepo piše (prej sm ga po nesreč spregledu). Ampak še ena nazorna slikca ne bo škodla! ;) Hvala!
jAcKaSS

SasoS ::

Jap...tud sam sem iste napake delal na začetku :8). Pina 1 in 2 ter 3 in 6 morta bit nujno iz iste parice drugače zadeva ne špila (imel sem že primer ko je 10m dolg kabel špilal na enih mrežnih in ne na drugih....sem mislil da so mrežne zanič :D)

ELEKTROLJUB ::

@Jackass

A tale slikica, ki sem ti jo prilepil zgoraj ni dosti nazorna?
LED svetloba je prihodnost...

Buffy ::

@elektroljub: "A tale slikica, ki sem ti jo prilepil zgoraj ni dosti nazorna?"


Sej je mislu tvojo slikco kot dodatek k tistmu linku.:))

karavanke ::

Blemčič imaš res verjetno v konektorju. Lahko pa ga kaj ruter serje, sploh linksys, kot ga je pri meni.
Jaz sem kupil 100 meterski kolut. In začuda stvar dela brez problemov. Pa še kabel sem ponekod zeeeelo vlekel in me je bilo temu primerno strah, da bo šlo vse po gobe.

Jackass ::

Jao, jao...

Sej znam kliknt na link, pa pogledat, sam spregledu sm ga! :\

Sej če je to to, pol mi je takoj jasn kje sm zajebu in bom popravu in to je to.
jAcKaSS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5826740 (12469) denisbegood
»

Kako zvezati kabel za Lan

Oddelek: Omrežja in internet
304616 (3790) Bakunin
»

UTP kabel na razdalji 100m naenkrat ne deluje več

Oddelek: Omrežja in internet
374909 (4247) ...:TOMI:...
»

15m dolg mrežni kabel - ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
279285 (8583) racunalnicar
»

UTP kabel, 4 žice za mrežo, 4 so odveč, se jih da uporabiti za ISDN ?

Oddelek: Omrežja in internet
144852 (4504) Boeing

Več podobnih tem