» »

Piskanje monitorja

Piskanje monitorja

Hammer123 ::

Imam monitor Hansol Mazellan 701P. V novejših igrah takoj ko se špil naloži, začne monitor "piskati" nekje iz notranjosti, kot da bi zvok prihajal direkt iz katode. Zvok pa je tako oduren, da če imam glasnost slušalk maksimalno(katerakoli zvrst glasbe), preglasi glasbo.

kaj bi lahko bilo narobe z mojim monitorčkom?

Lp!

st00rm ::

Monitor - piska ???8-O
a si prepričan da niso to slušalke al pa zvočniki ???
God must love stupid people because he made so many of them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st00rm ()

Hammer123 ::

Ne, sem poskušal že vse mogoče, pa je problem v monitorju.

edit: To "piskanje" je res odurno(visoka frekvenca).

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

In če greš ven z špila neha ?
1. Monitor ti prebija
če neha 2. Menjanje frekvenc osveževanja. Na namizju imaš 60 v špilih 85Hz/obretno Kere špile pa špilaš ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Hammer123 ::

Ko grem ven iz špila preneha. Drugače imam nastavljeno osveževanje na 100Hz.
Včasih se pa tudi zgodi(če mi slučajno monitor ne piska), da moram ponovno nastaviti osveževanje, ko grem ven iz špila.

Špilam: Rise of Nations, Generale, CSS,...

Če mi monitor prebija, lahko kaj storim, da ga popravim? Oziroma, kaj točno se sploh dogaja?

Pyr0Beast ::

100Hz ? kaj pa maš to z en monitor?
Dol si stegni rivatuner, pa za špile nastav frekvence osveževanja
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dr_M ::

nc skrbet, ce ti obcasno piska. men je tu ucas, pa je se vec delu, kljub obcasnemu piskanju ampak ga je useen pobral po 8 letih.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Hammer123 ::

Res pa je, da posedujem ta monitor že cca. 7 let.

Pyr0Beast:
Hansol Mazellan 701P
Osveževanje pa imam nastavljeno v Hansol Mazzellan Properties kot najvišjo možno stopnjo osveževanja.

Dr_M ::

hm...visje osvezevalne frekvence, bolj je monitor obremenjen, prej crkne. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hammer123 ::

Raje vidim da mi monitor eno leto prej crkne, kakor da me bolijo oči.:)
Problem je samo v tem zvoku. Na začetku sem si rekel, naj kdaj pa kdaj mal popiska, problem, je zdaj v tem, da piska zmeraj pogosteje.

Saladin ::

Poigraj se z resolucijami in osveževalnimi časi - če ti piska trenutna konfiguracija ne odgovarja monitorju.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Dr_M ::

Raje vidim da mi monitor eno leto prej crkne, kakor da me bolijo oči.

tkole bom reku. najvisja mozna osvezevalna frekvenca je druga najslabsa frekvenca (ponavadi je najnizja 60Hz in ta je najslabsa).
visja kot je frekvenca, bolj meglena slika je, posledicno bolj obremenjujes oci. najboljs je nekje okol 85-90Hz.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

Lcd reši vse težave :)
Glede meglenosti, so tut 21"+, ki brez težav premeljejo 120Hz, jst mam 19" na 1024@85, gre pa lahko do 1280x1024@97Hz, sam je slika u p!sd1, pa tut z moirim se ne mislim igrat, ker je vsakič drugač (flat) :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Hammer123 ::

Jst imam 1024@100Hz.

Dr_M:
Zanimivo je potem to, da če dam na nižjo frekvenco me začnejo boleti oči pa parih minutah, ča pa imam nastavljeno na tej frekvenci pa lahko gledam v zaslon več ur, pa me ne bo motilo.

schejk ::

men je pomagal ce sem mu stisnu en foc z desne proti levi

Izi ::

Papica, ti lepo odnesi monitor na servis pa bodo zrihtali.
En od elementov ti prebija, ker v notranjosti CRT-jev so precej visoke napetosti.
Sam kaj dosti ne moreš narediti razen če nisi elektronik. Probaj ga udariti z ene ali druge strani, to ne more škoditi, lahko pa preneha piskati za par minut.
Popravilo ne bi smelo preseči 10 prešernov. Ker pa imaš izgleda precej star in slaboten monitor se to verjetno ne splača več.
Začni šparat za novega >:D

Glede frekvence pa vsekakor na najvišji možni. V primeru, da monitor ne zmore prikazati normalne slike na najvišji frekvenci (meglena in se trese) potem pa znižaš resolucijo za eno stopnjo.
Frekvenca je pri CRT najpomembnejša. Ne pusti se prepričati drugače.
100Hz je res tisti najnižji minimum, kjer se da delati tudo po več ur brez večjih problemov. Seveda je bolje še več.
Sodobni CRT-ji večinoma podpirajo frekvence do 200Hz.
Čeprav se utripanja od 100Hz naprej že skoraj ne opazi je po celodnevnem delu na 200Hz razlika v rdečici in skelenju oči kar opazna.

Po mojih osebnih izkušnjah (sem pred monitorjem po 10h na dan) je CRT na 150Hz ali več še vedno precj boljši za oči kot vsak LCD.
Imam CRT-je in LCD-je in delam na obojih.

Bolj pomembnoi kot CRT ali LCD je, da imaš osvetljeno ozadje monitorja z enako močno svetlobo, kot jo oddaja sam monitor.
Jaz vedno nad vsak monitor, na strop, montiram usmerjeno luč, ki sveti v zid za monitorjem.
Tako tudi po 20. letih dela za monitorjem še vedno nimam očal.

In imam precej občutljive oči. Ko sem bil še otrok sem precej hodil okoli optikov, ker nikoli v življenju nisem uspel gledati 50Hz televizije.
Slika na 50Hz je zame tričetrt časa črna nato se pojavi slika, ki takoj nato ugasne in jaz spet gledam v črn ekran. Seceda se to dokaj hito ponavlja tako, da več kot par minut nisem nikoli zdržal pred TV.
100Hz pa že lahko gledam kot fiksno sliko, če je osvetljenost na temno. Pri presvetli sliki tudi 100Hz še kar precej utripa.
Med 120Hz in 150Hz pa razlike ne opazim več ampak po 10h urah so oči bolj spočite.

Na LCD pa se moje oči bolj matrajo kot na CRT. Nisem še uspel ugotoviti zakaj. LCD oddaja manj svetlobe tako, da je problem izgleda samo v kvaliteti slike. Pa imamo 3 LCD-je od 19" do 24", ki veljajo za najbolj kvalitetne.
Jaz se še vedno najraje usedem pred moj 22" CRT :D

Tako, da nikakor ne prestavljaj na 85 Hz. Utripanja na 85Hz se sicer lahko navadiš ampak oči bodo hudo trpele, še bolj pa možgani in glava te bo začela boleti precej hitro.

Dr_M ::

Izi: dej cut the crap. a si ti sploh vidu, kako zgleda slika pri 120Hz+? ocitno se ne. mas lohk se tok dobr monitor, pa bo kr precej meglena.
ja jest sm tut probu na 17" CRTju 160Hz ampak je bla slika obupna, ceprov je biu monitor edn najboljsih tisti cas.

najbolj si oci unicis ce se morjo napenjat in pri megleni sliki definitivno se. zmeri mors najdt en kompromis za svoj monitor.
jest sm do zdej vedno mel 85-90Hz pa me niso nikol pekle oci.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Izi ::

Dr_M, kljub razvoju LCDjev se CRTji še naprej izboljšujejo.
Novejši CRT monitorji delujejo do 200Hz.
In ker vsi 21" in večji podpirajo resolucijo do vsaj 2048x1536 je resolucija 1600x1200, ki je najprimernejša za OS Windows, šele neka srednja resolucija.
Na resoluciji 1600x1200@120Hz je slika več kot odlična na večini današnjih CRTjev.

Seveda se vse to ne nanaša na v topicu omenjeni 17" Hansol, ampak uporabnik bo že vedel kaj mu bolj odgovarja
Če mu slika ni vredu na 1024x768@100Hz potem mora znižat resolucijo na 800x600@100Hz pa bo slika spet odlična. Nikakor pa ne priporočam 1024x768@85Hz

In ne sodi vse po sebi. Če ti delaš na 85Hz še ne pomeni, da je to vredu. Sem poznal kar nekaj ljudi, ki so delali na 60Hz, ker sploh niso vedeli kaj je to frekvenca in da se jo da kaj spraminjati. In še danes poznam dosti ljudi, ki cele ure presedijo pred 50Hz TV pa tudi izgleda nič ne trpijo.

Očito si ti pač eden izmed njih.

Ko sva že oba "Persona Rudis" potem ti lahko mirne duše razložim naslednje:

Matral sem si oči z tvojim tekstom, ker se še do daneš nisi naučil uporabljati strešic.
Kako naj bodo tvoji nasveti kompetentni, če si ne znaš nastaviti tipkovnice na Slovensko.
V prihodnje raje piši v Angleščini, se lažje bere brez šumnikov >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

osveževanje slike 100hz

Oddelek: Zvok in slika
263730 (2043) ABX
»

zakaj je LCD bolj zdrav (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
557128 (5812) trs
»

Kaj pa vaše oči?

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
382421 (2421) Mr.B
»

kakšna resolucija in razdalja 19" monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
352264 (1669) Nutcracker
»

Kolko hz na 1024x768 resoluciji je najbols?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181398 (919) Muflon1

Več podobnih tem