» »

Compact Flash Spominska kartica

Compact Flash Spominska kartica

Maribor ::

Pravkar sem kupil omenjeno kartico. Ker imam na računalniku tudi čitalec za kartice, sem jo vstavil, in se mi odpre samo okno - autoplay in pa vgasne čez kako minuto. Poskusil sem zagnati pogon, kjer se kartica nahaja, pa brez uspeha. Lučka na kišti mi sicer utripa,pogona,kjer je kartica pa ne morem odpret.

Opkow ::

Domnevam, da jo moras prej formatirat...

Maribor ::

Žal sploh ne gre. Imam pa Trans Flash kartico, pa mi jo tako zazna in me vpraša kaj želim naredti. Zanima me, če je isti postopek pri obeh karticah. Da te Windows vpraša kaj želiš naredit ?

R33D3M33R ::

A imaš kje kak digitalni fotoaparat? Formatiraj preko njega. Vem da sem jaz imel 1x hude probleme s kartico, ker je ni prepoznalo v card readerju. V bistvu je celo blokirala čitalca. Vstavil sem jo v fotoaparat in formatiral. Sedaj dela bp.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Maribor ::

Jap, tudi meni blokira. Ko dam kartico noter se pokaže autoplay okno,potem pa je desni klik onemogočen.

R33D3M33R ::

Ne vem, po mojem je nikakor ne boš mogel formatirati preko čitalca. Jaz sem se mučil ne vem kako dolgo pa ni šans da bi sploh prepoznalo kartico. Čitalec je zablokiral. Če imaš digitalca je najbolje formatirati preko njega. Ali pa če si ga sposodiš od kakega kolega. Recimo Canon Poweshot A60 in A70 uporabljata tak tip kartic.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

neoto ::

Če je kartica manjše velikosti je mogoče problem to, da ti jo bodo Windowsi sformatirali privzeto s FAT12, namesto s FAT16, ki ga uporablja večina prenosnih naprav (tukaj mislim predvsem na fotoaparate). Da se stvar rešit preko konzolnega ukaza format...
Če pa kartice računalnik sploh ne prepozna in ti dovoli, da bi jo sformatiral, reklamiraj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neberljiva spominska kartica-formatiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
206252 (784) XrobertoX
»

SD kartice ne zazna nobena naprava pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
427109 (3074) Machete
»

Avtomatsko pobriše slike iz SD kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
161828 (1553) abyssus
»

kako do slik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
563797 (3308) mayhem
»

Težave s SD kartico!

Oddelek: Pomoč in nasveti
72689 (2549) OCCULT

Več podobnih tem