» »

Router+Router.Net

Router+Router.Net

AvAkI ::

Imam en majhen problemček-->povezati moram dva routerja med seboj(eden je povezan na net, drugi pa ne)
Podrobno: V firmi obstaja glavni router, ki skrbi za internet. Nanj je preko raznih hubov, switchov povezanih >90 PC-jev. Omenjeni router nima vkloplnjenega DHCP-ja, zato morajo vsi pc-ji, ki se povezujejo nanj imeti nastavljen ustrezen IP, masko, gateway in DNS. PC-ji dobijo nato tocno tak internetni IP, s katerim se povezejo na router. Seveda mora tale biti v obsegu zakupljenih IP-jev.
No, sedaj pa se je pojavila se ena dodatna potreba... V malo vecjem prostoru bi radi imeli Wi-Fi omrezje, za razne PC-je naokoli in seveda prenosnike. Za wireless smo kupili router Linksys WRT54GS_V4. Seveda mi omenjene povazeva routerjev ni uspelo postaviti, zato prosim za kakršnokoli pomoč/namig, kako zadevo urediti.

Omenjen Wi-Fi router sem uspešno povezal z enim drugim routerjem, ki ima DHCP vklopljen, tako da je delal LAN&WAN. Linksys je bil nastavljen kot gateway, ceprav pise, da ce je v omrezju vec routerjev mora biti nastavljen kot Router.

Kakšen namig?:))
Hvala
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

makmak ::

Imam podoben problem, si mogoce nasel resitev, oziroma kdo ve kaj se lahko v tej situaciji naredi?

steev ::

Recim da imaš prenosnik priključen na mrežo, se pravi imaš določeno ip številko, geatway, dns ...
Na ta kabel das svoj router v wan port in v routerju nastimas |static_ip|. Daš ip, ki si ga imel prej na prenosniku. Naprej delaš kot z vsakim routerjem, izbereš določen ip itd.
:|

steev ::

Vsak router ima pomoje nek wizard. In tam kjer zbiras wan porta ali naj bo pppoe, dhcp, more bit ena funkcija, kjer vpises statičen ip naslov.
:|

makmak ::

Mislim da ni tak enostavno, v mojem primeru gre za PC z wireless pci kartico in pomojem ce hoces to peljat preko druge mrezne kartice v PC-ju na router rabis nek sofware.

Razmisljal sem bolj v tej smeri, da bi router igral na zunanji strani vlogo klienta in znotraj pac
svojo klasicno vlogo, ampak mi se ni uspelo to spravit v prakso.

zee ::

wireless switch anyone?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1767547082 (476) d4vid
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013229 (2575) verto
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313603 (3077) NeMeTko
»

Povezava med dvema routerjema in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
273181 (2889) ali3n
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384742 (4261) SasoS

Več podobnih tem