» »

Tišanje diska

Tišanje diska

burekar ::

Ima kdo kako idejo, kako bi iz diska, ki bi bil zaprt v eni škatli, odvajal toploto? Vodni blok?
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

msmiha ::

Ja daj gor vodni blok. Drugače ne vem kako bi lahko hladil disk, ker če boš dal gor ventilator itak nisi nič naredil, ker bo še ventilator zravn ružo. Sicer pa diski itaq ne bi smeli ne vem kako ružit. Moj (WD 15GB 7200rmp dela skoraj neslišno.)
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

burekar ::

Mislim ga zapakirat v kakšno peno al pa kej, da se ga ne bo nič slišal. Sam pol bo pa treba toploto odvajat. Se bom že spomnu. Ko ostane v ohišju sam še ventilator od PSU-ja, je disk kar naenkrat glasen.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Kaboom ::

rajši v leseno škatlo, diski ponavadi spuščajo nizke tone ki jih les ne prepušča. sam si jo naredi, pa kjer se škatla stika med sabo daj malo gobe vmes... potem ni problema speljat skozi vodno... lahko pa po ceveh zrak skozi pihaš... lahko pa stestiraš v zaprti škatli, kolko se temperatura dvigne...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

burekar ::

Kaj pa potapljanje diska? Da bi ga dal v olje glih tolk, da ne bi bil un izmenjevalnik tlaka(or whatever) v olju. A to bi se dal? Naj en pove, kak so diski kej zaprti, in kje jim moramo pustiti zrak za normalno delovanje.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Brane2 ::

Hja, po moje bi lahko naredu amfibijo iz HDDja.

Na tisto odprtinco daj cevko, stvar zelo solidno zalimaj, nato pa vse skupaj lahko potunkas v kako neprevodno tekočino, recimo antifriz.

Vendar:

-vse skupaj prej sprobaj na kakem poceni disku

-Pusti stvar delat kak mesec in si nato pozorno oglej,
če je na elektroniki prišlo do kakih sprememb

-prej temeljito preveri, če hladilni medij ne prevaja
Dihtunge na pokrovu so videt kar dobre in edina točka, kjer bi lahko stvar puščala, je ležaj motorja, ta pa pri novih diskih sploh ni dostopen od zunaj...

Skratka, LAHKO bi delal...


burekar ::

Antifriz se mi ne zdi v redu. Olje prevaja manj vibracij, pa ni tako nevarno za kakšno razgradnjo elementov diska, kot je antifriz.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Spajky ::

Disku bi moral tudi znet dol elektroniko, ker je nasajena na konektor ki gre na glave, ta pa ni po moje dovolj zadihtan in ga je treba zadihtat, da ti olje ne pride v notranje dele; priporocam olje za sivalne stroje :-) 8-)

burekar ::

Hehe, sem probu dat en star disk v antifriz. Takoj je crknu. Bom raj probu nekok s kakim stiroporom izolirat, na spodnjo stran bom dal pa kaka hladilna rebra.
A je važn, v kakem položaju je disk, ko obratuje? A je lahk npr. postran al pa tak, da ima un izmenjevalec za pritisk na spodnji strani?
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Pirpank ::

V bistvu nebi smelo biti veze kako je disk obrnjen.
Jst Imam dva diska pa en je v vodoravnem položaju drugi pa v navpičnem.
Do zdej še nisem imel problema.
:\

Jux ::

Kaj pa če bi celotno površino diska (na zgornji strani) pokril z rebri in disk namestil tako da ven iz lesene škatle gledajo samo rebra.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

burekar ::

Jux:
Sej to je moja ideja.
Zato sem pa spraševal, če je važno, kak mora bit diks obrnjen. Zanj nimam več garancije, in se ne mislim kej preveč zajebavat.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Binji ::

Vazno je sam pr starih diskih (10-80MB:D).
Drgac pa.. vodno hlajenje za disk? Hmm.. jst si ga se za proc ne upam ubost:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Brane2 ::

Kokr ve, je pri ečini novih diskov zahteva, da kakorkoli jih že obrneš, ne smejo biti nagnjeni več kot 5° od ene od osi.

Stari diski so morali bir "pravilno" obrnjeni zato, da jim ni crknu ležaj na osi krožnika...

Brane2 ::

burekar:

>Hehe, sem probu dat en star disk v antifriz. Takoj je >crknu. Bom raj probu nekok s kakim stiroporom >izolirat, na spodnjo stran bom dal pa kaka hladilna >rebra.


Pa si prej probu z univerzalcem, ce antifriz prevaja ?
:\





burekar ::

Ne prevaja.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Brane2 ::

Na najvisjem dosegu ? 20 Mohm ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje in tekočina

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182302 (2002) MyName
»

Popolnoma tiha zver

Oddelek: Novice / Modifikacije
454494 (3109) BluPhenix
»

Nadomestek za vodo, ki ne prevaja toka ????

Oddelek: Pomoč in nasveti
232128 (1577) Keyser Soze
»

se znajo diski potapljat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5531371 (30624) krucymucy
»

ekstremno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331877 (1318) element

Več podobnih tem