» »

Cviljenje prenosnika

Cviljenje prenosnika

tntn3000 ::

Se komu sanja, kaj bi naj bilo narobe s prenosnikom, če začne vsake tolko cvilit na visoki frekvenci, ponavadi, ko se naložijo Windowsi???? Definitivno ni zvočnik ali wireless card (kot sem najprej mislo, pa ni bilo nikjer kake pametne razlage; itak sem pa vse to izklopil, pa še vedno cvili), tako da zdaj sumim disk, čeprav ni nobenih drugih indicev...
Lepo prosim za pomoč, ker takšnega nadležnega zvoka še nisem čul...

Hvala!


kompjuter je starejši prenosnik Dell Latitude C600:
Pentium III-750 Mhz CPU, 128MB of SDRAM, 256KB L2 cache, Windows XP Professional, 14.1-inch active-matrix screen, ATI Rage Mobility 128 graphics chip with 8MB of SGRAM, 10GB hard drive

Dr Evil ::

Mogoče ti kak kondenzator cvili.

tntn3000 ::

To pomeni, da bo enkrat samo ripnil al kaj? Je to sploh možno popraviti ne da bi zamenjal plato?

Dr Evil ::

Nisem ravno elektronik,ampak vem za aparature kjer kondenzator cvili pa te ne crknejo.Možno pa je tudi,da cvili ker je slabo pricinjen.

Han ::

Cvili tudi, če odstraniš baterijo?

tntn3000 ::

Bom poskusil. Sicer je pa baterija stara par mesecev (edina komponenta, ki sem jo zamenjal).

tntn3000 ::

Sem sprobal in ni nič bolje. A je možno, da je kriv disk? Se da to kak stestirat?

Han ::

V nadzorni plošči lahko nastaviš, da se disk izklopi po določenem času mirovanja...

Možno je tudi, da cvili grafika.

MyName ::

Ponavadi tako cvili inverter za genereranje visoke napetosti za osvetljevanje LCDja. Probaj nastaviti da se monitor izklopi in povej če še cvili.
Abit IP35 E, Intel dual E2180 @ 10x340MHz daily, 10x400Mhz max
2x Supertalent 6400 @510MHz cl5,5,5,15
ATI Radeon HD 3850 @720/920Mhz

tntn3000 ::

Sem izklopil monitor in problem ostaja. Ugotovil sem, da cvili predvsem takrat, če ga postavim pokončno (torej s stranico s konektorji gor). Diska pa ne znam izključiti, ne da bi se ob premikanju računalnika zopet sam vklopil nazaj (če ga ne premaknem, ponavadi ne cvili, ni pa nujno).
Bom nekak sprobal še disk in potem gre na servis, če ne bo bolje, ker se mi bo zmešalo od tega zvoka...

A. Smith ::

Ventilator si že preveril?

Sicer pa v elektroniki največkrat "cvilijo" dušilke in VN transformatorji va napajanjih, kar je omenil že MyName
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

tntn3000 ::

Sem razmontiral celo zadevo, popucal svinjarijo, ki se je nabrala v teh letih in... ni več cviljenja (?!?!)...vsaj zaenkrat. Še vedno pa nimam pojma, kaj je bil vzrok...
Hvala za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dell XPS 13'' 2017 16GB RAM

Oddelek: Kaj kupiti
443629 (2513) lolipop2
»

Coil Whining

Oddelek: Strojna oprema
444150 (3560) IcyFox
»

Moj avto...

Oddelek: Loža
355555 (4068) Azrael
»

cviljenje kondenzatorjev???

Oddelek: Strojna oprema
232276 (1825) SSH
»

Kako utišati disk??

Oddelek: Strojna oprema
141196 (946) Fury

Več podobnih tem